Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna - Szczecin

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna - Szczecin

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna - Szczecin

Studia w Szczecinie

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna - studia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna, w roku akademickim 2021/2022, Akademia Sztuki w Szczecinie 24 miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna to unikatowy kierunek, który znajdziesz na szczecińskich uczelniach. Studenci mają okazję nabyć wiedzę i umiejętności potrzebne do projektowania szeroko pojętej architektury wnętrz lub projektowania mebli. Nauczysz się projektować wnętrza mieszkalne, użyteczności publicznej, przestrzenie wystawiennicze, interaktywną przestrzeń wirtualną i hybrydową.

Absolwenci zatrudniani są w architektonicznych studiach projektowych, zakładach produkujących meble, pracowniach aranżacji wnętrz. Mogą pracować także w charakterze niezależnych projektantów. Umiejętnie posługują się najnowszymi technologiami i interfejsem wykorzystywanymi w architekturze wnętrz i przestrzeni wirtualnej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura wnętrz i przestrzeni wirtualnej w Szczecinie

Żeby dostać się na Architekturę wnętrz i przestrzeń wirtualną na szczecińskiej uczelni, należy przejść przez niełatwy, dwuetapowy proces rekrutacyjny. Przed kandydatami na ten wyjątkowy kierunek studiów, oprócz obowiązku wykazania się doskonałym znajomością zagadnień matematycznych i fizycznych na maturze, stanie sprawdzian umiejętności praktycznych, polegający na stworzeniu kilku prac plastycznych o określonej tematyce.

Procedury rekrutacyjne nie są czymś niezmiennym, dlatego warto pamiętać o systematycznym śledzeniu ustaleń regulaminowych uczelni na stronie internetowej. Bycie na bieżąco z aktualnymi ustaleniami pozwoli uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i sporej dozy dodatkowego stresu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNA SZCZECIN STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie

 

Edukacja w ramach Architektury wnętrz i przestrzeni wirtualnej to ciężka praca, polegająca na jednoczesnym zgłębianiu teorii kolorów i historii sztuki oraz architektury, a także przyswojeniu konkretnych umiejętności praktycznych na warsztatowych zajęciach, które doskonale przygotowują do podjęcia dowolnie wybranej pracy w zawodzie.

Jako przyszły student Architektury wnętrz i przestrzeni wirtualnej powinieneś przygotować się na naukę konkretnych technik z obszaru różnych sztuk wizualnych, które udoskonalą posiadany talent oraz rozwiną kreatywność, niezwykle cenną dla każdego praktyka zawodu. Zgłębienie teorii w postaci historii architektury pozwoli ci na lepsze zrozumienie esencji swojego kierunku studiów, a także umożliwi znalezienie inspiracji dla własnej przyszłej pracy w zawodzie.

Uczelnia w Szczecinie zapewnia studentom możliwość kształcenia w ramach studiów stacjonarnych, odbywających się regularnie podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia oraz weekendowych studiów niestacjonarnych, dających dużą elastyczność oraz szansę pogodzenia innych obowiązków ze zdobywaniem wyższego wykształcenia.

Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze kilkaset lat temu style w budownictwie i architekturze tak znacząco różniły się od prezentowanych obecnie. Różnorodność i dostępność rozmaitych materiałów budowlanych, wykorzystywanych przez najzdolniejszych architektów wnętrz, sprawiają, że każde z wnętrz może stać się swego rodzaju dziełem sztuki. Zapotrzebowanie na absolwentów Architektury wnętrz wciąż rośnie, co wzmaga zainteresowanie samych przyszłych studentów, pragnących zdobyć solidne i opłacalne wykształcenie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeni wirtualnej możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Przedmiotami, zapewniającymi ci należyte wykształcenie kierunkowe, będą z dużym prawdopodobieństwem między innymi:

 • projektowanie graficzne
 • wspomaganie komputerowe w projektowaniu
 • ekonomika budownictwa
 • konserwacja i rewaloryzacja zabytków

 

3. Dla kogo te studia

Zadajesz sobie pytanie o to, kto powinien aplikować na Architekturę wnętrz i przestrzeń wirtualną w Szczecinie, a wciąż nie znajdujesz jednoznacznej odpowiedzi? Ten akapit prawdopodobnie rozwieje twoje wątpliwości.

Jako kandydat na studia architektoniczne powinieneś być dość wszechstronnie uzdolniony, aby zapewnić sobie bezproblemowe zaliczanie poszczególnych etapów edukacji oraz odniesienie sukcesu w przyszłym życiu zawodowym. Obok dobrze rozwiniętych umiejętności z zakresu nauk ścisłych, powinny stać zdolności plastyczne i ponadprzeciętna wyobraźnia.

Jeżeli dysponujesz tymi atrybutami, a ponadto chciałbyś kształcić się w ramach jednego z najbardziej opłacalnych kierunków studiów, to bez wahania wybierz Architekturę wnętrz i przestrzeń wirtualną na uczelni w Szczecinie!

Ile trwają studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie

Studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnia w Szczeciniektóra postanowiła zaproponować swoim studentom ofertę edukacyjną z obszaru Architektury wnętrz i przestrzeni wirtualnej, cechuje się konkretnym czasem, jaki należy wygospodarować, aby ukończyć studia na opisywanym kierunku. Co to oznacza w praktyce?

Kierunki studiów można podzielić na dwie grupy: bardziej liczną, zawierającą kierunki składające się z dwóch komplementarnych etapów oraz te, których ukończenie zajmie studentom pięć lat nieprzerwanych żadnym dodatkowym etapem.

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna należy do tej pierwszej grupy – ukończenie studiów licencjackich zajmie każdemu z przyszłych absolwentów siedem semestrów, a więc trzy i pół roku. Natomiast studia magisterskie drugiego stopnia pochłoną jedynie półtora roku, dając w zamian znacznie więcej.

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wizualna w Szczecinie

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wizualna w Szczecinie

Studia w Szczecinie na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wizualna nie bez powodu należą obecnie do najchętniej wybieranych ścieżek kształcenia przez świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich oraz uczelni wyższych, chcących doskonalić posiadaną wiedzę i umiejętności. Wybierając ten kierunek studiów jednego możesz być pewien – otrzymasz solidne wykształcenie, które zapewni ci świetne perspektywy zawodowe. Wobec tego jaka praca będzie na ciebie czekać, jeśli ukończysz Architekturę wnętrz i przestrzeń wizualną w Szczecinie?

Podejmiesz zatrudnienie w pracowniach architektonicznych, wykorzystując nie tylko kompetencje i wiedzę wyniesioną ze studiów, ale również staniesz przed koniecznością wykazania się doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi, bowiem będziesz współpracował ze sztabem architektów oraz podwykonawców różnego szczebla.

Dla absolwentów posiadających ponadprzeciętne szeroko rozumiane zdolności społeczne i charyzmę, z pewnością znajdzie się praca w handlu. Zapytasz pewnie, co wspólnego ma handel z opisywanym kierunkiem studiów? Wbrew pozorom bardzo dużo – jako kompetentny architekt wnętrz zajmiesz się sprzedażą i dystrybucją produktów niezbędnych w budownictwie oraz w procesie urządzania każdego wnętrza.

Dla dążących do względnej niezależności, posiadających wrodzoną zdolność do rozsądnego zarządzania czasem własnym i współpracowników, otworzy się możliwość rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w postaci biura architektonicznego, które pozwoli na realizację własnych projektów i wizji.

Ponadto każdy z absolwentów Architektury wnętrz i przestrzeni wizualnej w Szczecinie znajdzie pracę w/jako:

 • domach kultury
 • teatrach, operach, muzeach i innych instytucjach związanych z kulturą
 • uczelniach wyższych
 • pracowniach architektonicznych
 • branży budowlanej

 

Jak sam widzisz, spektrum przyswojonej na studiach wiedzy będzie wprost proporcjonalnie szerokie do możliwości zawodowych tuż po ukończeniu wybranego toku edukacji w ramach Architektury wnętrz i przestrzeni wizualnej w Szczecinie.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz i przestrzeni wirtualnej w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz i przestrzeni wirtualnej w Szczecinie

 • Akademia Sztuki w Szczecinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Szczecinie

Rekrutacja jest niezwykle ważnym procesem, który zadecyduje o tym, czy będziesz miał możliwość rozpoczęcia edukacji na wybranym przez siebie kierunku, czy niestety staniesz przed koniecznością wyboru innej drogi życiowej. Dlatego też zgłębienie szczegółowych procedur rekrutacyjnych obejmujących dany kierunek studiów jest bardzo istotne. Zatem co powinieneś wiedzieć jako kandydat na studia architektoniczne w Szczecinie?

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna to specyficzny kierunek, zwracający szczególną uwagę na pierwiastek artystyczny, bez którego nauka byłaby jedynie suchymi obliczeniami, nie mającymi przełożenia na rzeczywistość. Dlatego aplikując na ten kierunek, powinieneś posiadać wrodzony talent plastyczny, który zostanie sprawdzony podczas dwuetapowej procedury kwalifikacyjnej przez praktyków sztuki i samej architektury.

Udział w olimpiadach matematycznych, fizycznych, językowych i plastycznych może zagwarantować najwybitniejszym jednostkom wstęp na Architekturę wnętrz i przestrzeń wirtualną bez zmagania się z szeroką konkurencją. Aby dostąpić tego udogodnienia, powinieneś postarać się o otrzymanie tytułu finalisty lub laureata, co nie będzie łatwym zadaniem.

 

Proces rekrutacji

Aby przystąpić do rekrutacji na kierunki studiów w Szczecinie, należy zarejestrować swoją kandydaturę, wyrażając tym samym chęć do podjęcia wybranego kierunku edukacji, za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów. Rubryczka o właśnie takiej lub podobnej nazwie znajduje się na stronie internetowej wszystkich uczelni, dlatego podążanie za zamieszczonymi tam instrukcjami nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy uda ci się dostrzec swoje nazwisko na jednej z list przyjętych na Architekturę wnętrz i przestrzeń wirtualną w Szczecinie, zostanie ci już tylko dostarczenie:

 • fotografii do legitymacji studenckiej
 • świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia pierwszego stopnia studiów
 • wyniku sprawdzianu umiejętności praktycznych
 • dowodu tożsamości

Powyższa procedura zwieńczy całokształt rekrutacji, zapewniając ci możliwość podjęcia wymarzonych studiów już w październiku.

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNA - ważne informacje

architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna studia

studia architektura i budownictwo w Szczecinie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wizualna w Szczecinie

Studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wizualna cieszą się doskonałą renoma i popularnością, o czym świadczą opinie studentów i absolwentów tego kierunku. Jeżeli rozważasz podjęcie studiów na tym kierunku, powinieneś zapoznać się z poniższą opinią.

Konrad, student pierwszego roku Architektury wnętrz i przestrzeni wizualnej w Szczecinie, mówi:

„Do wyboru Architektury wnętrz i przestrzeni wizualnej w Szczecinie skłonił mnie pragmatyzm tego kierunku, a więc idealne perspektywy zawodowe oraz samo miejsce studiowania. Uważam, że Szczecin jest miastem pełnym możliwości, a do tego świetnie się w nim czuję. Polecam ten wybór wszystkim zainteresowanym.”

Kierunki architektura i budownictwo w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)