Grafika studia niestacjonarne Warszawa

Grafika studia niestacjonarne Warszawa

Studia na kierunku grafika w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2,5 roku
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia WIT w Warszawie

Akademia WIT w Warszawie

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Pokaż więcej
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Pokaż więcej

29.02.2024

Grafika - studia niestacjonarne Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Grafika w Warszawie w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie lub 2,5-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia z grafiki w trybie niestacjonarnym można podjąć na 5 uczelniach. Ceny na grafice w Warszawie w 2024 r. zaczynają się od 7500 zł za pierwszy rok studiów.

Grafika studia niestacjonarne Warszawa
Studia na kierunku grafika w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), od 2 do 2,5 roku (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Warszawie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Grafika Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Grafika jest dziedziną, która już dawno wyszła poza galerie sztuki i muzea – we współczesnych redakcjach i agencjach marketingowych pożądane są osoby, które potrafią tworzyć grafiki. Program kształcenia obejmuje m.in. zajęcia z projektowania graficznego, fotografii, czy z typografii. 

Osoby, które ukończyły grafikę, mogą pracować w marketingu, reklamie, czy mediach społecznościowych. Absolwenci pracują często w redakcjach (m.in. portali internetowych, czy telewizji), wydawnictwach i instytucjach kultury. Firmy poligraficzne to kolejne z miejsc, w których graficy doskonale się odnajdą.

 

Uczelnie

W Warszawie grafikę w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP) oraz 7 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku grafika w Warszawie w 2024 roku wahają się od 7500 zł do 15000 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - grafika w Warszawie.

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku grafika w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek grafika w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne na kierunku Grafika w Warszawie

Owoce pracy współczesnych grafików komputerowych są widoczne niemal na każdym kroku. Wszelkie produkcje multimedialne, takie jak gry komputerowe, filmy animowane, a także ilustracje popularnych czasopism i książek są dziełem absolwentów Grafiki. Podczas gdy rysunki wykonywane tradycyjnymi metodami manualnymi powoli odchodzą do lamusa, Grafika zyskuje coraz większą popularność, pociągającą za sobą duże grono młodych ludzi, chętnych do rozpoczęcia kształcenia na tym przyszłościowym kierunku.

Grafika umożliwia nie tylko uzyskanie stabilnej pozycji zawodowej na współczesnym rynku pracy, ale również systematyczne rozwijanie swojej wyobraźni, a także przekładanie abstrakcyjnych wyobrażeń i marzeń sennych na ekrany komputerów – wielu artystów podkreśla, że inspiracją do tworzonych przez nich dzieł były ich wyobrażenia. Grafikę w Warszawie możesz studiować na uczelniach, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Szeroki wybór siatek kształcenia umożliwi ci dokonanie najlepszego z możliwych wyborów, kształtujących twoją najbliższą przyszłość.

 

Dla kogo są studia na kierunku grafika

Studiowanie Grafiki nie jest dla wszystkich – to fakt nieulegający najmniejszym wątpliwościom. Z tego względu kandydatura na ten kierunek powinna zostać bardzo dobrze przemyślana, w celu uniknięcia ewentualnych rozczarowań, bowiem wielu studentów starających się o ten kierunek, rezygnuje z niego po upływie krótkiego czasu, przez co nie tylko tracą czas, ale również motywację do dalszego działania. Zatem jak przedstawia się sylwetka idealnego kandydata na studia artystyczne w Warszawie?

Cechą przewodnią powinny być zdolności twórcze w zakresie sztuk plastycznych i użytkowych. Bez wrodzonego talentu artystycznego, żaden student kierunków artystycznych nie będzie miał szansy na sukces. Ponadto warto przygotować się do nauki matematyki oraz informatyki, aby w jak najbardziej profesjonalny sposób tworzyć różnorakie projekty multimedialne.

