Kierunek Lekarski

Kierunek Lekarski

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunki studiów

Kierunek Lekarski – Uniwersytet Medyczny w Lublinie 2021

Studia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 6 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie to 15 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Kierunek Lekarski, prowadzony na jednolitych studiach magisterskich.

Celem kształcenia jest uzyskanie dogłębnej wiedzy z obszaru prawidłowej budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, poznając zarówno jego obraz makroskopowy, mikroskopowy jak i  procesy w nim zachodzące. Kierunek Lekarski na UM to liczne przedmioty kliniczne, przekazujące wiedzę o chorobach, ich leczeniu i zapobieganiu. Kierunek Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to przygotowanie do długiej edukacyjnej drogi, przynoszącej nowe doświadczenia.

W trakcie kształcenia należy zaliczyć przedmioty z długiej listy. Program nauczania podzielony jest na moduły, w których porusza się różne zagadnienia, od biofizyki po genetykę kliniczną.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Kierunku Lekarskiego mogą wykorzystać w szpitalach, przychodniach, stacjach sanitarno- epidemiologicznych, instytucjach naukowo- badawczych, czy też uczelniach.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Uniwersytet Medyczny w Lublinie opinie? Kinga, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:

„Dlaczego podejmuje się studia na kierunku lekarskim? Aby po latach nauki leczyć ludzi. A dlaczego podejmuje się studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie? Aby leczyć jak najlepiej.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kierunek Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • profilaktyki, leczenia i rehabilitacji,
  • przeciwdziałania stanom zagrożenia życia oraz udzielenia pomocy,
  • zarządzania placówkami służby zdrowia.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Kierunku Lekarskim:

Absolwent Kierunku Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie może znaleźć zatrudnienie:

  • w szpitalach,
  • w przychodniach,
  • w stacjach sanitarno- epidemiologicznych,
  • w instytucjach naukowo- badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku lekarskim - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Lublinie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)