Projektowanie wnętrz - Lublin

Projektowanie wnętrz - Lublin

Projektowanie wnętrz - Lublin

Studia w Lublinie

na kierunku Projektowanie wnętrz

Odkryj kierunek Projektowanie wnętrz w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Projektowanie wnętrz studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Projektowanie wnętrz w Lublinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

W Lublinie projektowanie wnętrz możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Studenci kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk technicznych oraz artystycznych. Przede wszystkim nauczą się projektowania wnętrz z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi i programów informatycznych. Ponadto rozwiną zdolności z zakresu wykonywania rysunku technicznego oraz nauczą się zastosowania prawa budowlanego w praktyce.

Po ukończeniu studiów można podjąć zatrudnienie w biurach architektonicznych i projektowych. Absolwenci znajdą pracę w firmach budowlanych, instytucjach kultury oraz wydawnictwach o tematyce wnętrzarskiej. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.

 

W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku projektowanie wnętrz w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane jest złożenie odpowiednich dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Za naukę w uczelniach niepublicznych będziemy musieli zapłacić. 

czytaj dalej wszystko o Projektowanie wnętrz - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek projektowanie wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Jednostka prowadząca

Projektowanie wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek projektowanie wnętrz w Lublinie?

Kierunek projektowanie wnętrz w Lublinie to bardzo inspirujący kierunek studiów, idealny dla twórczych umysłów i pasjonatów. Postępowanie rekrutacyjne uwzględnia przede wszystkim rozmowę kwalifikacyjną, podczas której powinieneś/powinnaś zaprezentować teczkę swoich prac w kategoriach: rysunek z natury, rysunek z wyobraźni, kompozycja z prostych brył geometrycznych. Ważne jest także dobre świadectwo dojrzałości. 
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Projektowanie wnętrz w Lublinie

Jak wyglądają studia na kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie?

Uczelnie w Lublinie dążą do komfortu studentów, dlatego studia na kierunku projektowanie wnętrz możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiadają Ci regularne spotkania i systematyczna nauka, warto wybrać dzienny tryb studiowania. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w tygodniu, warto rozważyć studia zaoczne i spotkania weekendowe.
 

1. Dla kogo ten kierunek?

Philippe Starck uważa, że każdy niezależnie od statusu majątkowego zasługuje na piękny design: „Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi”. Jest to bardzo oryginalne podejście w przeciwieństwie do wielu innych projektantów, którzy nastawiają się na wysoki budżet i prestiż. Projektowanie wnętrz w Lublinie to odpowiednik architektury wnętrz. Jest to bardzo twórczy kierunek, który fantazje i umiejętności techniczne pozwala wykorzystać na polu wnętrzarskim.
Kandydaci na studia architektoniczne z zakresu projektowania wnętrz powinni mieć predyspozycje twórcze, umiejętności rysunkowe, bogatą wyobraźnię i wiele pomysłów. Ważne jest także to, by nie dać się pokonać przedmiotom ścisłym. Matematyka i informatyka to bardzo ważne nauki, na których kierunek projektowanie wnętrz w Lublinie również bazuje.
 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku projektowanie wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Kierunki studiów w Lublinie takie jak projektowanie wnętrz możesz realizować w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Uczelnia zapewnia wykształcenie praktyczne z zakresu projektowania wnętrz, historii sztuki, architektury i budownictwa czy projektowania komputerowego.
 

4. Praca po studiach

Kierunek projektowanie wnętrz w Lublinie gwarantuje przyszłym absolwentom wiele możliwości pracy zawodowej w firmach projektowych, instytucjach czy placówkach handlowych, które odnoszą się do projektowania wnętrz. Zajmują się oni projektowaniem i aranżowaniem wnętrz, współpracują z przedstawicielami innych dziedzin technicznych, na przykład budownictwa, a także wykonują zlecane projekty.
Absolwenci są przygotowywani do otworzenia własnej działalności gospodarczej, pracują w biurach projektowych, agencjach reklamowych, pracowniach architektonicznych, firmach budowlano-architektonicznych, studiach architektury wnętrz, studiach promocji i reklamy wizualnej, przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich czy w agencjach designerskich.
 
5. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia nastawiony jest na gruntowne wykształcenie związane z rysunkiem, historią sztuki, malarstwem, a nawet matematyką.
 
W programie studiów na kierunku projektowanie wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:
 • psychofizjologię postrzegania zmysłowego,
 • podstawy budownictwa ogólnego,
 • podstawy kształtowania bryły przestrzennej,
 • technologię materiałową w projektowaniu wnętrz,
 • wprowadzenie do projektowania komputerowego,
 • ergonomia i projektowanie uniwersalne,
 • proces inwestycyjno-budowlany,
 • grafika użytkowa
 • i wiele innych.

 

Zajęcia podzielone są na moduły ogólnouczelniane, do wyboru, kierunkowe i praktyczne. Realizowane są formie wykładów, ćwiczeń i plenerów, co oznacza, że zajęcia prowadzone są w formie projektowej, laboratoryjnej, warsztatowej czy ćwiczeń audytoryjnych.
Absolwenci rozwijają swoją kreatywność, zdobywają wiedzę odnoszącą się do projektowania wnętrz, historii i teorii sztuk pięknych, architektury i budownictwa, a także projektowania komputerowego. Wiedza ta zgłębiana jest w zakresie teoretycznym i praktycznym. Bardzo ważne jest także zapoznanie z przepisami prawa budowlanego, prawa autorskiego czy etyki zawodowej. Studenci rozwijają zdolności organizacyjne, a także kierownicze i w zakresie zarządzania, co pozwala im na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Studia architektoniczne w Lublinie na kierunku projektowanie wnętrz gwarantują szereg możliwości rozwoju i pracy.
Ile trwają studia na kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie?

