Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kadry i płace to propozycja kształcenia stworzona z myślą o studentach, którzy chcieliby rozwijać w przyszłości swoją zawodową karierę w sektorze korporacyjnym. Znalazła się ona w ofercie warszawskich ośrodków akademickich i gwarantuje pogłębioną wiedzę ekonomiczną, prawniczą i zarządczą.
Oczywiście największe znaczenie odgrywać będą kompetencje, jakie zdobędą studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia. Można zaliczyć do nich chociażby umiejętność rozliczania delegacji, sporządzania listy płac, czy interpretowania przepisów prawa pracy. Pamiętaj, że twoje kompetencje osadzone będą na stabilnych podstawach teoretycznych.
W siatce programowej odnajdziesz między innymi przedmioty takie jak: obsługa płacowo-kadrowa, rozliczenia publiczno-prawne, ewidecja czasu pracy, systemy podatkowe czy wynagrodzenia i ich ewidencja. Specjaliści do spraw kadr i płac nie powinni obawiać się o swoje perspektywy zatrudnienia. Na abiturientów będą czekać działy finansowe przedsiębiorstw oraz stanowiska takie jak menedżer do spraw kadrowo-płacowych. Pracę znaleźć można np. jako: kierownik działu kadr, pracownik w ZUSie, specjalista ds. kadr i płac.
Studia na kadrach i płacach pozwalają studentom rozwinąć nie tylko swoje zdolności analityczne i rachunkowe, ale również np. komunikacyjne, zarządcze czy organizacyjne. Uczestnicy praktycznych zajęć szkolą się w zakresie m.in.: efektywnego realizowania funkcji personalnej w przedsiębiorstwach i instytucjach czy prawidłowego prowadzenia dokumentacji kadrowej.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: specyfice pracy na stanowiskach kierowniczych lub odpowiedzialnych za finanse przedsiębiorstwa czy metodom i zasadom prowadzenia dokumentacji kadrowo-płacowej. Ponadto studenci kadr i płac dowiadują isę, w jaki sposób m.in. rozliczać podatki lub składki ZUS.
W programie studiów na kadrach i płacach znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: struktury i sposobu funkcjonowania systemu podatkowego; technik komunikacyjnych wykorzystywanych w zarządzaniu zasobami ludzkimi; specyfiki dokumentacji kadrowej i kadrowo-płacowej.
Absolwenci kadr i płac wyróżniają się specjalistyczną wiedzą oraz umiejętnościami, które niezbędne są do pracy na takich stanowiskach jak np.: kierownik działu kadr; pracownik działu kadr; pracownik w ZUSie czy specjalista ds. Kadr i płac. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują studentów tej ścieżki kształcenia do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Absolwent kadr i płac może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Kadry i płace to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.
Studenci finansów i rachunkowości w trakcie praktycznych ćwiczeń m.in. analizują podstawowe zjawiska gospodarcze i sytuacje ekonomiczno-finansowe jednostek gospodarczych. Kierunek ten pozwala absolwentom podjęcie zawodu np.: księgowego, doradcy podatkowego, audytora, kontrolera czy specjalisty. W programie tych studiów znajdują się przedmioty, które pozwalają studentom rozwinąć cenne umiejętności analityczne, kierownicze i organizatorskie.
Absolwenci finansów i rachunkowości dostarczają prawdziwego i rzetelnego obrazu sytuacji majątkowej i finansowej podmiotu gospodarczego, dzięki czemu bardzo dobrze odnajdują się na stanowiskach np. doradczych, analitycznych, eksperckich czy kierowniczych. Osoby, które ukończyły studia na tym kierunku, mogą szukać zatrudnienia m.in. w: biurach maklerskich, departamentach planowania i budżetowania, biurach rachunkowych, towarzystwach ubezpieczeniowych czy jednostkach administracji publicznej.
Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie
Zobacz także: