Studia muzyczne Lublin

Studia muzyczne Lublin

Studia muzyczne Lublin

Największy wybór studiów

muzycznych w Lublinie

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia muzyczne Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia muzyczne w Lublinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. 

Studia muzyczne Lublin
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia muzyczne w Lublinie rozpocznie się 17 kwietnia 2024 r. i potrwa do 18 lipca 2024 r. | terminy rekrutacji >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia muzyczne w Lublinie w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, historia sztuki, historia, matematyka, biologia, fizyka. W postępowaniu kwalifikacyjnym najważniejsze są jednak egzaminy wstępne i rozmowy kwalifikacyjne.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia muzyczne w Lublinie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej stacjonarne I stopnia, II stopnia
Jazz i muzyka estradowa stacjonarne I stopnia, II stopnia
Muzykologia stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie są muzyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Kierunki muzyczne:

MUZYKOLOGIA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki muzyczne w Lublinie

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia muzyczne 2024/2025

Marzysz o ukończeniu studiów muzycznych? W Lublinie w ramach rekrutacji nie jest wymagana umiejętność grania na danym instrumencie, choć kandydaci powinni wykazywać oczywiste predyspozycje do pełnienia artystycznego zawodu.

Aby dostać się na studia muzykologii i edukacji artystycznej wystarczy złożyć podanie wraz ze świadectwem maturalnym i szkolnym. Komisja weryfikacyjna wyłoni najlepszych kandydatów na studia w ramach konkursu świadectw.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile osób na miejsce na studia muzyczne w Lublinie

Studia muzyczne w Lublinie należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na jazz i muzykę estradową ubiegało się 6 kandydatów na jedno miejsce.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia muzyczne w Lublinie?

Muzyka wciąż CI w duszy gra? Żyjesz śpiewająco? Pasjonujesz się rytmem, sekwencjami, historią muzyki? To za pewne już myślisz o studiach muzycznych jako nowej ścieżce zawodowej! Studia muzyczne w Lublinie prowadzone przez Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku muzykologia skupiają się na aspekcie naukowo-badawczym sztuki muzycznej, jak i na aspekcie duchowym muzyki jako takiej. Muzykologia to nauka o muzyce, o muzie współistniejącej z człowiekiem od zarania dziejów. 

Uniwersytet prowadzi studia nieco bardziej rzemieślnicze - jazz i muzyka estradowa to kierunek dla przyszłych artystów scen muzycznych, kompozytorów, gwiazd muzyki pop, disco czy jazz! Jeśli wiesz, że Twój głos ma szansę dostać się na ten wyjątkowy w swoim rodzaju kierunek, to nie zastanawiaj się, ćwicz, ćwicz, ćwicz i stań w szranki z innymi głosami walczącymi o miejsce na studiach. Sprawdź gdzie i jakie studia muzyczne prowadzone są w Lublinie.

 

Studia muzyczne w Lublinie możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne

 

Studia muzyczne są idealne dla pasjonatów i ludzi utalentowanych muzycznie. Poszczególne propozycje kształcenia w Lublinie możesz realizować zarówno na pierwszym, jak i na drugim stopniu. Stopień pierwszy to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Studia drugiego stopnia stanowią uzupełnienie dla zdobywanej na pierwszym stopniu wiedzy; trwają dwa lata i kończą się egzaminem magisterskim.

Lubelskie uczelnie przygotowują także ofertę studiów podyplomowych, które realizowane są niestacjonarnie w ciągu dwóch bądź trzech semestrów. Kierunki tego typu przeznaczone są dla osób, które mają już tytuł poświadczający ukończenie wyższego kształcenia. W ten sposób możesz studiować muzykoterapię.

Kształcenie w ramach kierunków muzycznych odbywa się przede wszystkim stacjonarnie (dziennie), to znaczy od poniedziałku do piątku. Studia dzienne wypełnione są zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi, a także licznymi koncertami i przedstawieniami, w których studencki mogą brać udział, prezentując swoje umiejętności.

czytaj dalej studia w Lublinie

 

Kierunki studiów muzycznych w Lublinie

Wśród najpopularniejszych kierunków muzycznych znajdziesz przede wszystkim edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej, jazz i muzykę estradową, muzykologię. Poszczególne propozycje kształcenia są dookreślane w trakcje różnego rodzaju specjalności, takich jak na przykład krytyka i publicystyka muzyczna, muzyka kościelna, specjalność nauczycielska. Lubelskie uczelnie umożliwiają także realizowanie studiów podyplomowych, do których zaliczyć możemy muzykoterapię.