Ile trwają studia na kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie?

Studia na kierunku Projektowanie wnętrz w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Kierunki studiów w Lublinie takie jak projektowanie wnętrz realizowane są w ramach pierwszego stopnia studiów inżynierskich. Trwają siedem semestrów, czyli trzy i pół roku, i kończą się egzaminem inżynierskim, jednocześnie zapewniając prestiżowy tytuł inżyniera, który pozwala zaprezentować umiejętności i zdobytą wiedzę w wielu dziedzinach i na wielu płaszczyznach.
Uczelnie w Lublinie zapewniają, że studia inżynierskie zapewniają rzetelne kształcenie zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym. Studia architektoniczne w zakresie projektowania wnętrz dają możliwość podjęcia pracy zawodowej już po ukończeniu pierwszego etapu kształcenia. Jednocześnie pozwalają na uzupełnienie swojej wiedzy na studiach magisterskich w zakresie innych kierunków, które tematycznie są kompatybilne ze studiami architektonicznymi.
Jaka praca po kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie?

Jaka praca po kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie?

Studia w Lublinie na kierunku projektowanie wnętrz kształtują najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Absolwenci zakładają własną działalność gospodarczą, pracują w firmach projektowych, instytucjach i placówkach handlowych, które wiążą się z projektowaniem wnętrz. Zdobywają zatrudnienie w firmach budowlano-architektonicznych, pracowniach architektonicznych, agencjach designerskich, agencjach reklamowych, biurach projektowych, studiach architektury wnętrz, studiach promocji i reklamy wizualnej, biurach planowania przestrzennego i rozwoju miast, przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich, administracji architektoniczno-budowlanej.
Absolwenci koordynują swoje działania z ekspertami z innych branż, potrafią nadzorować realizację zamierzeń projektowych, tworzą wnętrza mieszkalne, obiekty usługowe czy przemysłowe. Kierunek przygotowuje studentów do samodzielnego projektowania wnętrza mieszkalnego czy użyteczności publicznej, a także przygotowania danego projektu na podstawie najnowsze specjalistyczne programy komputerowe. Właśnie dlatego absolwenci często zajmują się pracą, która wiąże się z komputerową inwentaryzacją i rekonstrukcją obiektów architektonicznych i urbanistycznych.
Kierunki studiów w Lublinie takie jak projektowanie wnętrz cieszą się dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o studia architektoniczne. Zapewniają stabilne zatrudnienie w sektorze publicznym i prywatnym zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest to kierunek, który pozwala Ci się nieustannie rozwijać i poszerzać wiedzę w zakresie najnowszych trendów związanych z projektowaniem i urządzaniem wnętrz. Jeśli Twoim marzeniem jest połączenie kreatywności ze zdolnościami technicznymi, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Gdzie studiować na kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek projektowanie wnętrz w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek projektowanie wnętrz w Lublinie?

Projektowanie wnętrz to niezwykle popularny i zajmujący kierunek studiów, który tematycznie obejmuje zarówno przedmioty twórcze, takie jak rysunek, malarstwo czy projektowanie graficzne, ale odwołuje się także do technicznych kwestii związanych z architekturą czy budownictwem. Nie jest to kierunek dla każdego. Musisz pamiętać, że idealny kandydat:
 • posiada predyspozycje twórcze i może poszczycić się swoją kreatywnością,
 • potrafi rysować i pragnie się w tym kierunku rozwijać,
 • jego zainteresowania mieszczą się między innymi w zakresie architektury, budownictwa, projektowania i historii sztuki.
 
Proces rekrutacji i przedmioty
Jeśli odnajdujesz w sobie tego typu skłonności i umiejętności, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych. Musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów dojrzałości. Wśród wybranych przedmiotów warto zdawać na przykład historię sztuki, historię czy matematykę. W postępowaniu kwalifikacyjnym ważniejsza jest jednak rozmowa kwalifikacyjna i teczka prac rysunkowych w kategoriach: rysunek z natury, rysunek z wyobraźni, kompozycja z prostych brył geometrycznych. Oczywiście dodatkowych punktów dostarczyć Ci może udział w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści zapewniają sobie najwyższe miejsca. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Artystycznej lub w Olimpiadzie Matematycznej.
Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja ta z reguły wymaga świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia studiów do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, dowodu osobistego do wglądu, zaświadczenia lekarskiego o zdolności do podjęcia nauki, teczki z pracami rysunkowymi. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Lublinie.
 
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ - ważne informacje

projektowanie wnętrz studia

studia architektura i budownictwo w Lublinie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku projektowanie wnętrz w Lublinie?

Studia architektoniczne w Lublinie cieszą się dużym zainteresowaniem i wciąż rosnącym prestiżem.

Marcelina, studentka trzeciego roku studiów inżynierskich, stwierdziła:

Projektowanie to moja pasja. Teraz czuję się lepiej w sferze projektowania komputerowego, ale kształcimy się także w zakresie rysunku i malarstwa. Prócz tego szereg informacji odnoszących się do budownictwa, co w połączeniu z projektowaniem wnętrz jest bardzo ważne. Kierunek jest bardzo ciekawy. Polecam.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ LUBLIN STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ LUBLIN STUDIA STACJONARNE

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ LUBLIN STUDIA NIESTACJONARNE

Kierunki architektura i budownictwo w Lublinie

Popularne kierunki architektura i budownictwo niestacjonarne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)