Studia II stopnia magisterskie Kielce

Studia II stopnia magisterskie Kielce

Studia II stopnia magisterskie Kielce

Studia magisterskie

w Kielcach 2021

Odkryj studia II stopnia w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia II stopnia Kielce (magisterskie)

Studia II stopnia w Kielcach to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 1,5 roku do 2 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra lub magistra inżyniera). Ukończenie studiów II stopnia umożliwia podjęcie studiów doktoranckich.

Na studia II stopnia przyjmowane są osoby posiadające dyplom ukończenia studiów I stopnia (licencjackich lub inżynierskich) lub jednolitych magisterskich.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym,) lub online. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Wszystkie kierunki studiów w Kielcach

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

UCZELNIE W KIELCACH

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska

Kierunki studiów: 21

Studia podyplomowe: 8

al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-541 Kielce centrala tel.: 41 34 24 444; 34 24 445 POKAŻ WIĘCEJ

Jak wyglądają studia II stopnia magisterskie w Kielcach

Dla wielu abiturientów studiów pierwszego stopnia, posiadanie dyplomu licencjata lub inżyniera jest niewystarczające. Niezależnie od tego, czy wynika to z ambicji do wykorzystywania stu procent swoich możliwości, czy też świadomości odnoszącej się do wymagań dzisiejszego rynku pracy, podjęcie studiów drugiego stopnia w Kielcach będzie bez wątpienia dobrym wyborem.

Niewątpliwym atutem kontynuowania edukacji na studiach magisterskich jest możliwość pewnego przebranżowienia się – wielu abiturientów żałuje wyboru konkretnej ścieżki edukacji na studiach pierwszego stopnia, dlatego chcieliby posiadać dyplom z bardziej interesującej ich dziedziny. Studia drugiego stopnia w Kielcach możesz ponadto rozpocząć na dowolnie wybranej uczelni w Europie, ponieważ posiadane przez ciebie kompetencje, wyniesione z poprzedniego etapu kształcenia, są uniwersalne dla wszystkich państw europejskich.

Studia magisterskie mogą trwać dwa lata lub półtora roku – w zależności od tego, jakim tytułem naukowym dysponujesz. Licencjonowani specjaliści na poszerzenie swoich kompetencji poświęcą dodatkowe dwa lata, inżynierowie natomiast półtora roku. Będzie to czas intensywnej pracy, zakończonej obroną dyplomu, który istotnie poszerzy spektrum zawodowe danego absolwenta.

 

Studia magisterskie drugiego stopnia – dla kogo

Rozważając podjęcie studiów magisterskich drugiego stopnia w Kielcach, powinieneś zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami, dzięki czemu będziesz mógł przystąpić do edukacji w sposób świadomy, unikając ewentualnych rozczarowań. Zatem jaki jest idealny kandydat do podjęcia kształcenia drugiego stopnia?

Przede wszystkim powinien wykazywać się ponadprzeciętną ambicją i głodem wiedzy. Jeśli jesteś zdeterminowany do osiągania obranych celów naukowych, chciałbyś podjąć płatną pracę na arenie międzynarodowej, posiadanie tytułu magistra byłoby spełnieniem twoich marzeń? Twierdząca odpowiedź przynajmniej na dwa z postawionych pytań powinna skłonić cię do rozpoczęcia edukacji na studiach magisterskich.

Komentarze (0)