Studia muzyczne Białystok

Studia muzyczne Białystok

Studia muzyczne Białystok

Największy wybór studiów

muzycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia muzyczne Białystok | woj. podlaskie

Studia muzyczne w Białymstoku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia muzyczne Białystok
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA MUZYCZNE W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Typ studiów
  Tryb studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia muzyczne

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   typ studiów
   tryb studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie odnaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MUZYCZNE W BIAŁYMSTOKU

   SORTOWANIE:

   Niestety, nic nie znaleziono

   Rekrutacja i wymagania na studia muzyczne w Białymstoku

   Rekrutacje na studia artystyczne mają to do siebie, że rządzą się swoimi prawami. Nie obowiązuje na nich konkurs świadectw, a egzamin praktyczny, składający się nierzadko z kilku etapów. W Białymstoku jest podobnie. Chcąc dostać się na kierunek Instrumentalistyka, na przykład obierając fortepian, należy wykonać przygotowany program, zgodnie z wyborem dokonanym przez komisją, przygotować zadany utwór w czasie 40 minut, następnie przejść przez ustny sprawdzian z kształcenia słuchu, a potem odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   Jak wyglądają studia muzyczne w Białymstoku?

   Jeżeli zdajesz sobie sprawę z tego, że pięciolinia nie służy do wywieszania prania, kluczem basowym nie przykręca się śrubek, a kwinta czysta nie jest rodzajem napoju alkoholowego, to może warto zastanowić się nad wyborem studiów muzycznych. A w którym mieście można je rozpocząć? W Białymstoku. Oczywiście, nawet najgłębsza wiedza teoretyczna nie stanowi fundamentu do rozpoczęcia nauki. Czym jeszcze trzeba się wyróżniać? Słuchem muzycznym, czyli czymś, co powoli stanowi towar deficytowy.

   Studia muzyczne w Białymstoku realizowane są na białostockim wydziale Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w WarszawieWydział Instrumentalno- Pedagogiczny może pochwalić się dużą aktywnością w szerzeniu muzyki. Działa tutaj Studencka Orkiestra Symfoniczna, orkiestra kameralna „Sinfonia Academica”, Big Band, Chór, Kwartet Camerata, oraz zespół muzyki dawnej „Diletto”. Ponadto, od 1999 roku organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych. A jakie przedmioty trzeba zaliczyć będąc na studiach muzycznych? Między innymi: Kształcenie słuchu, Analizę dzieła muzycznego, Kameralistykę, Historię muzyki z literaturą.

   Studia muzyczne należą do grona bardzo potrzebnych. Dzięki nim podtrzymywana jest jeszcze wrażliwość na dźwięk i melodię, a także świadomość, że w historii zapisało się więcej uznanych kompozytorów, niż tylko Zenek Martyniuk. Jeśli chciałbyś propagować muzykę, uwrażliwiać innych na dźwięki, zostać instrumentalistą – nie czekaj, przeczytaj co mają do zaoferowania studia muzyczne w Białymstoku.

    

   Praca po studiach muzycznych w Białymstoku

   Głównym zamierzeniem studiów muzycznych w Białymstoku jest przygotowanie zarówno wykwalifikowanych muzyków, jak i nauczycieli edukacji i animacji muzycznej. Takie podejście daje szersze perspektywy i więcej możliwości na rynku pracy.

   Na przykład, absolwent specjalności Prowadzenie zespołów muzycznych posiada wiedzę i umiejętności, dzięki którym może prowadzić zajęcia dydaktyczne w szkolnictwie muzycznym (na przykład: kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika), czy też prowadzić zespoły wokalne i wokalne z towarzyszeniem instrumentów w szkolnictwie muzycznym, czy też w amatorskim ruchu muzycznym.

   Absolwenci studiów muzycznych mogą starać się o angaż w orkiestrach, teatrach, zespołach. W taki sposób mogą spełniać się jako instrumentaliści. Mogą także zatrudniać się jako muzycy sesyjni i brać udział w sesjach nagraniowych twórców muzyki.

   WARTO TO WIEDZIEĆ

    


   UNIWERSYTET MUZYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA

   Wydział Instrumentalno- Pedagogiczny:

   • Instrumentalistyka. Specjalność: Pedagogika instrumentalna; fortepian, organy, klawesyn, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, róg, trąbka, puzon, tuba, akordeon, gitara, perkusja;
   • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Specjalności: Prowadzenie zespołów muzycznych, Muzyka szkolna, Muzyka kościelna, Edukacja artystyczna szkolna;
   • Wokalistyka. Specjalności: Śpiew solowy, Pedagogika wokalna- śpiew solowy.

   dowiedz się więcej 

       TEMATY POWIĄZANE

    

    

   Komentarze (0)