Studia muzyczne Olsztyn

Studia muzyczne Olsztyn

Studia muzyczne Olsztyn

Największy wybór studiów

muzycznych w Olsztynie

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia muzyczne Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

Studia muzyczne w Olsztynie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA MUZYCZNE W OLSZTYNIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Olsztynie są studia muzyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MUZYCZNE W OLSZTYNIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia muzyczne w Olsztynie

Proces rekrutacji na studia muzyczne w Olsztynie składa się z dwóch części – egzaminu praktycznego oraz konkursu świadectw. W skład tego pierwszego wchodzą: sprawdzian umiejętności gry na fortepianie lub innym dowolnie wybranym instrumencie, sprawdzian predyspozycji słuchowych i głosowych. W konkursie świadectw uwzględniane są następujące przedmioty: biologia, historia, historia sztuki, język polski, język obcy nowożytny, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI MUZYCZNE W OLSZTYNIE

Jak wyglądają studia muzyczne w Olsztynie?

Muzyka łagodzi obyczaje. Chyba, że ktoś nie potrafi grać. Studia muzyczne mają na celu rozwinięcie wrażliwości na dźwięki, zwrócenie uwagi na to, z czego składa się utwór muzyczny, bądź zdecydowanie utrwalić w postanowieniu zostania muzykiem. W którym mieście dbają o tę wrażliwość? W Olsztynie.

Studia muzyczne w Olsztynie prowadzone są na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim, na założonym w 2009 roku Wydziale Sztuki, najmłodszym wydziale uczelni. W skład wydziału wchodzi, między innym, Instytut Muzyki, który prowadzi kształcenie na poziomie licencjackim i magisterskich.

W gronie wykładowców znajduje się wielu znaczących przedstawicieli świata muzyki, a w gronie byłych słuchaczy, między innymi Ryszard Rynkowski. Program studiów jest udoskonalany i dopasowywany do współczesnego rynku edukacyjnego i obejmuje, między innymi: naukę gry na instrumentach, naukę śpiewu, dyrygowania, prowadzenia zespołów muzycznych, podstawy kompozycji, aranżacji i realizacji dźwięku.

Olsztyn to bardzo muzyczne miasto. Pochodzą z niego takie formacje jak: Vader, Afromental, Enej, Big Day, czy Dies Irae, a poza tym każdego roku organizowane są Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję”. Czyż w takich okolicznościach studia muzyczne to nie przyjemność?

Jeśli dla kogoś nie jest obce odróżnianie sekundy małej od sekundy zmniejszonej, dobrze wie kim był Igor Strawiński, i z zamkniętymi oczyma potrafi narysować klucz dyszkantowy to jest to znak, że odnalazłby się na studiach muzycznych w Olsztynie. Warto przekonać się, co mają do zaoferowania.

 

Praca po studiach muzycznych w Olsztynie

Życie muzyka do łatwych nie należy. Chyba, że jest się członkiem zespołu Foo Fighters. Znaczna część osób, które wybierają studia muzyczne liczą, że uzyskaniu dyplomu i opuszczeniu uczelni rozpoczną na niemałą skalę karierę muzyka.

Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym polega kariera muzyka. Dlaczego? Bo każdy definiuje ją inaczej. Studia muzyczne uczą, między innymi, umiejętności pracy w zespole, aby po latach nauki móc dołączyć do orkiestry, na przykład filharmonicznej. Będąc w jej składzie wykonuje się zawód wyuczony, lecz niestety – a należy to przyznać – za wynagrodzenie, którego nie można określić mianem dużego.

Będąc absolwentem studiów muzycznych można oczywiście podjąć pracę nauczyciela i uczyć młodsze pokolenia, czy to gry na instrumencie, czy to wiedzy teoretycznej, czy to kształcenia słuchu i harmonii. Wiele osób czeka na dzień, w którym rozpoczną działalność artystyczną, czyli twórczą a nie odtwórczą. Tutaj sytuacja bywa jeszcze trudniejsza, gdyż bardzo wiele nie zależy od talentu i umiejętności muzyka, ale od szczęścia.

Natomiast, niezależnie od tego jak bywa ciężko, trzeba próbować i pracować nad sobą, gdyż jak mawia powiedzenie, nigdy nie jest za późno na to, aby zostać gwiazdą rocka.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI W OLSZTYNIE STUDIA MUZYCZNE

Wydział Sztuki:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)