Studia informatyczne Toruń

Studia informatyczne Toruń

Studia informatyczne Toruń

Największy wybór studiów

informatycznych w Toruniu

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia informatyczne w Toruniu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W TORUNIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W TORUNIU

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Toruniu

Biletem wstępu na studia informatyczne w Toruniu są bardzo dobre wyniki z przedmiotów ścisłych: matematyki oraz fizyki. Nie wolno zapominać o języku obcym, przede wszystkim języku angielskim, który jest najważniejszym językiem informatyków na całym świecie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA INFORMATYCZNE W TORUNIU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Toruniu?

Jeżeli zastanawiacie się, czy studia informatyczne to dobry pomysł, należy odpowiedzieć krótko: tak! Informatyka to dzisiaj najpopularniejsza dziedzina wśród nauk ścisłych, najmocniej pożądana na rynku pracy, a wykwalifikowani specjaliści są wręcz rozchwytywani.

Studia informatyczne w Toruniu to odpowiedź na fakt, że wszędzie i bez przerwy jesteśmy otaczani technologiami informatycznymi. W trakcie kształcenia studenci uczeni są między innymi: podstaw techniki mikroprocesorowej, elektroniki i miernictwa komputerowego, praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi, projektowania i implementowania baz danych, programowania w językach i środowiskach stosowanych w praktyce informatycznej, czy też administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi.

Informatycy rządzą światem i nic nie wskazuje na to, by prędko się to zmieniło. Informatyka to dziedzina ciągłych perspektyw i nieprzerwanego rozwoju. Między innymi dlatego należy do najpopularniejszych kierunków kształcenia, a Polacy należą do czołowych informatyków na świecie.

Studia informatyczne w Toruniu to dobra okazja do zdobycia wielu certyfikatów oraz uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez pracowników znanych firm IT. Studenci mają możliwość wzięcia udziału w kursach Cisco CCNA Routing & Switching, Introduction to Cybersecurity, czy Fortinet z zakresu sieci bezprzewodowych i bezpieczeństwa. Jeżeli chcesz kształcić się w najważniejszej obecnie dziedzinie, a po studiach podbić świat innowacyjnymi pomysłami, to wybierz studia informatyczne w Toruniu.

 

Praca po studiach informatycznych w Toruniu

Podczas studiów informatycznych w Toruniu poznałeś zaawansowane metody projektowania i analizowania złożoności obliczeniowej algorytmów i programów sekwencyjnych, równoległych i rozproszonych; zagadnienia o aktualnych kierunkach rozwoju i o najnowszych odkryciach w zakresie technologii sieciowych; metody przetwarzania i analizy dużych zbiorów danych, czy też technologie mobilne.

Czas rozpocząć karierę zawodową. Będąc absolwentem studiów informatycznych możesz podjąć pracę, na przykład jako programista i zajmować się tworzeniem aplikacji komputerowych realizujących określone zadanie, np. wspomaganie zarządzania przedsiębiorstwem, czy też rozwijać aplikacje oraz systemy nadzorujące pracę sprzętu komputerowego.

Inną drogą zawodową jest zostanie administratorem sieci, czyli osobą zajmującą się budową, udoskonalaniem i zarządzaniem określoną grupą połączonych ze sobą komputerów, a sieci komputerowe można spotkać niemal w każdym przedsiębiorstwie lub urzędzie.

Kolejną możliwością jest praca analityka danych, do zadań którego należy analiza danych statystycznych w celu oceny szans i zagrożeń. Analityk jest jednym z kluczowych stanowisk, ponieważ większość firm zawsze poszukuje możliwości rozwoju swojego biznesu lub przynajmniej poprawy rentowności. Dodatkowo, absolwenci studiów informatycznych w Toruniu mogą podjąć pracę jako inżynier oprogramowania, projektant systemów decyzyjnych, konsultant w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw, wdrożeniowiec systemów informatycznych.

POZOSTAŁE UCZELNIE W TORUNIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki zaprasza:

  • Informatyka;
  • Informatyka stosowana.

dowiedz się więcej

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W TORUNIU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka w biznesie.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)