Film i multimedia - Warszawa

Film i multimedia - Warszawa

Film i multimedia - Warszawa
Dodaj do ulubionych

01.12.2022

Film i multimedia studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Film i multimedia to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku film i multimedia w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania

 

Opis kierunku

Studia na kierunku Film i multimedia dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie wybranej przez siebie specjalności, np. fotografii, montażu czy realizacji obrazu filmowego.
 

Praca po studiach

Studia w Warszawie na kierunku Film i multimedia dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w przemyśle telewizyjnym, teatrach czy w mediach, jako np. operator kamery, montażysta czy fotograf.

 

czytaj dalej wszystko o Film i multimedia - Warszawa

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunek Film i multimedia wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego, jednak w regulaminie nie zostały wskazane konkretne przedmioty maturalne. Rekrutacja na studia na ten kierunek wymaga jednak od kandydatów udziału w rozmowie kwalifikacyjnej i, jeśli wymaga tego dana specjalność, przedstawienia pracy artystycznej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILM I MULTIMEDIA?

Film i multimedia to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Warszawie, skierowany do osób interesujących się filmem i multimediami takimi jak fotografia czy gry video. Studenci tego kierunku mogą zdobyć szereg umiejętności praktycznych związanych z wybraną specjalnością, dzięki czemu w przyszłości mają możliwość wykonywać dany zawód.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak Film i multimedia mają bardzo konkretnie określone specjalności, dzięki czemu studenci mogą od początku studiów uczestniczyć w zajęciach, które dotyczą ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych.

Przykładowe specjalności na kierunku Film i multimedia to: tworzenie gier video, montaż filmowy czy realizacja obrazu filmowego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Film i multimedia możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku Film i multimedia dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z wybranego przez nich obszaru. W zależności od wybranej specjalności, studenci tego kierunku mogą np. zapoznać się z branżą fotograficzną i rynkiem wystawienniczym, samodzielnie realizować różne formy filmowe czy tworzyć gry w oparciu o poznane techniki i nowoczesne narzędzia.

Kierunki studiów takie jak Film i multimedia dają studentom możliwość nie tylko zdobycia wiedzy teoretycznej, ale i wykorzystania jej w praktyce, podczas licznych zajęć polegających na przygotowywaniu materiałów zgodnych ze specjalnością, np. reklamy, spotu społecznego, adaptacji filmowej czy gry.

Wiedza, którą mogą zdobyć studenci kierunku Film i multimedia, dotyczy m.in. zagadnień z zakresu historii powszechnej filmu, historii filmu polskiego oraz historii kultury i sztuki, podstaw programowania, rozwoju kariery i prowadzenia biznesu czy historii fotografii i kultury wizualnej.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Warszawie na kierunku Film i multimedia: narracja w grach wideo, montaż fabularny, sztuka operatorska czy cyfrowa obróbka obrazu.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILM I MULTIMEDIA?

Studia na kierunku Film i multimedia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILM I MULTIMEDIA

Studia na kierunku Film i multimedia dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy zgodnej z wybraną przez nich specjalności. Przykładowo, specjalność Montaż daje jej absolwentom możliwość znalezienia zatrudnienia zarówno w produkcjach filmowych, jak i telewizyjnych, a specjalność Fotografia – w telewizji, w reklamie czy mediach.

Absolwenci kierunku Film i multimedia mogą więc pracować na takich stanowiskach jak np. fotograf, montażysta, operator kamery czy twórca gier video.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Film i multimedia:

 • przemysł telewizyjny,
 • fotograf,
 • montażysta,
 • operator kamery,
 • twórca gier video,
 • teatr,
 • telewizja,
 • reklama,
 • media.

 

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Film i multimedia Warszawa studia stacjonarne

Film i multimedia Warszawa studia niestacjonarne

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILM I MULTIMEDIA

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia