Prawo ochrony zdrowia - Łódź

Prawo ochrony zdrowia - Łódź

Prawo ochrony zdrowia - Łódź

Studia w Łodzi

prawo ochrony zdrowia

Odkryj kierunek prawo ochrony zdrowia w Łodzi i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Prawo ochrony zdrowia studia Łódź | woj. łódzkie

Studia na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Łódzkim w trybie niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo ochrony zdrowia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek prawo ochrony zdrowia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Prawo ochrony zdrowia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

Studia w Łodzi na kierunku prawo ochrony zdrowia wzbudzają duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia prawnicze, którzy chętnie będą poruszali się także w sferze praktyki medycznej. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Ważne są także wyniki uzyskane na studiach licencjackich lub magisterskich na kierunkach humanistyczno-społecznych. W procesie rekrutacyjnym najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Przyszli studenci muszą zdać również obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Jeśli chodzi o przedmioty dodatkowe, warto zdawać na przykład rozszerzoną matematykę, historię lub język obcy nowożytny. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązuje konkurs świadectw. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo ochrony zdrowia w Łodzi - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania na uczelniach

  • Limity

  • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRAWO OCHRONY ZDROWIA ŁÓDŹ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO OCHRONY ZDROWIA ŁÓDŹ STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

1. Dla kogo ten kierunek?

Interesują Cię struktury i sposoby funkcjonowania systemu ochrony zdrowia? Chcesz nadzorować prawa i obowiązki pracowników medycznych, a także kontrolować przestrzeganie praw pacjenta? Interesują Cię aspekty prawno-medyczne instytucji obracających się wokół ochrony zdrowia? Tak ważne kwestie możesz zgłębiać w trakcie edukacji na studiach w Łodzi.

Idealni kandydaci na studia prawnicze nie mogą mieć problemów z naukami humanistyczno-prawnymi. Przyszli studenci powinni wykazywać zainteresowanie kwestiami prawno-medycznymi, ale nie mogą mieć także problemów z naukami społecznymi. Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną i sumienną, a Twoją życiową misją jest walka o dobro pacjentów, kierunek prawo ochrony zdrowia w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów

 

Studia na kierunku prawo ochrony zdrowia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia niestacjonarne

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Uczelnie w Łodzi dbają o różnorodność kierunków, a wszelkie programy kształcenia tworzone są interdyscyplinarnie, co wpływa na wielozadaniowość i możliwość odnalezienia się w każdej branży.

Program kształcenia opiera się na naukach humanistyczno-prawniczych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: organizacja i działalność podmiotów leczniczych i praktyk zawodowych, wprowadzenie do praw pacjenta i instytucjonalne formy ich ochrony, medyczne prawo cywilne, etyka zawodów medycznych, system ubezpieczenia zdrowotnego, medyczne prawo karne, informatyzacja w ochronie zdrowia administracja ochrony zdrowia, odpowiedzialność zawodowa pracowników medycznych, postępowanie administracyjne w ochronie zdrowia, zamówienia publiczne w ochronie zdrowia, kontraktowanie świadczeń zdrowotnych, postępowania cywilne w ochronie zdrowia i wiele innych.

 

4. Praca po studiach

Studia prawnicze w Łodzi takie jak prawo ochrony zdrowia przygotowują do podjęcia pracy w organach administracji publicznej i instytucjach, które zajmują się organizacją, nadzorowaniem i administrowaniem w systemie ochrony zdrowia, a także w podmiotach leczniczych, a korzystają przy tym ze znajomości prawnej i etycznej problematyki udzielania świadczeń zdrowotnych i brania odpowiedzialności w tym zakresie.

Abiturienci szczycą się znajomością praw pacjenta, ochrony danych osobowych, prawa ubezpieczeń społecznych i tym podobne. Są zatrudniani w administracji publicznej (rządowej i samorządowej), w organizacjach pozarządowych, w organizacjach międzynarodowych, w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, w organach Unii Europejskiej.

Ile trwają studia na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

Studia na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Gdzie studiować na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo ochrony zdrowia w Łodzi

  • Uniwersytet Łódzki

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 
 
 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

PRAWO OCHRONY ZDROWIA - ważne informacje

prawo ochrony zdrowia studia

studia prawnicze i administracja w Łodzi

studia prawnicze i administracja w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki prawnicze i administracja w Łodzi

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Łodzi

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)