Weekendowy charakter studiów niestacjonarnych jest głównym czynnikiem, który odróżnia je od stacjonarnych odpowiedników. Studenci biorą udział w całodziennych zjazdach, mających na celu uposażenie ich w wszechstronną wiedzę i umiejętności w sposób skoncentrowany. Główną zaletą tego trybu jest możliwość równoległego podjęcia innych aktywności, które wymagają poświęcenia znacznych zasobów czasowych, jak na przykład pełnoetatowa praca zawodowa.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

Studia na kierunku grafika w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub dwa i pół roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Celem powstania studiów na kierunku Grafika w Warszawie jest wykształcenie grona uzdolnionych twórców multimediów, animacji komputerowych, okładek książek i czasopism, gier komputerowych oraz wielu innych projektów, do wykonania których niezbędny jest talent artystyczny oraz wykształcenie merytoryczne.

 

Czego się nauczysz na studiach

Doskonalenie znanych już technik artystycznych, przelewanie pomysłów na ekrany komputerów za pomocą specjalistycznych tabletów graficznych, tworzenie animacji oraz projektowanie graficznego zaplecza gier komputerowych i filmów z efektami specjalnymi to tylko niektóre z umiejętności, jakie będą mieli okazję przyswoić wszyscy abiturienci studiów niestacjonarnych na kierunku Grafika w Warszawie. Na adeptów sztuki graficznej czeka wiele wyzwań, do których muszą zostać doskonale przygotowani przez treści programowe, jakimi dysponują konkretne uczelnie w Warszawie. Przedmioty obecne w siatce programowej większości uczelni, to na przykład:

 • teoria reklamy,
 • montaż audio/wideo,
 • historia sztuki,
 • wprowadzenie do multimediów,
 • zastosowanie grafiki warsztatowej,
 • pracownia kompozycji.

 

Jakie są ceny studiów na kierunku grafika w Warszawie

Niewątpliwie każdy kandydat na Grafikę w trybie niestacjonarnym zdaje sobie sprawę z konieczności zagospodarowania odpowiedniego zaplecza finansowego do opłacenia każdego semestru studiów. Naukę można opłacać w formie kilku przystępnych rat bądź uiszczając kilkurazową opłatę za każdy rok nauki. Celem zgłębienia szczegółów na temat kosztów studiowania na kierunku Grafika w Warszawie, należy zasięgnąć informacji u źródła, czyli za pośrednictwem internetowej strony wybranej wcześniej uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku grafika w Warszawie

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika niestacjonarnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Grafiki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia, jednolite więcej
Akademia WIT w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia, więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Grafika w Warszawie

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Grafika w Warszawie

Studia na kierunku Grafika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Kierunki studiów w Warszawie mogą różnić się między sobą czasem trwania oraz tytułem, który zwieńczy ich ukończenie. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie studiów licencjackich pierwszego stopnia na kierunku Grafika, będziesz musiał przygotować się na sześć semestrów, a więc trzy lata intensywnej nauki.

Jeśli Grafika na wybranej przez ciebie uczelni będzie wykładana w ramach studiów inżynierskich, na jej ukończenie poświęcisz trzy i pół roku. Studia magisterskie drugiego stopnia będą się różnić w zależności od posiadanego tytułu – licencjaci będą studiować dwa lata, a inżynierowie półtora roku. Szczegóły dotyczące czasu trwania opisywanego kierunku znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

Grafika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia od 2 do 2,5 roku magister
jednolite magisterskie 5 lat magister
Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Grafika w Warszawie

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Grafika w Warszawie

Studia graficzne w Warszawie w sposób kompleksowy podchodzą do kwestii wykształcenia przyszłych absolwentów, pobierających naukę w trybie niestacjonarnym. Dzięki temu każdy z nich otrzyma niepowtarzalną szansę na zdobycie pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami na szerokim spektrum stanowisk.

Jednym z najbardziej oczywistych wyborów, jakich dokonują abiturienci opisywanego kierunku, jest podjęcie współpracy z międzynarodowymi korporacjami informatycznymi lub mniejszymi, prywatnymi firmami, które pracują nad tworzeniem gier komputerowych, graficznego zaplecza animacji oraz szeroko rozumianych multimediów.

Absolwenci Grafiki zostaną przyjęci z otwartymi ramionami przez wydawnictwa książkowe i prasowe, bowiem czynnikiem skłaniającym do przeczytania danej publikacji jest bardzo często jej okładka. Projektowanie grafik, które znajdą się w późniejszym czasie na stronach tytułowych najbardziej rozchwytywanych tytułów to bez wątpienia powód do dumy.

Elektroniczne projektowanie odzieży to kolejna z alternatyw, które mogą zostać rozważone przez osoby kończące Grafikę w Warszawie. Czuwanie nad dokładnością wykonywanych projektów ułatwi późniejszą ich realizację przez sztab wyspecjalizowanych w tym osób. Niezależnie od dokonanego wyboru uzyskasz pewność stabilnego, dobrze płatnego zatrudnienia i czerpania satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Warszawie

Nim przystąpisz do rekrutacji na takie kierunki studiów w Warszawiejak Grafika, powinieneś przemyśleć kilka zasadniczych kwestii. Jako że rekrutacja na opisywany kierunek w większości przypadków ma charakter dwuetapowy, poza standardowym przygotowaniem do rozszerzonego egzaminu maturalnego z matematyki, informatyki oraz języka obcego nowożytnego, musisz udowodnić posiadanie talentu plastycznego podczas wstępnego sprawdzianu umiejętności praktycznych. Możliwość starania się o dobrze płatną posadę grafika otrzymają jedynie najlepsi.

Lubisz przedmioty ścisłe? Ich nauka nigdy nie była dla ciebie zbyt problematyczna? Oglądając filmy science fiction zastanawiasz się nad procesem powstawania realistycznych animacji? Udzielenie trzykrotnej, twierdzącej odpowiedzi powinno nakłonić cię do zgłoszenia swojego zainteresowania Grafiką na dowolnie wybranej warszawskiej uczelni. Pamiętaj, że niezależnie od obranego trybu kształcenia, otrzymasz wiele przyszłościowych szans zawodowych.

 

Zapisy na studia

Znalezienie na stronie internetowej wybranej uczelni formularza kwalifikacyjnego to pierwszy krok, jaki muszą wykonać wszyscy przyszli kandydaci na Grafikę w Warszawie. Uzupełnienie odpowiednich rubryk formularza oraz uiszczenie opłaty rekrutacyjnej jest jednoznaczne ze zgłoszeniem chęci do podjęcia Grafiki. Po zakończeniu procesu rekrutacji i ogłoszeniu listy przyjętych na studia, należy rozpocząć poszukiwania swojego nazwiska. Jeżeli skończą się one pomyślnie, wówczas pozostanie już tylko dostarczenie pliku następujących dokumentów:

 • fotografii do legitymacji studenckiej,
 • dowodu osobistego,
 • kserokopii świadectwa maturalnego wraz z oryginałem,
 • rzetelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Grafika w Warszawie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia niestacjonarne na kierunku Grafika w Warszawie

Nie jest tajemnicą, że wszystkie studia, zawierające w swoim programie dziedziny techniczne lub informatyczne, cieszą się dobrą opinią i zainteresowaniem przyszłych maturzystów. Z Grafiką jest analogicznie, co potwierdzają opinie praktyków tego kierunku.

Małgorzata, studentka drugiego roku Grafiki w Warszawie, mówi:

Studia w Warszawie były spełnieniem moich marzeń. Przyjechałam tutaj z drugiego końca kraju, bo wiedziałam, że ośrodki akademickie w stolicy oferują najwyższy poziom nauczania. Dlaczego Grafika? To kierunek odpowiadający na moje zainteresowania.”

komentarze (0)