Studia muzyczne

Największy wybór studiów

muzycznych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków muzycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia muzyczne

Muzyka to nie tylko twoja pasja, ale również sposób na życie? Chciałbyś związać z nią swoją przyszłość zawodową? Studia muzyczne to propozycja dla osób, które mają odwagę, by realizować swoje marzenia. Niektórzy uważają, że taki wybór to „pójście na łatwiznę”. Nic bardziej mylnego! Studia muzyczne to nie tylko zajęcia na uczelni – to przede wszystkim samodzielna praca studenta, setki godzin poświęconych na ćwiczenie i rozwijanie swoich umiejętności. Sam talent nie wystarczy, by osiągnąć sukces na polu artystycznym – tu niezbędne są samozaparcie i dyscyplina.
Jakie wyższe uczelnie mogą zaoferować ci studia muzyczne? Przede wszystkim akademie muzyczne. Znajdziesz je w dziesięciu miastach w Polsce: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie Jakie kierunki możesz wybrać w ramach studiów muzycznych i czego możesz się na nich nauczyć? Dyrygentura przygotuje Cię do kierowania zespołami muzycznymi, takimi jak orkiestra symfoniczna, orkiestra dęta, zespoły kameralne, chóry, zespoły wokalne. Idąc na instrumentalistykę, wybierasz specjalizacje, na której doskonalić będziesz grę na konkretnym instrumencie.  Zdecydować możesz się m.i.n. na skrzypce, altówkę, gitarę, perkusję, flet, trąbkę, fortepian, kontrabas. Wokalistyka to kierunek dla osób, które swoją przyszłość chciałby związać ze śpiewem – estradowym lub aktorskim. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej przygotuje cię do roli nauczyciela muzyki w szkołach publicznych. 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI MUZYCZNE?

 

 

KIERUNKI MUZYCZNE

Miasto
D
dyrygentura
E
I
instrumentalistyka
J
jazz i muzyka estradowa
jazz i muzyka rozrywkowa
K
kompozycja
kompozycja i teoria muzyki
M
musical i choreografia
muzyka kościelna
muzyka w mediach
muzyka w multimediach
muzykologia
muzykoterapia
P
R
reżyseria dźwięku
rytmika
T
taniec
teoria muzyki
W
wokalistyka
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA MUZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA MUZYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
C
I
instrumentalistyka
instrumentalistyka - studia podyplomowe
K
kameralistyka - studia podyplomowe
kompozycja - studia podyplomowe
M
menedżer muzyki - studia podyplomowe
muzyka w mediach - studia podyplomowe
muzykoterapia - studia podyplomowe
N
P
R
S
studia podyplomowe
studium pieśni - studia podyplomowe
T
teoria muzyki - studia podyplomowe
teoria tańca - studia podyplomowe
W
wokalistyka
wokalistyka - studia podyplomowe
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA MUZYCZNE

Miasto

Dyrygentura studia - kierunek studiów

Dyrygentura jest niewątpliwie kierunkiem elitarnym, będącym spełnieniem…

Dyrygentura studia - kierunek studiów

Dyrygentura jest niewątpliwie kierunkiem elitarnym, będącym spełnieniem marzeń niejednego ucznia szkoły muzycznej. Jeżeli zatem chcesz dołączyć do wybitnego grona dyrygentów, takich jak: Antoni Wit czy Bogusław Madey to ten kierunek może być początkiem Twojej wielkiej muzycznej kariery! Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać studentem kierunku Dyrygentura? Oprócz świadectwa dojrzałości oraz wiadomości ze szkoły muzycznej II stopnia należy otrzymać pozytywną ocenę z konkursowego egzaminu wstępnego. Ma on formę pisemną oraz ustną. Obejmuje on sprawdzian przydatności zawodowej w zakresie kształcenia słuchu i harmoni oraz dyrygowanie dowolnie wybraną symfonią klasyczną.

