Rachunkowość i finanse

Studia w Warszawie

rachunkowość i finanse

Odkryj studia rachunkowość i finanse w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Rachunkowość i finanse studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Rachunkowość i finanse to propozycja kształcenia, która cieszy się od wielu lat niegasnącą popularnością wśród studentów. Wybierana jest przede wszystkim dlatego, że zapewnia doskonałe wykształcenie, pozwalające na aktywny rozwój zawodowy w sektorze bankowym. Uczelnie w Warszawie dostrzegają te tendencje i wpisują ją na listę swoich propozycji. Pamiętaj jednak, że rachunkowość i finanse przyniesie satysfakcję prawdziwym umysłom ścisłym.

Matematyka finansowa, rachunkowość, audyt i ład korporacyjny, ekonometria, statystyka – to tylko nieznaczny wycinek z przedmiotów, jaki czeka na studentów. Studenci zetkną się również z przedmiotami z zakresu prawodawstwa, ponieważ bez elementarnej wiedzy o prawie gospodarczym i finansowym niemożliwa byłaby skuteczna chociażby rewizja i kontrola skarbowa.

Rachunkowość i finanse to przede wszystkim propozycja, która zapewnia przede wszystkim dobre perspektywy rozwoju zawodowego. Na abiturientów będzie czekać przede wszystkim sektor finansowy. Mogą rozwijać oni swoją karierę w bankach komercyjnych, spółdzielczych, instytucjach kontroli finansowej i podatkowej, domach maklerskich itd.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Rachunkowość i finanse

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Pokaż więcej

Program studiów i przedmioty

Studenci rachunkowości i finansów poznają m.in.: funkcjonowanie systemu rachunkowości; zasady i techniki stosowane we współczesnej rachunkowości; sposoby sporządzania sprawozdań finansowych; skuteczne strategie finansowe współczesnych przedsiębiorstw. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np. zagrożeniom wynikającym z deficytu budżetowego czy relacjom występującym między finansami publicznymi a rynkiem finansowym.

Studia na tej ścieżce kształcenia skierowane są do osób, które interesują się m.in.: podatkami, rachunkowością, księgowością czy zarządzaniem. Studenci szkolą się w zakresie np. analizy sprawozdań finansowych czy prowadzenia rachunkowości podatkowej. Ponadto uczestnicy zajęć rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne i organizacyjne.

W programie studiów na rachunkowości i finansach znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Audyt i ład korporacyjny
 • MSR
 • Analiza sprawozdań finansowych
 • Sprawozdawczość finansowa
 • System podatkowy w Polsce i podstawy rachunkowości podatkowej
 • VAT i rozrachunki z tyt. VAT

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: struktury i sposobu funkcjonowania polskiego systemu podatkowego; zasad przeprowadzania audytu wewnętrznego; metod oceny sprawozdawczości finansowej podmiotów.

Absolwenci rachunkowości i finansów wyróżniają się kompetencjami, które cenione są m.in. w biurach rachunkowych, biurach obsługi nieruchomości, firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach, spółdzielniach czy działach księgowości. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów tej ścieżki kształcenia do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent rachunkowości i finansów może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • działy finansowe przedsiębiorstw i instytucji publicznych
 • korporacje międzynarodowe
 • firmy konsultingowe
 • firmy świadczące usługi finansowe
 • urzędy i izby skarbowe
 • firmy zajmujące się doradztwem biznesowym
 • banki, instytucje kredytowe
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Rachunkowość i finanse to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Studenci finansów i rachunkowości szkolą się w zakresie m.in. przygotowywania dokumentacji finansowo-księgowej do celów ewidencyjno-decyzyjnych organizacji; oceniania przyczyn i skutków występowania określonych zjawisk ekonomiczno-finansowych; realizowania czynności niezbędnych do zainicjowania oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Studenci tego kierunku studiów zdobywają kompetencje związane z organizacją i zarządzaniem, a także komunikacją w biznesie.

Absolwenci finansów i rachunkowości są przygotowani do pracy m.in. na stanowiskach kierowniczych, analitycznych, urzędniczych lub związanych z kontrolingiem, komunikacją w biznesie czy podatkami. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozwijać się zawodowo w środowisku np. prawniczym, finansowym czy biznesowym.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)