Studia architektoniczne Szczecin

Studia architektoniczne Szczecin

Studia architektoniczne Szczecin

Największy wybór studiów

architektonicznych w Szczecinie

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia architektoniczne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Studia architektoniczne w Szczecinie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W SZCZECINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Architektura stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Architektura krajobrazu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna stacjonarne I stopnia, II stopnia
Budownictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Budownictwo - inżynier europejski stacjonarne I stopnia
Projektowanie architektury wnętrz i otoczenia stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie są studia architektoniczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia architektoniczne w Szczecinie

Aby studiować kierunki architektoniczne należy mieć niezłą wyobraźnię i nieźle liczyć, zatem przedmiotem, który w procesie rekrutacji traktowany jest priorytetowo jest matematyka. Warto zdawać ten przedmiot na poziomie rozszerzonym, bo tylko wtedy posiada się szansę na otrzymanie upragnionego indeksu. Warto zadbać także o kondycję języka obcego, który przyda się nie tylko w trakcie nauki, ale także w przyszłej karierze zawodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia architektoniczne niestacjonarne w Szczecinie

Studia architektoniczne to specyficzne zagadnienie, zwłaszcza gdy trzeba omówić je w kontekście kształcenia niestacjonarnego. Kandydaci pragnący podjąć naukę właśnie w tym trybie mogą mieć niełatwe zadanie, ponieważ studia architektoniczne obejmują tylko kilka kierunków, a na dodatek nie są szeroko dostępne są w formule innej niż stacjonarna.

Z czego to wynika? Można zakładać, iż interdyscyplinarność dziedzin architektonicznych sprawia, że nauka w formie niestacjonarnej może być trudnym przedsięwzięciem, bądź nie są one tak mocno oblegane, aby prowadzić kształcenie w obu formach. Dlatego wszyscy zainteresowani zdobywaniem wiedzy i rozwijaniem umiejętności na studiach niestacjonarnych powinni zwrócić uwagę na Szczecin.

W stolicy województwa zachodniopomorskiego bez trudu odnajdziemy architektoniczne kierunki kształcenia proponowane w trybie innym niż dzienny. Należy jednak bacznie przyglądać się ofertom dydaktycznym, gdyż niektóre z kierunków realizowane są w formie niestacjonarnej, ale na przykład wyłącznie na jednym ze stopni kształcenia.

Mówiąc o niestacjonarnych studiach architektonicznych w Szczecinie trzeba mieć na uwadze, że pod określeniem studiów niestacjonarnych uczelnie rozumieją studia zaoczne, czyli takie, w ramach których zajęcia odbywają się w weekendy. Studenci zjawiają się w salach wykładowych w soboty i niedziele i realizują program identyczny do tego, który prowadzony jest na studiach dziennych.

Czy możliwe jest osiągnięcie takich samych założeń w stosunkowo krótszych czasie? Oczywiście, że tak. Wymaga to tylko innego podejścia od samych studentów, którzy muszą wyrobić w sobie niemałą samodzielność i dobrą organizację pracy.  

czytaj dalej studia architektoniczne niestacjonarne (zaoczne) w Szczecinie

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W SZCZECINIE

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia architektoniczne w Szczecinie?

Studia architektoniczne w Szczecinie to solidna porcja wszechstronnej wiedzy, którą późniejszy absolwent wykorzysta w pracy zawodowej. Wśród zdobytych umiejętności znajdą się:: kształtowanie środowiska człowieka zgodnie z jego potrzebami użytkowymi, psychicznymi i biologicznymi, rozumienie problemów konstrukcyjnych, budowlanych i inżynierskich, rozwiązywanie problemów z dziedziny fizyki budowlanej. Jak widać, studia te nie należą do najłatwiejszych, ale za to do ciekawych i prestiżowych.

Wybierając studia architektoniczne warto pamiętać, że architekt wciąż należy do grona najlepiej opłacanych zawodów i ze znajomością języków obcych można go wykonywać w dowolnym miejscu na świecie.

Studia architektoniczne w Szczecinie prowadzone są na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, powstałym w 2009 roku, z połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej, a Wydział Budownictwa i Architektury jest największym wydziałem pod względem ilości studentów. Warto dodać, że jeden z proponowanych kierunków, Projektowanie Architektury Wnętrz i Otoczenia otrzymał certyfikat programu „Studia z przyszłością”.

Komisja ekspertów, reprezentująca Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz środowiska akademickie i gospodarcze nagradza kierunki i specjalności dostosowane do wyzwań współczesnego rynku pracy. 

Studia architektoniczne w Szczecinie mogą być ciekawą przygodą. W mieście znajduje się około 270 zabytków nieruchomych, objętych ochroną prawną, a samo miasto należy do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Reprezentacyjną część Szczecina stanowią Wały Chrobrego, tworzące nad Odrą tarasy widokowe o długości 500 metrów. Brzmi interesująco?

Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli studiować ciekawe i ważne kierunki, w mieście o bogatej architekturze, to wybierz studia architektoniczne w Szczecinie. Stolica województwa zachodniopomorskiego czeka na Ciebie!

 

Praca po studiach architektonicznych w Szczecinie

Absolwenci studiów architektonicznych w Szczecinie opuszczają mury uczelni z dużym bagażem wiedzy i umiejętności. Wiedzą jak kształtować środowisko człowieka zgodnie z jego potrzebami użytkowymi, psychicznymi i biologicznymi; wiedzą jak tworzyć projekty spełniające wymagania estetyczne, techniczne i technologiczne; znają zasady organizacji procesu budowlanego i procedur oraz integracji projektowania architektonicznego i urbanistycznego w procesie inwestycyjnym.

Z tak wszechstronną wiedzą mogą znaleźć zatrudnienie w pracowniach projektowych, architektonicznych i urbanistycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej, instytucjach badawczych, ośrodkach badawczo- rozwojowych, firmach zajmujących się planowaniem przestrzennym i lokalizacją nowych inwestycji, agencjach i biurach nieruchomości, jednostkach zajmujących się doradztwem, agencjach designerskich.

Co jeszcze? Mogą zająć się projektowaniem wnętrz, terenów wokół budynków i zieleni będącej częścią kompozycji wnętrz w budynkach,  oraz mogą projektować i nadzorować projekty wykonawcze kompleksowych inwestycji obejmujących projekty wnętrz.

Projektowanie i budowanie zawsze będzie na czasie i zawsze będzie dziedziną potrzebną, zatem absolwent może pracować jako ekspert, bądź zająć się dziennikarstwem w tym zakresie i tworzyć programy telewizyjne, czasopisma, blogi, bądź vlogi. Kolejną możliwością zawodową jest założenie własnej działalności i o takiej formie kariery myśli zapewne największe grona absolwentów.

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Budownictwa i Architektury:

  • Architektura i Urbanistyka: studia I i II- stopnia;
  • Projektowanie Architektury Wnętrz i Otoczenia: studia I- stopnia.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)