Kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetologia – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach 2021

Studia na kierunku kosmetologia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • anatomia
 • biofizyka
 • mikrobiologia i immunologia
 • farmakologia
 • fizjologia
 • zasady wizażu i stylizacji
 • zastosowanie aparatury w kosmetologii

 

Mawia się, że zdrowie jest najważniejsze, a zarazem najpiękniejsze. Musi być w tych słowach sporo racji, skoro coraz większą wagę przywiązuje się do łączenia tych dwóch zagadnień. Wynikiem postępującego trendu jest kosmetologia, która poszerza obszar zainteresowań i dziedzin, którymi się zajmuje. Obecnie to połączenie nauk o zdrowiu, nauk medycznych, jak również zagadnień z zakresu kultury fizycznej. Taką mieszankę można zgłębić na studiach, osiągając przy tym wiele przydatnych dzisiaj zdolności. Na zainteresowanych tym tematem czeka kierunek Kosmetologia, na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Kierunek prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, jak również zaznajomienie się z zagadnieniami nauk przyrodniczych, medycznych, farmaceutycznych, humanistycznych i społecznych. Studenci uczą się planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, wykonywać zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne, prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowania, jak również organizować gabinet kosmetyczny. Kosmetologia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach to nauka twórczego działania w zakresie poprawy estetyki i piękna ludzkiego ciała, kierowania gabinetami kosmetologicznymi, podologicznymi, salonami odnowy biologicznej, SPA oraz podobnymi placówkami.

Jakie przedmioty są realizowane? Na przykład: anatomia, biofizyka, mikrobiologia i immunologia, farmakologia, fizjologia, zasady wizażu i stylizacji, zastosowanie aparatury w kosmetologii, dermatologia, psychologia w biznesie, medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, kosmetologia lecznicza, kosmetologia pielęgnacyjna, chemia kosmetyczna, surowce w kosmetologii, zdrowie publiczne, higiena, podstawy chirurgii naczyniowej, biotechnologia w kosmetologii.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowie, które łączy się z aspektem dobrego wyglądu. Dlatego kosmetologia wydaje się być dobrą inwestycją. A co dokładnie można robić po studiach? Absolwenci Kosmetologii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach będą mogli znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, przemyśle kosmetycznym, gabinetach medycyny estetycznej, centrach odnowy biologicznej, specjalistycznych gabinetach podologicznych, ośrodkach Spa. Zadbana uroda wpływa na samopoczucie i samoocenę. Owszem, nie jest to nowość w myśleniu, ale należy zwrócić uwagę na to, że wraz ze wzrostem zainteresowania tą dziedziną będzie przybywać miejsc pracy dla specjalistów.

Kierunki studiów w Kielcach tworzą bardzo długą listę i Kosmetologia również na niej występuje. Paradoksalnie, może to powodować zagubienie, gdyż część kandydatów, jeszcze nie do końca zdecydowanych, może mieć trudności z podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Jakie ma Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach opinie?

Patrycja, studentka Kosmetologii:

„Studiuję coraz popularniejszą dziedzinę, która może dać interesującą pracę. Ponadto, studiuję na prestiżowej uczelni, czyli na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. To chyba najlepsze połączenie. Najlepszy przepis na sukces zawodowy.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kosmetologię na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach:

Absolwent kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • anatomii,
 • fizjologii i patofizjologii,
 • farmakologii,
 • immunologii,
 • planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego,
 • poprawnego wykonywania zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
 • przeprowadzania analizy kolorystycznej,
 • odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników,
 • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
 • kształtowania sylwetki,
 • estetyki,
 • chemii kosmetycznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach może znaleźć zatrudnienie w:

 • gabinetach kosmetycznych,
 • przemyśle kosmetycznym,
 • centrach odnowy biologicznej,
 • gabinetach medycyny estetycznej,
 • ośrodkach Spa,
 • specjalistycznych gabinetach podologicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA
Collegium Medicum UJK

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

dowolny przedmiot, język polski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA I STOPNIA
Filia w Sandomierzu

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

dowolny przedmiot, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA
Collegium Medicum UJK

Podstawą kwalifikacji jest konkurs dyplomów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Kosmtologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Kielcach

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UJK

Komentarze (0)