Studia muzyczne Bydgoszcz

Studia muzyczne Bydgoszcz

Studia muzyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

muzycznych w Bydgoszczy

Dodaj do ulubionych

Studia muzyczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia muzyczne w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia muzyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MUZYCZNE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

KIERUNKI MUZYCZNE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia muzyczne w Bydgoszczy

Studia artystyczne a wraz z nimi procesy rekrutacyjne żądzą się nieco innymi prawami. Chcąc dołączyć do grona słuchaczy Akademii Muzycznej, nikt nie będzie – a przynajmniej nie powinien- zwracać uwagi na ocenę z chemii, czy matematyki. Tutaj liczą się zupełnie inne zdolności i panują inne zasady. Każdy kandydat musi przejść egzaminy wstępne, a to czy będzie przechodził je z oceną dostateczną z biologii, czy bardzo dobrą nie ma większego znaczenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MUZYCZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia muzyczne w Bydgoszczy?

Rozmyślając nad studiami muzycznymi, warto zastanowić się nad wyborem największego miasta województwa kujawsko- pomorskiego. Czy są w mieście ślady muzyki? W Bydgoszczy organizowany jest corocznie międzynarodowy festiwal muzyczny oraz kongres muzykologiczny Musica Antiqua Europae Orientalis.

W tym mieście, nad rzeką Brdą położona jest Opera Nova, jedna z najpopularniejszych w kraju, a każdego roku tutejsza filharmonia organizuje „Bydgoski Festiwal Muzyczny”. Studia muzyczne w Bydgoszczy to miejsce dla tych, którzy chcą czerpać wiedzę nie tylko z zajęć na uczelni, ale także z muzycznych podróży po mieście.

Studia muzyczne to ciągła praktyka, zatem proces dla ludzi wytrwałych, nie zrażających się po pierwszej porażce. Najwybitniejszych wirtuozów możemy śmiało porównać do najwybitniejszych sportowców. Ich kariery, ich możliwości i umiejętności są okupione ciężką pracą i licznymi wyrzeczeniami. 

No, ale przecież na studiach nie będzie tak strasznie. Studia muzyczne w tym mieście to wchłanianie nut z każdego zakątka, każdej ulicy i każdej alejki. Nie na darmo obszar znajdujący się we wschodniej części Śródmieścia nazywany jest Dzielnicą muzyczną.

Na tym terenie zlokalizowane są: Filharmonia Pomorska, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki oraz Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Chcesz zostać muzykiem? Chcesz poznać miasto, które muzykom ma bardzo wiele do zaoferowania? Zobacz ofertę studiów muzycznych w Bydgoszczy.

 

Praca po studiach muzycznych w Bydgoszczy

Nierzadko życie muzyka wiąże się z podróżami, ale kończąc naukę na studiach muzycznych w Bydgoszczy warto pozostać w mieście z Wyspą Młyńską. To tutaj swoją siedzibę ma Filharmonia Pomorska, która należy do najbardziej cenionych w Europie, i co ważne dla absolwentów uczelni muzycznej, posiada ona dwa etatowe zespoły artystyczne: Orkiestrę Symfoniczną i Orkiestrę Kameralną „Capella Bydgostiensis”, w których, będąc wykształconym muzykiem, można znaleźć zatrudnienie.

Znalezienie zatrudnienia uzależnione jest od kierunku, w którym zdobyto wykształcenie, ale zawód muzyka mieści w sobie zawsze zawodową opcję alternatywną. Będąc absolwentem kierunku Kompozycja masz tworzyć muzykę; jesteś kompozytorem, twórcą. Jeśli nie chcesz komponować do szuflady wzniosłych dzieł, na które wszyscy dookoła są głusi, działaj jako kompozytor nie dla siebie, ale dla innych.

Możesz komponować muzykę do filmów, seriali, spektakli teatralnych. Możesz także produkować oprawę muzyczną do programów telewizyjnych i audycji radiowych. Zawód muzyka łączy się ze znakami zapytania i gdy zdecydujesz się na zawodową opcję alternatywną, to możesz pozostać na uczelni, bądź uczyć muzyki kolejne pokolenia. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA MUZYCZNA IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO STUDIA MUZYCZNE

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego kształci muzyków na czterech wydziałach. Są to: Wydział KompozycjiTeorii Muzyki i Reżyserii DźwiękuWydział InstrumentalnyWydział Wokalno- AktorskiWydział DyrygenturyJazzu i Edukacji Muzycznej. Prowadzone są następujące kierunki studiów:

  • Kompozycja i teoria muzyki- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Kompozycja oraz Teoria muzyki, do których, na drugim stopniu, dołączane są jeszcze specjalizacje: Muzyka filmowa i teatralna i Muzyka dla multimediów;
  • Instrumentalistyka-studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnością gry na instrumencie;
  • Wokalistyka studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym;
  • Dyrygentura- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Dyrygentura symfoniczno- operowa oraz Dyrygentura orkiestr dętych;
  • Jazz i muzyka estradowa- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Instrumentalistyka jazzowa, Wokalistyka jazzowa oraz Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej;
  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO STUDIA MUZYCZNE

Uczelnia, nie będąca artystyczną także prowadzi edukację z zakresu muzyki. Tą uczelnią jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, który na Wydziale Edukacji Muzycznej prowadzi kierunek o nazwie:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej – studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Edukacja muzyczna i prowadzenie zespołów muzycznych, Edukacja muzyczna i muzyka kościelna, Edukacja muzyczna, animacja i zarządzanie w kulturze muzycznej.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)