Placówki akademickie w Lublinie są przystosowane do prowadzenia zajęć w zakresie nauk muzycznych i artystycznych. Interdyscyplinarnie tworzone programy studiów dają wiele możliwości rozwoju, a zdobywana wiedza i umiejętności przekładają się na zatrudnienie w zawodzie. Zapoznaj się szczegółowo z ofertą kształcenia uczelni w Lublinie, a także zweryfikuj zajęcia pozauczelniane.

 

Kierunki muzyczne w Lublinie - rekrutacja 2024/2025

  • edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
  • jazz i muzyka estradowa
  • muzykologia

czytaj dalej kierunki studiów w Lublinie

 

Gdzie studiować kierunki muzyczne w Lublinie?

Studia muzyczne pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: produkcji muzycznej, muzykologii, kompozycji, edukacji artystycznej. Absolwenci studiów muzycznych odnajdują się w pracy w teatrach, filharmoniach, wytwórniach muzycznych, mediach, szkolnictwie muzycznym.

Wśród lubelskich uczelni, które oferują kształcenie w zakresie studiów muzycznych, wyróżnić możemy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Wydział Artystyczny) oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski (Wydział Teologiczny). Poszczególne placówki akademickie odznaczają się unikatowym charakterem kształcenia oraz oryginalną ofertą edukacyjną. Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej znajdziesz edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej oraz jazz i muzykę estradową. KUL zaś oferuje muzykologię.

Ośrodki akademickie w Lublinie są przystosowane do prowadzenia zajęć w zakresie muzyki i nauk artystycznych. Wydziały mają odpowiednio wyposażone pracownie, które wiedzę teoretyczną pozwalają weryfikować w trakcie zajęć praktycznych. Wyspecjalizowana kadra akademicka tworzy kompleksowo opracowany program studiów, który prócz przedmiotów obowiązkowych przewiduje zajęcia dodatkowe i różnego rodzaju aktywności. Zapoznaj się z możliwościami, które dają lubelskie uczelnie.

 

Gdzie studiować kierunki muzyczne w Lublinie:

  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie


Kierunki muzyczne - uczelnie publiczne (państwowe) w Lublinie

  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

czytaj dalej uczelnie publiczne w Lublinie

 

 

Jak wybrać studia muzyczne w Lublinie, aby mieć dobrą pracę?

Studia muzyczne przeznaczone są dla pasjonatów i osób szczególnie uzdolnionych muzycznie i wokalnie. Właśnie takie osoby najszybciej i najłatwiej odnajdą się na rynku pracy. Warto postawić na kierunek, który wiąże się z naszymi zainteresowaniami, ponieważ nasza edukacja będzie efektywniejsza, zwłaszcza dlatego, że chętnie przystępujemy wtedy do nauki i zdobywania doświadczeń badawczych i zawodowych.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

  • nauczyciel muzyki
  • dyrygent
  • kompozytor
  • publicysta
  • prezenter telewizyjny
  • sprawozdawca radiowy
  • dziennikarz muzyczny
  • krytyk muzyczny
  • montażysta muzyczny
  • prelegent

 

Istotnym wyznacznikiem jest także rynek pracy, który zmienia się niezwykle dynamicznie. Miejsca pracy absolwentów kierunków muzycznych są specyficzne, ale z pewnością masz szansę odnaleźć się wśród propozycji wysuwanych przez współczesnych pracodawców.

Absolwenci zatrudniani są w instytucjach upowszechniania kultury, przy obsłudze festiwali, konkursów i imprez muzycznych, przy animowaniu szeroko pojętej kultury muzycznej, przy organizowaniu różnego rodzaju projektów, popularyzujących kulturę muzyczną w różnych środowiskach, instytucjach samorządowych, jednostkach administrowania kulturą.

Czeka na Ciebie praca w charakterze krytyka muzycznego, dziennikarza, prelegenta, nauczyciela, prezentera, moderatora, publicysty, sprawozdawcy radiowego i telewizyjnego, redaktora merytorycznego w prasie i innych mediach. Miejsce zatrudnione uzależnione jest od realizowanego kierunku, a także ukończonej specjalizacji, która daje dodatkowe kwalifikacje zawodowe.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Lublinie?

Kierunki muzyczne w Lublinie znajdziesz na uczelniach, które wyróżniają się unikatowym charakterem, jeśli chodzi o sposoby przekazywania wiedzy i umiejętności. Ważnymi elementami każdej placówki stają się wyposażone muzycznie pracownie oraz wykształcona kadra akademicka.

Musisz jednak pamiętać, że nie każda uczelnia ma taką samą ofertę dydaktyczną, dlatego wybór ośrodka akademickiego niejednokrotnie powiązany jest z kierunkiem, który chcesz studiować. Jeśli zamierzasz wybrać jazz i muzykę estradową, sprawdź ofertę Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Muzykologię zaś proponuje Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Warto zweryfikować jakie możliwości rozwoju dają poszczególne uczelnie. Istotne są wymiany krajowe i zagraniczne, staże, praktyki, zajęcia pozauczelniane. W przypadku kierunków muzycznych równie ważna jest możliwość brania udziału w koncertach i innego typu występach muzycznych. Zapoznaj się z ofertą kształcenia poszczególnych placówek akademickich w Lublinie.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia muzyczne w Lublinie?

Lublin to miasto historii i tradycji, kultury i sztuki, innowacji. Jedno z najpopularniejszych miast akademickich ma do zaoferowania bardzo wiele przyjeżdżającym do niego studentom. Czekają na Ciebie różnego rodzaju atrakcje, takie jak wydarzenia sportowe i kulturalne, imprezy masowe, festiwale. Władze zapewniają wsparcie socjalne i stypendialne, a także współpracują z uczelniami i instytucjami/firmami, by zapewnić jak najlepszy start na rynku pracy nie tylko absolwentom, ale i studentom dzięki programom stażowym i ofertom praktyk.

Uczelnie zachęcają do czynnego życia badawczego, to jest do udziału w konferencjach, grantach badawczych, kołach naukowych. Studia muzyczne wiążą się także z występami, koncertami, wydarzeniami artystycznymi, podczas których studenci i absolwenci mogą wychodzić z twórczą inicjatywą.

Studia to jeden z najważniejszych etapów w życiu rozwijającego się człowieka. To czas rozwijania aktualnych pasji i zdobywania nowych, poznawania ludzi, doświadczania różnych emocji i przeżyć. Wybierz studia muzyczne w Lublinie i znajdź swoją drogę twórczą, którą chcesz podążać, a tym samym pomysł na karierę zawodową.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach muzycznych

Co można robić po studiach muzycznych? Przede wszystkim śpiewać, grać, edukować innych jak twórczo i wrażliwie żyć. Po muzykologii możecie wcielić się w rolę wyspecjalizowanego badacza sztuki muzycznej. Zdobędziecie liczne kompetencje do gromadzenia, archiwizowania i przeszukiwania danych o tkance muzyki.

Poznacie muzykę, rytmy, rymy, jak i historię sławnych kompozytorów. Studia muzykologii w Lublinie to również możliwość zostania dziennikarzem muzycznym, ekspertem w dziedzinie budowy instrumentów, bibliotekarzem nut, edytorem wydawnictw muzykologicznych, a i pedagogiem muzycznym, muzykiem kościelnym, dyrygentem chórów, organistą, animatorem kółek muzycznych.

Studia edukacji artystycznej w zakresie muzyki to specjalny program przygotowujący przyszłych pedagogów i muzyków do pracy w szkole, w domu kultury, w strukturach organizacyjnych ważnych festiwali muzycznych na całym świecie. Po kierunku jazz i muzyka estradowa z pewnością nabierzecie pewności siebie, otworzycie się na świat sztuki muzycznej i będziecie dążyć do tego, by zostać gwiazdą estrady!

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA MUZYCZNE

Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologii zaprasza na studia muzykologii - nietypowy kierunek artystyczny realizowany w ramach dwóch specjalności:

  • krytyka i dziennikarstwo muzyczne
  • muzyka liturgiczna

To studia dwustopniowe realizowane w trybie stacjonarnym.

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA MUZYCZNE

Oprócz KULu na studia muzyczne w Lublinie zaprasza Uniwersytet Marie Curie Skłodowskiej, na Wydziale Artystycznym prowadzone są studia:

  • jazz i muzyka estradowa - studia I i II stopnia
  • edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - studia I i II stopnia

Dowiedz się więcej>

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)