Studia muzyczne Kraków

Studia muzyczne Kraków

Studia muzyczne Kraków

Największy wybór studiów

muzycznych w Krakowie

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia muzyczne Kraków | woj. małopolskie

Jimmy Page niegdyś powiedział: „Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie”. Jeśli chcemy posługiwać się tym językiem jak najlepiej, wystarczy wybrać studia muzyczne. A w którym mieście możemy je realizować? W Krakowie.

Studia muzyczne w Krakowie prowadzone są na Akademii Muzycznej, jednej z najstarszych uczelni muzycznych w Polsce i Europie, której misją jest kształcenie muzyków- humanistów w szerokim kontekście kultury muzycznej i sztuki, poprzez: uczenie warsztatu muzycznego w relacji mistrz- uczeń, uwrażliwianie na piękno, w którym spotykają się tradycja i nowoczesność, przeszłość i teraźniejszość, otwieranie na różne formy działalności kulturalnej, umiejętności wartościowania zjawisk w kulturze. A z jakimi przedmiotami należy się zmierzyć na studiach muzycznych w Krakowie? Siatka zajęć jest bardzo bogata, a widnieją na niej, między innymi, takie przedmioty jak: Czytanie partytur, Techniki kompozytorskie XX wieku, Analiza współczesnego dzieła muzycznego, Praca z orkiestrą.

Studia muzyczne to proces dla ludzi wytrwałych, ambitnych, potrafiących wiele poświęcić. To także fantastyczna przygoda, przepełniona dźwiękami.

Jeśli marzysz o barwnej karierze i chciałbyś pójść w ślady Krzysztofa Pendereckiego, to przeczytaj uważnie, co mogą zaproponować Ci studia muzyczne w Krakowie.

KIERUNKI MUZYCZNE W KRAKOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA MUZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia muzyczne w Krakowie

Rekrutacja na studia muzyczne w Krakowie składa się z egzaminów praktycznych, różniących się przebiegiem w zależności od kierunku kształcenia. Na przykład, egzamin na kierunek Kompozycja i teoria muzyki składa się z dwóch etapów.

Pierwszy etap polega na tzw. egzaminie kierunkowym. W jego skład wchodzą: przegląd prac kompozytorskich kandydata, badanie predyspozycji twórczych i warsztatowych, sprawdzenie znajomości podstaw instrumentarium, technik kompozytorskich, najważniejszych twórców i dzieł muzyki XX i XXI wieku, identyfikacja zainteresowań artystycznych. Drugi etap składa się z ćwiczeń praktycznych. Kandydat musi zmierzyć się z : kształceniem słuchu, harmonią, czytaniem a vista na fortepianie, omówieniem wybranych kompozycji. Należy dokładnie sprawdzić jak wyglądają egzaminy na wybrany przez nas kierunek.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach muzycznych w Krakowie

Jaką ścieżkę zawodową można wybrać będąc absolwentem studiów muzycznych w Krakowie? Wszystko zależy od kierunku, specjalności, instrumentu… Przeglądając witrynę internetową krakowskiej Akademii Muzycznej możemy przejrzeć aktualne oferty pracy dla osób kończących uczelnie. Ponad siedemdziesiąt pięć procent zamieszczonych ogłoszeń stanowią poszukiwania nauczycieli gry na instrumentach, do szkół muzycznych. Oczywiście, zostanie nauczycielem to jeden z wyborów, przed którymi stoją absolwenci studiów muzycznych. Ale tych możliwości jest więcej.

Kończąc kierunek o nazwie Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej możemy podjąć pracę polegającą na kierowaniu zespołami muzycznymi (wokalnymi, instrumentalnymi i wokalno- instrumentalnymi) w szkolnictwie muzycznym lub amatorskim ruchu muzycznym, posiadamy kwalifikacje do pracy dydaktycznej w zakresie edukacji muzycznej na poziomie nauczania przedszkolnego, oraz w ogólnokształcących szkołach podstawowych, a także do pracy przy projektach artystycznych.

STUDIA MUZYCZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA MUZYCZNA W KRAKOWIE STUDIA MUZYCZNE

Wydział Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej:

- Kompozycja i teoria muzyki. Specjalności: Kompozycja, Teoria muzyki;

- Dyrygentura;

- Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej;

- Muzyka kościelna.

dowiedz się więcej 

Wydział Instrumentalny:

- Instrumentalistyka. Specjalności: Lutnia, Skrzypce barokowe, Violone, Viola da gamba, Flet traverso, Flet prosty, Obój barokowy, Altówka, Kontrabas, Akordeon, Puzon, Waltornia, Perkusja, Puzon w zakresie muzyki jazzowej, Saksofon w zakresie muzyki jazzowej.

dowiedz się więcej 

Wydział Wokalno- Aktorski:

- Wokalistyka.   

dowiedz się więcej 

Uczelnia prowadzi także studia podyplomowe. Obejmują one grę na instrumencie, Kameralistykę, Wykonawstwo muzyki współczesnej, Muzykoterapię.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)