Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dziś śmiało możemy stwierdzić, że sektor logistyczny jest jednym z najprężniej rozwijających się działów gospodarki. To dzięki niemu mamy niezakłócony dostęp do towarów. Mało osób jednak wie, że odgrywa on również ogromne znaczenie w przypadku bezpieczeństwa wewnętrznego. Uczelnie w Warszawie przygotowały zatem taką propozycję kształcenia jaką jest obsługa celna i logistyka międzynarodowa.
Studenci, którzy ją wybiorą, odnajdą w siatce programowej między innymi przedmioty takie jak: gospodarka zapasami i magazynem, analizę krytycznych przypadków, prawo w logistce, prawo celne UE i Polski czy postępowanie celne. Warto podkreślić także, że studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia stykać się będą z nauką różnych odmian prawa (celnego, podatkowego, czy administracyjnego).
Obsługa celna i logistyka międzynarodowa wyposaży studentów w unikatowe kwalifikacje zawodowe, które pozwolą organizować sprawną obsługę celną w międzynarodowym łańcuchu dostaw. Absolwenci będą mogli podjąć pracę w administracji rządowej i samorządowej w zakresie polityki celnej, czy służbach mundurowych. Czekają na nich także przedsiębiorstwa, które zajmują się realizacją międzynarodowego obrotu towarowego.
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
W programie na obsłudze celnej i logistyce międzynarodowej znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: prawnym i logistycznym aspektom handlu, a także zasadom regulującym dostarczanie towaru zgodnie z planem. Studenci poznają np.: przepisy prawa celnego międzynarodowego i wspólnotowego; rodzaje dokumentów stosowanych w obsłudze celnej międzynarodowego obrotu towarowego; mechanizmy regulacji celnych oraz ich praktyczne zastosowanie.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia rozumieją m.in.: metody i techniki zarządzania międzynarodowym łańcuchem dostaw; poszczególne etapy procesu zakupów; zasady optymalizacji kosztów; reguły obsługi klienta; specyfikę procesów transportu, magazynowania i obsługi zapasów. Ponadto studenci obsługi celnej i logistyki międzynarodowej rozwijają swoje kompetencje miękkie, związane np. z komunikatywnością, odpornością na stres czy kreatywnością.
W programie studiów na obsłudze celnej i logistyce znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad bezpiecznej obsługi transportu międzynarodowego; specyfiki działalności firm na rynkach zagranicznych; podstaw logistyki.
Absolwenci obsługi celnej i logistyki międzynarodowej przygotowani są do pełnienia funkcji np. agenta celnego – ponadto kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, cenione są także na stanowiskach m.in.: eksperckich, doradczych, analitycznych, kierowniczych, urzędniczych, mundurowych lub związanych z kontrolingiem, prowadzeniem biznesu lub zapewnianiem bezpieczeństwa handlu.
Absolwent obsługi celnej i logistyki międzynarodowej może szukać zatrudnienia m.in. w:
Obsługa celna i logistyka międzynarodowa to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek, który pozwala studentom zapoznać się z kwestiami związanymi m.in. z przestępczością, terroryzmem, a także zasadami bezpieczeństwa, ochrony osób i mienia czy funkcjonowania państwa i określonych jego organów. Absolwenci bezpieczeństwa wewnętrznego mogą związać swoją karierę zawodową np. z kryminalistyką, ochroną danych osobowych, zarządzaniem kryzysowym, organizacją imprez masowych czy budowaniem relacji między organami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo wewnętrzne a cywilami.
Uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów bezpieczeństwa wewnętrznego do podjęcia pracy np. w: Policji, Żandamerii Wojskowej, służbach specjalnych, Straży Granicznej czy biurze detektywistycznym. Ponadto są oni przygotowani kompleksowo do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej: bezpieczeństwo wewnętrzne studia w Warszawie
Zobacz także: