Studiuj "sztuczną inteligencję w biznesie" na Politechnice Lubelskiej

Studiuj "sztuczną inteligencję w biznesie" na Politechnice Lubelskiej

Studia Lublin - Politechnika Lubelska

12.05.2023

Studiuj "sztuczną inteligencję w biznesie" na Politechnice Lubelskiej

11 maja uczelnia poinformowała o utworzeniu nowego kierunku studiów pierwszego stopnia. "Sztuczną inteligencję w biznesie" będzie można realizować na Wydziale Zarządzania od nowego roku akademickiego 2023/2024. Kierunek połączy wiedzę z obszaru sztucznej inteligencji z wiedzą o funkcjonowaniu przedsiębiorstw. 
Uczniowie liceów i techników niedługo zmierzą się z procesem rekrutacji na studia w Lublinie. Zdecydowana większość absolwentów pragnie podjąć studia na "przyszłościowym kierunku", który zapewni im dobrze płatną pracę po zakończeniu edukacji. 
Sztuczna inteligencja przyczyniła się do dynamizacji i znacznego przyśpieszenia postępu technicznego. Raport MGI szacuje, że do roku 2030 może przyczynić się do zwiększenia wartości światowego handlu o około 13 bilionów.
POLLUB podąża z duchem dzisiejszych czasów, pragnie jak najlepiej przygotować studentów do wejścia na rynek pracy. Dowodem to popierającym jest powstanie nowego kierunku "sztuczna inteligencja w biznesie". Jeśli pragniesz realizować studia w placówce, która może pochwalić się nowoczesną ofertą edukacyjną przystąp do nadchodzącej rekrutacji na studia na Politechnikę Lubelską!
Absolwent kierunku "sztuczna inteligencja w biznesie" będzie w pełni przygotowany do podjęcia pracy w organizacjach, które wykorzystują lub planują zastosować uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję zarówno w swoich systemach zarządzania, jak i w szeroko rozumianej analizie danych. 
Podczas tworzenia programu tego kierunku studiów wyraźny nacisk położono na:
  • pomiar i diagnozę procesów realizowanych przez jednostkę i w jej otoczeniu,
  • ocenę jakości otrzymywanych informacji, możliwości ich wykorzystania w procesach analitycznych
  • zasady i perspektywy wykorzystania zdobytej wiedzy w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Komentarze (0)