Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.
Architekt rozwiązań w chmurze IT to studia podyplomowe we Wrocławiu, których podstawowym celem jest przekazywanie uczestnikom obszernego zakresu informacji i umiejętności umożliwiających budowanie rozwiązań IT oraz aplikacji. Studenci wykorzystują także metody Microsoft’u Azure oraz Microsotf’u 365.
Absolwenci po ukończeniu kształcenia są przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej w ramach architektury, skalując i zapewniając bezpieczeństwo w infrastrukturze IT. Mogą także prowadzić własną działalność międzynarodową.
Studia we Wrocławiu w ramach ścieżki kształcenia na kierunku architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej, adresowane są do kandydatów, którzy wykazują zainteresowania zagadnieniami z zakresu chmury Microsoft.
To również świetna propozycja dla osób będących aktywnymi pracownikami w dziale informatyki, administracji infrastruktury IT czy początkującymi developerami w tym zakresie.
W trakcie procesu kwalifikacji weryfikowane jest świadectwo ukończenia studiów wyższych, które wcześniej kandydat składa wraz z pozostałym kompletem dokumentów. Wymagane jest wykształcenie co najmniej licencjackie/ inżynierskie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Studia prowadzone w ramach kierunku architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej, mają formę nauczania zdalnego i realizowane są poprzez platformę do e-learningu. Studenci zyskują w tym czasie nieograniczony dostęp do materiałów edukacyjnych oraz Microsoft.
Poza tradycyjnymi wykładami oraz ćwiczeniami organizowane są także spotkania z gośćmi wizytującymi – pracownikami Microsoft i praktykami zawodowymi. To uznani specjaliści, którzy są na bieżąco z nowościami z branży IT.
Siatkę dydaktyczną przygotowano w porozumieniu z potencjalnymi pracodawcami, aby uwzględniała niezbędne zagadnienia IT i przygotowała uczestników do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej.
W programie zajęć uwzględniono m.in. zagadnienia obejmujące wprowadzenie do informacji o chmurze publicznej, podstawy Microsoft Azure, zarządzanie usługami chmurowymi czy bezpieczeństwo w ramach usług chmurowych.
Plan został podzielony na bloki tematów, które skupiają się na poruszeniu zagadnień określających tożsamość użytkownika w chmurze, budowę rozwiązań aplikacji wykorzystujących serwis Microsoft Azure.
Studia na kierunku architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Uczestnicy w ramach kształcenia na kierunku architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej zyskują obszerną wiedzę w ramach procesów kontroli działań użytkowników. Samodzielnie pozyskują subskrypcję, zarządzają nią oraz optymalizują koszty.
Znają metodykę budowy architektury w rozwiązaniach identyfikacyjnych oraz kontrolowania dostępu użytkownika w otoczeniu chmury. Potrafią budować aplikacje, korzystając z technik kognitywnych oraz sztucznej inteligencji. Wykorzystują w tym celu specjalistyczne narzędzia – Visual Studio Code, GitHub.
Studia na kierunku architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej, trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Kończąc kształcenie w ramach tego kierunku, absolwent ma przygotowanie do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach z branży informatycznej oraz organizacjach, które wdrażają nowoczesne rozwiązania chmurowe. Mogą również odpowiadać za zarządzanie architekturą, skalowanie czy bezpieczeństwo infrastruktury IT.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej
Kształcenie na kierunku architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej to nie tylko teoretyczne zagadnienia, ale również praktyczne zajęcia, w ramach których uczestnicy rozwijają swoje kompetencje niezbędne do podjęcia pracy na wysokich stanowiskach w branży IT. Chmura obliczeniowa to nieograniczone możliwości realizowania wielu działań zawodowych oraz rozwoju umiejętności. Kończąc studia na tym kierunku, absolwenci bez problemu odnajdą się więc w pracy związanej z technologią firmy Microsoft i są pożądanymi pracownikami na rynku pracy.