Informatyka medialna - Toruń

Informatyka medialna - Toruń

Studia na kierunku informatyka medialna w Toruniu możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    05.05.2024

    Informatyka medialna - studia Toruń 2024 | woj. kujawsko-pomorskie

    Studia na kierunku informatyka medialna to studia licencjackie oraz magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

    Informatyka medialna - Toruń
    Studia na kierunku informatyka medialna w Toruniu
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów stacjonarne
    Poziom studiów studia I i II stopnia
    Czas trwania

    Opis kierunku

    Informatyka medialna to interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy elementy informatyki, komunikacji, sztuki i mediów. Studia te mają na celu przygotowanie studentów do pracy w dziedzinach związanych z tworzeniem, przetwarzaniem i zarządzaniem treściami medialnymi przy wykorzystaniu technologii cyfrowych. Uczestnicy poznają podstawy programowania, algorytmów i struktur danych, a także baz danych i systemów operacyjnych. Kursy obejmują także naukę języków programowania – Python czy Java. Poza tym studenci uczą się również obsługi i tworzenia multimediów, w tym grafiki komputerowej, dźwięku, wideo oraz animacji.

    Praca po studiach

    Wybierając studia w Toruniu na kierunku informatyka medialna, absolwenci zyskują szerokie możliwości zatrudnienia w różnych sektorach związanych z mediami, komunikacją cyfrową, sztuką cyfrową oraz technologią. Mogą znaleźć zatrudnienie na stanowisku projektanta stron internetowych czy współpracować z zespołami kreatywnymi w celu tworzenia innowacyjnych oraz atrakcyjnych stron internetowych.

    Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne

    Rekrutacja na studia w Toruniu na ten kierunek na I stopień przeznaczona jest dla osób po szkole średniej ze zdaną maturą z takich przedmiotów, jak np. język polski, język obcy nowożytny czy matematyka. Kwalifikacja na II stopień skierowana jest z kolei do absolwentów studiów wyższych z tytułem licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędnym po kierunku dziennikarstwo, politologia i innych pokrewnych z obszaru nauk społecznych.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    Jak wyglądają studia na kierunku informatyka medialna?

    Informatyczne kierunki studiów w Toruniu, do których zalicza się informatykę medialną, są interdyscyplinarne i łączą elementy informatyki, sztuki, komunikacji oraz mediów. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu technologii cyfrowych oraz projektowania i tworzenia różnych treści multimedialnych.

    Studenci uczą się podstaw programowania w różnych językach – m.in. Python, JavaScript, narzędzi programistycznych i systemów operacyjnyvj. Uczą się także tworzyć grafiki komputerowe, zarówno 2D, jak i 3D. Kursy ujęte w programie obejmują także obróbkę obrazów, projektowanie grafiki do mediów cyfrowych oraz tworzenie ilustracji.

    Uczelnie w Toruniu w ramach tego kierunku organizują też wiele praktycznych zajęć w formie warsztatów, praktyk lub stażów, które umożliwiają studentom zastosowanie zdobytej już wiedzy i naukę nowych umiejętności.

     

    Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku informatyka medialna możemy podzielić na:

    1. Typ

    • studia licencjackie,
    • studia magisterskie.

    2. Tryb:

    • studia stacjonarne.

     

    Zdobywana wiedza i umiejętności

    Absolwenci mają umiejętności w zakresie programowania, obsługi baz danych oraz systemów operacyjnych. Potrafią korzystać z języków programowania, takich jak np. HTML, JavaScript. Projektują, tworzą różnorodne treści multimedialne i korzystają z narzędzi do ich edycji.

    Tworzą estetyczne i funkcjonalne strony internetowe, które są zgodne z zasadami użyteczności oraz interakcji człowiek-komputer. Potrafią również optymalizować strony pod kątem wydajności i dostępności.

    Planują oraz realizują kampanie marketingowe online oraz analizują ich skuteczność. Samodzielnie zarządzają kontami w mediach społecznościowych i tworzą angażujące treści. Poza tym zarządzają treściami na stronach internetowych i platformach cyfrowych.

    Uczelnie w Toruniu - kierunek informatyka medialna:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku informatyka medialna?

    Studia na kierunku informatyka medialna trwają 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie).

    Jaka praca po studiach na kierunku informatyka medialna

    Absolwenci mogą pracować jako projektanci stron internetowych czy twórcy treści multimedialnych, takich jak grafika, wideo, animacje czy ilustracje. Znajdą pracę również w studiach produkcyjnych, agencjach reklamowych lub działach marketingu firm.

    Mogą zająć się planowaniem i realizacją kampanii marketingowych w Internecie, w tym w mediach społecznościowych. Będą odpowiedzialni także za analizę wyników kampanii i optymalizację strategii marketingowych. Poza tym znajdą zatrudnienie w roli analityków danych w mediach, którzy będą odpowiadać za zbieranie i analizowanie danych dotyczących zachowań użytkowników online.

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku informatyka medialna

    • projektant stron internetowych,
    • twórca treści multimedialnych,
    • specjalista do spraw marketingu cyfrowego,
    • analityk danych w mediach,
    • zarządzanie treścią,
    • grafik komputerowy,
    • projektant UX/ UI,
    • producent wideo i animacji,
    • konsultant do spraw komunikacji cyfrowej.

    Absolwenci są wszechstronnymi specjalistami, którzy potrafią łączyć umiejętności techniczne z kreatywnością i zrozumieniem potrzeb rynku. Ich kompetencje są cenne dla firm i organizacji z branży medialnej, marketingowej, e-commerce czy technologicznej, wykorzystującej technologie cyfrowe i treści multimedialne.

    Poziom i tryb studiów


    Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    Informatyka medialna Toruń studia stacjonarne

    Pozostałe uczelnie w Toruniu na których jest kierunek INFORMATYKA MEDIALNA

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia