Studia muzyczne Wrocław

Studia muzyczne Wrocław

Studia muzyczne Wrocław

Największy wybór studiów

muzycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia muzyczne Wrocław | woj. dolnośląskie

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu to renomowana uczelnia, jedyna tego rodzaju placówka, kształcąca artystów muzyków. Doceniana w środowisku akademickim i artystycznym, stała się marzeniem niejednego aplikanta do tytułu muzyka magistra sztuki. Uczelnia powstała ponad pół wieku temu, powołana do życia dzięki działaczom Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego. Dziś Akademia Muzyczna pełni ważną rolę, stanowiąc ośrodek naukowy, dydaktyczny, wchodząc w rolę organizatora ogólnopolskich konferencji naukowych oraz kursów teoretycznych i praktycznych. Ceniona przez muzyków z całego świata, kształci przyszłe gwiazdy estrady, jak i wrażliwych twórców, kształconych w ramach międzynarodowych programów.

To tu powstał program English Division na kierunkach instrumentalistyka i wokalistyka - to jedyny w swoim rodzaju tok kształcenia skierowany do studentów cudzoziemców, pragnących podjąć studia muzyczne właśnie we Wrocławiu. To także program dla polskich adeptów sztuki muzycznej, którzy już na początku swojej drogi, wiedzą, że będą zabiegać o międzynarodową ścieżkę zawodową i chcą kształcić się w języku angielskim, poznając tym samym fachową terminologię anglojęzyczną, umożliwiającą szeroki dostęp do literatury zagranicznej. Wrocławska Akademia Muzyczna to uczelnia nietypowa, przyciągająca artystyczne dusze, kumulująca energię muzyki, odznaczająca się pośród pozostałych ośrodków naukowych. Kadra profesorska na Akademii Muzycznej to cenieni praktycy i teoretycy muzyki, dzięki którym możecie poznać świat muzyki od podszewki!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA MUZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MUZYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI MUZYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja na studia muzyczne we Wrocławiu

Rekrutacja na studia muzyczne we Wrocławiu to co najmniej skomplikowany proces. Podczas kwalifikacji przede wszystkim cenione są Wasze umiejętności, a także wiedza w zakresie szkoły muzycznej II stopnia - czyli historia i teoria muzyki, rozeznanie muzyczne. Świadectwo dojrzałości oczywiście jest podstawą do ubiegania się o wstęp na studia muzyczne.

Jednak decydujący głos w tej sprawie ma konkursowy egzamin wstępny, na którym to odbywa się sprawdzian przydatności zawodowej - kształcenie słuchu i harmonia (egzamin pisemny i ustny), jak i sprawdzian umiejętności gry na danym instrumencie czy dyrygowanie dowolnie wybranym utworem. Na wybranych kierunkach niezbędne jest dostarczenie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego. Dostanie się do grona studentów Akademii Muzycznej to niemały sukces zawodowy!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MUZYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach muzycznych

Kończąc studia muzyczne będziecie w pełni przygotowani do wykonywania zawodu muzyka. Będziecie mogli rozwijać swoją karierę podejmując pracę w orkiestrach, zespołach chóralnych i kameralnych, jak i prowadząc własne zespoły amatorskie, pełniące ważną rolę na mapie muzycznej całego świata. Jeśli kariera w roli artysty muzyka nie do końca Wam odpowiada, będziecie mogli kształcić dzieci i młodzież w szkołach muzycznych i ogólnokształcących, a także prowadzić badania nad aspektami twórczości muzycznej i wykonawstwa. Ciekawą propozycją nieco odrębną od roli nauczyciela jest muzykoterapia - pomaganie innym poprzez oddziaływania terapeutyczne. Muzyka zajmuje ważne miejsce w życiu wszystkich ludzi.

Towarzyszy nam przy najważniejszych wydarzeniach w życiu, kołysze niemowlęta do snu, piosenki budzą nas o siódmej rano do pracy. Możesz i ty dołożyć swoją cegiełkę do budowania niezwykle ważnej sfery muzycznej w naszym życiu. Ale aby zdobyć wsparcie muzycznych pedagogów, najpierw musisz poświęcić mnóstwo czasu na zdobycie podstawowych umiejętności i przygotowanie się do pełnienia tego pięknego, ale i wymagającego zawodu. Zamiast spędzać miłe godziny na boisku czy spacerując po swojej mieścinie, łap instrument i trenuj, czytaj i poznawaj świat muzyki. Bez tego daleko nie ujedziesz.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA MUZYCZNA WE WROCŁAWIU STUDIA MUZYCZNE

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu zaprasza na studia muzyczne na kierunkach:

  • kompozycja i teoria muzyki (specjalności: kompozycja, teoria muzyki, muzykoterapia) - studia I i II stopnia, stacjonarne na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii
  • dyrygentura - studia I i II stopnia, stacjonarne na tym samym wydziale
  • instrumentalistyka - gra na instrumencie do wyboru: fortepian, organy, klawesyn, akordeon, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, harfa, gitara, flet, flet podłużny, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, róg, puzon, tuba, instrumenty perkusyjne, skrzypce barokowe, altówka barokowa, wiolonczela barokowa, viola da gamba, flauto traverso, obój barokowy, profile do wyboru: solistyczny, kameralno-orkiestrowy, wirtuozowski, kameralny - studia I i II stopnia, stacjonarne na Wydziale Instrumentalnym
  • jazz i muzyka estradowa - specjalności: gra na instrumencie - fortepian, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, gitara, gitara basowa, kontrabas, perkusja, profil: instrumentalny lub aranżacja - studia I i II stopnia, stacjonarne na Wydziale Instrumentalnym
  • wokalistyka - pieśniarsko-oratoryjna, wokalno-aktorska studia I i II stopnia, stacjonarne na Wydziale Wokalnym
  • edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - edukacja muzyczna, prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych, muzyka kościelna, studia I i II stopnia, stacjonarne na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej
  • możecie też podjąć studia trzeciego stopnia z zakresu instrumentalistyki i wokalistyki

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)