Czytaj więcej: Dyrygentura studia - kierunek studiów

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć kompleksowe wykształcenie muzyczne i w przyszłości zająć się animacją…

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć kompleksowe wykształcenie muzyczne i w przyszłości zająć się animacją muzyczną lub skupić się na profesjonalnej działalności artystycznej? Jeśli zatem masz wykształcenie zdobyte w szkole muzycznej i duszę artysty to kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej może okazać się świetnym wyborem. Jak wygląda proces aplikacji? Aby zostać studentem kierunku Edukacja artystyczna należy uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu praktycznego. Będzie to sprawdzian z umiejętności gry na instrumencie lub śpiewu, a także sprawdzenie predyspozycji muzycznych, takich jak: słuch muzyczny, sprawność manualno-głosowa i poczucie rytmu.

Czytaj więcej: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia - kierunek studiów

Film i sztuki audiowizualne studia - kierunek studiów

Najmłodsza muza, muza sztuki filmowej, od zawsze ściąga ku sobie kreatywne jednostki, zafascynowane…

Film i sztuki audiowizualne studia - kierunek studiów

Najmłodsza muza, muza sztuki filmowej, od zawsze ściąga ku sobie kreatywne jednostki, zafascynowane właśnie tym sposobem twórczego opowiadania o świecie. Specyfika warsztatu filmowca to konieczność połączenia w jedno oryginalnych koncepcji twórczych z wiedzą teoretyczną i techniczną.

Czytaj więcej: Film i sztuki audiowizualne studia - kierunek studiów

Instrumentalistyka studia - kierunek studiów

Instrumentalistyka to kierunek przeznaczony dla osób zainteresowanych szeroko…

Instrumentalistyka studia - kierunek studiów

Instrumentalistyka to kierunek przeznaczony dla osób zainteresowanych szeroko pojęta muzyką oraz grających na jednym z instrumentów. Jesteś uzdolniony muzycznie, ukończyłeś szkołę muzyczna drugiego stopnia i chciałbyś kontynuować kształcenie w tym kierunku? Grasz na wybranym instrumencie i chcesz doprowadzić swój warsztat do perfekcji? Jeżeli tak to Instrumentalistyka to kierunek dla Ciebie! Oprócz standardowego postępowania rekrutacyjnego będziesz musiał także uzyskać pozytywny wyniki egzaminu praktycznego.

Czytaj więcej: Instrumentalistyka studia - kierunek studiów

Jazz i muzyka estradowa studia - kierunek studiów

Szukasz kierunku, który pomoże Ci odkryć Twój niepowatrzalny artystyczny głos…

Jazz i muzyka estradowa studia - kierunek studiów

Szukasz kierunku, który pomoże Ci odkryć Twój niepowatrzalny artystyczny głos i przygotuje Cię do przyszłej kariery w przemyśle muzycznym? Marzysz o publicznych wstępach i chciałbyś rozwinąć swoje działania artystycznę na większą skalę? Dzięki studiom na kierunku Jazz i muzyka estradowa zrobisz krok ku swojej karierze muzycznej! Aby zostać studentem kierunku Jazz i muzyka estradowa musisz najpierw przejść pozytwne egzamin wstępny. Na większości akademii sprawdzane są umiejętności wykonawcze w zakresie przedmiotu kierunkowego (śpiewu lub gry na wybranym instrumencie) oraz słuchu muzycznego.

Czytaj więcej: Jazz i muzyka estradowa studia - kierunek studiów

Kompozycja studia - kierunek studiów

Marzy Ci się tworzenie własnych utworów muzycznych? Nie wyobrażasz sobie swojej…

Kompozycja studia - kierunek studiów

Marzy Ci się tworzenie własnych utworów muzycznych? Nie wyobrażasz sobie swojej przyszłości zawodowej bez możliwości obcowania w artystycznym świecie? Chciałbyś mieć szansę na rozwijanie swoich muzycznych umiejętności pod okiem doświadczonych wykładowców? Jeśli cechujesz się kreatywnością i uważasz, że posiadasz talent muzyczny, studia na kierunku Kompozycja są właśnie dla Ciebie! Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, przeczytaj poniższy opis!

