Studia muzyczne Lublin

Studia muzyczne Lublin

Studia muzyczne Lublin

Największy wybór studiów

muzycznych w Lublinie

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia muzyczne Lublin | woj. lubelskie

Muzyka wciąż CI w duszy gra? Żyjesz śpiewająco? Pasjonujesz się rytmem, sekwencjami, historią muzyki? To za pewne już myślisz o studiach muzycznych jako nowej ścieżce zawodowej! Studia muzyczne w Lublinie prowadzone przez Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku muzykologia skupiają się na aspekcie naukowo-badawczym sztuki muzycznej, jak i na aspekcie duchowym muzyki jako takiej. Muzykologia to nauka o muzyce, o muzie współistniejącej z człowiekiem od zarania dziejów. Uniwersytet prowadzi studia nieco bardziej rzemieślnicze - jazz i muzyka estradowa to kierunek dla przyszłych artystów scen muzycznych, kompozytorów, gwiazd muzyki pop, disco czy jazz! Jeśli wiesz, że Twój głos ma szansę dostać się na ten wyjątkowy w swoim rodzaju kierunek, to nie zastanawiaj się, ćwicz, ćwicz, ćwicz i stań w szranki z innymi głosami walczącymi o miejsce na studiach. Sprawdź gdzie i jakie studia muzyczne prowadzone są w Lublinie.

KIERUNKI MUZYCZNE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA MUZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia muzyczne w Lublinie

Marzysz o ukończeniu studiów muzycznych? W Lublinie w ramach rekrutacji nie jest wymagana umiejętność grania na danym instrumencie, choć kandydaci powinni wykazywać oczywiste predyspozycje do pełnienia artystycznego zawodu. Aby dostać się na studia muzykologii i edukacji artystycznej wystarczy złożyć podanie wraz ze świadectwem maturalnym i szkolnym. Komisja weryfikacyjna wyłoni najlepszych kandydatów na studia w ramach konkursu świadectw.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach muzycznych

Co można robić po studiach muzycznych? Przede wszystkim śpiewać, grać, edukować innych jak twórczo i wrażliwie żyć. Po muzykologii możecie wcielić się w rolę wyspecjalizowanego badacza sztuki muzycznej. Zdobędziecie liczne kompetencje do gromadzenia, archiwizowania i przeszukiwania danych o tkance muzyki. Poznacie muzykę, rytmy, rymy, jak i historię sławnych kompozytorów. Studia muzykologii w Lublinie to również możliwość zostania dziennikarzem muzycznym, ekspertem w dziedzinie budowy instrumentów, bibliotekarzem nut, edytorem wydawnictw muzykologicznych, a i pedagogiem muzycznym, muzykiem kościelnym, dyrygentem chórów, organistą, animatorem kółek muzycznych.

Studia edukacji artystycznej w zakresie muzyki to specjalny program przygotowujący przyszłych pedagogów i muzyków do pracy w szkole, w domu kultury, w strukturach organizacyjnych ważnych festiwali muzycznych na całym świecie. Po kierunku jazz i muzyka estradowa z pewnością nabierzecie pewności siebie, otworzycie się na świat sztuki muzycznej i będziecie dążyć do tego, by zostać gwiazdą estrady!

STUDIA MUZYCZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MUZYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA MUZYCZNE

Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologii zaprasza na studia muzykologii - nietypowy kierunek artystyczny realizowany w ramach dwóch specjalności:

  • krytyka i dziennikarstwo muzyczne
  • muzyka liturgiczna

To studia dwustopniowe realizowane w trybie stacjonarnym.

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA MUZYCZNE

Oprócz KULu na studia muzyczne w Lublinie zaprasza Uniwersytet Marie Curie Skłodowskiej, na Wydziale Artystycznym prowadzone są studia:

  • jazz i muzyka estradowa - studia I i II stopnia
  • edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - studia I i II stopnia

Dowiedz się więcej>

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)