Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - start rekrutacji

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - start rekrutacji

Studia Wrocław - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

07.02.2022

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rekrutacja na studia prowadzone w języku angielskim na kierunku lekarsko-dentystycznym i lekarskim

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu 21 lutego 2022 roku uruchamia rekrutacje na studia prowadzone w języku angielskim na kierunku lekarsko-dentystycznym i lekarskim. Wszyscy kandydaci ubiegający się o miejsce w uczelni muszą zarejestrować się w Systemie Rejestracji Online.

Kandydaci na studia w języku angielskim zobowiązani są wznieść opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł w pierwszym etapie rekrutacji. Podczas drugiego etapu studenci zaakceptowani przez Komisję Rekrutacyjną muszą złożyć oryginały dokumentów, a także opłacić czesne.

 

Informacje dla maturzystów

26 stycznia 2022 roku odbyło się spotkanie online pod hasłem „Co zdać, żeby się dostać?, które zostało stworzone z myślą o tegorocznych maturzystach. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu przeprowadził specjalne spotkanie, podczas którego kandydaci na studia w roku akademickim 2022/2023 dowiedzieli się jakie przedmioty muszą pisać na maturze, żeby się dostać na wybrany przez siebie kierunek.

Licealiści z ostatniej klasy ostateczne deklaracje dotyczące wyboru przedmiotów, które będą zdawać a maturze, muszą złożyć do 7 lutego. Kandydaci zostali poinformowani o cechach i umiejętnościach, które powinni posiadać, wybierając się na określony kierunek studiów. Wśród 10 kierunków, które maturzyści mają do wyboru podczas rekrutacji, na dwa z nich związane z medycyną uczniowie mogą aplikować, nie ucząc się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym.

Nagranie ze spotkania znajduję się na stronie na Facebooku uczelni.

 

Studia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich jest prestiżową i prężnie rozwijająca się uczelnią wyższą. Kandydaci na studia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu mają do wyboru 10 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Spradź Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - kierunki studiów

W czołówce rankingu najpopularniejszych kierunków, na pierwszym miejscu znajduję się kierunek lekarski, na który w zeszłym roku było 2911 kandydatów.

Na drugim miejscu na liście plasuję się kierunek lekarsko-dentystyczny, na który w rekrutacji zimowej w roku akademickim 2021/2022 o jedno miejsce walczyło ponad 17 osób. Studia na tym kierunku trwają 5 lat w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a po ukończeniu studenci otrzymują tytuł lekarza dentysty. Kolejna w rankingu jest farmacja i dietetyka, oba kierunki prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę naukowców akademickich, a wiedza przekazywana podczas toku studiów jest niezbędna do podjęcia pracy w zawodzie.

Na piątym miejscu znajduję się fizjoterapia, na którą podczas zimowej rekrutacji było około 300 kandydatów. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych słuchacze zdobędą niezbędną wiedzę oraz umiejętności pozwalające im na rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka (pacjenta). Kursy prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny. Pielęgniarstwo również plasuję się wysoko w rankingu popularności. Absolwenci tego kierunku są pożądani na rynku pracy ze względu na swoje wysokie kwalifikacje.

Wśród kierunków, na które warto zwrócić uwagę, znalazło się również położnictwo oraz ratownictwo medyczne. Studenci podczas zajęć zdobywają wiedzę niezbędną do wykonywania pracy w zawodzie. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu dba o wysokiej jakości kształcenie i rozwój uczelni. Kursy prowadzą cenieni wykładowcy akademiccy, którzy podążają za trendami naukowymi.

Komentarze (0)