Czytaj więcej: Kompozycja studia - kierunek studiów

Kompozycja i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Nie jest Ci straszna analiza form muzycznych, literatura muzyczna czy techniki kompozytorskie?…

Kompozycja i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Nie jest Ci straszna analiza form muzycznych, literatura muzyczna czy techniki kompozytorskie? Jesteś osobą uzdolnioną muzycznie i szukasz ciekawych studiów, które umożliwią Ci pracę artystyczną w zakresie kompozycji lub przygotują Cię do roli eksperta w dziedzinie teorii muzyki to jest to kierunek dla Ciebie! Aby zostać studentem Kompozycji i teorii muzyki, oprócz świadectwa maturalnego, konieczne jest także uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu wstępnego polegającego na sprawdzeniu predyspozycji słuchowych oraz przedstawienia dwóch napisanych przez Ciebie kompozycji. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu stajesz się studentem tego kierunku.

Czytaj więcej: Kompozycja i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Kompozycja, dyregentura i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Kiedy mowa o artystach – muzykach, plastykach czy adeptach sztuki aktorskiej, nie sposób…

Kompozycja, dyregentura i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Kiedy mowa o artystach – muzykach, plastykach czy adeptach sztuki aktorskiej, nie sposób nie wspomnieć o talencie. Niektórzy postrzegają go w kategoriach tajemniczego daru, inni są przekonani, że to predyspozycja przekazywana w genach, jeszcze inni są skłonni twierdzić, że każdy talent możemy z siebie wydusić ciężką pracą.

Czytaj więcej: Kompozycja, dyregentura i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Musical i choreografia studia - kierunek studiów

Kierunek skierowany jest do absolwentów szkół baletowych oraz wszystkich osób,…

Musical i choreografia studia - kierunek studiów

Kierunek skierowany jest do absolwentów szkół baletowych oraz wszystkich osób, które ukończyły kursy tańca lub działają w zespołach tanecznych czy teatrach, a także pasjonatów tańca chcących zdobyć wykształcenie w tym zakresie. Jeżeli zatem masz głowę pełną pomysłu, interesuje Cię praca artystyczna i chciałbyś wyrazić siebie w tańcu to Musical i choreografia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Aby zostać studentem kierunku Musical i choreografia musisz najpierw uzyskać pozytywny wynik z egzaminu wstępnego, który sprawdzi Twoje predyspozycje z zakresu możliwości wokalnych, ruchowych oraz aktorskich, a także słuchowych.

Czytaj więcej: Musical i choreografia studia - kierunek studiów

Muzyka kościelna studia - kierunek studiów

Działalność muzyczno-liturgiczna jest niezwykle ważnym aspektem wyznania rzymskokatolickigo.…

Muzyka kościelna studia - kierunek studiów

Działalność muzyczno-liturgiczna jest niezwykle ważnym aspektem wyznania rzymskokatolickigo. Dlatego istotne jest wykształcenie muzyków specjalizujących się w tej, wcale niełatwej dziedzinie. Niezbędna jest bowiem umiejętność gry na organach oraz wykorzystania wiedzy o liturgice oraz teologii. Jeżeli zatem interesujesz się ta dziedziną wiedzy muzycznej to Muzyka kościelna jest kierunkiem, który na pewno warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej! Aby zostać studentem kierunku Muzyka kościelna musisz uzyskać pozytywny wynik egzaminu wstępnego polegającego na odegraniu utworów na organach oraz samodzielnemu przygotowaniu utworów, a także czytania a vista i predyspozycji słuchowych.

Czytaj więcej: Muzyka kościelna studia - kierunek studiów

Komentarze (0)