Kosmetologia - Kielce

Studia w Kielcach na kierunku

kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia w Kielcach i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

22.08.2023

Kosmetologia - studia Kielce 2023 | woj. świętokrzyskie

Kosmetologia w Kielcach to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii w Kielcach w 2023 r. zaczynają się od 6800 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku kosmetologia w Kielcach
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Kielcach rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 24 września 2023 r. | Kosmetologia Kielce - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu chorób skóry i produkcji kosmetyków. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, pracują na sprzęcie kosmetologicznym oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają wiedzę kosmetologiczną i społeczną, którą mogą wykorzystać do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami.

Absolwenci kosmetologii będą kompleksowo przygotowani m.in. do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających, obsługi nowoczesnej aparatury kosmetologicznej czy prawidłowego odczytywania składów kosmetyków i ich zastosowania. Z powodzeniem znajdą więc zatrudnienie w różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, centrach Spa&Wellness, a także w firmach produkujących kosmetyki.

 

Uczelnie

W Kielcach kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia w Kielcach na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: dowolny przedmiot, język polski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 6800 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku kosmetologia w Kielcach >
 

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Kielce

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kosmetologia +

Collegium Medicum UJK stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Filia w Sandomierzu stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Kosmetologię w Kielcach

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • dowolny przedmiot
 • język polski
 • matematyka

 

Żeby dostać się na studia w Kielcach na kierunku Kosmetologia, należy zdobyć odpowiednią liczbę punktów rekrutacyjnych i tym samym pokonać konkurencję. Pamiętaj, że chętnych do podjęcia tego kierunku nigdy nie brakuje, dlatego najlepiej już dzisiaj zacznij przygotowywać się do rozszerzonej matury z chemii, biologii oraz języka obcego nowożytnego.

Przedmioty brane pod uwagę w czasie rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni, dlatego postaraj się systematycznie śledzić informacje zamieszczone na stronie internetowej interesującej cię placówki edukacyjnej. Tylko w ten sposób nie narazisz się na ewentualny stres związany z niewiedzą.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Kielcach

Jak wyglądają studia na kierunku Kosmetologia w Kielcach

Medyczne kierunki studiów w Kielcach uchodzą za jedne z najciekawszych i jednocześnie najtrudniejszych do opanowania. Poszczególne uczelnie, chcąc zapewnić studentom jak najwyższy komfort studiowania, umożliwiają podjęcie Kosmetologii stacjonarnie lub zaocznie. Podział ten odpowiada na potrzeby większości studentów, które w głównej mierze wynikają z chęci organizacji czasu w określony sposób.

Dla tych, którzy pragną poświęcić większość swojego czasu na zgłębianie wiedzy kierunkowej, idealnym wyborem bez wątpienia będą studia stacjonarne. Regularne kształcenie i systematyczna nauka to niewątpliwy atut tego wyboru, który dodatkowo nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Studia niestacjonarne natomiast zostały stworzone dla najbardziej zajętych przyszłych studentów. Niektóre codzienne zobowiązania, jak na przykład praca, pochłaniają znaczną część czasu w trakcie tygodnia, dlatego studiując zaocznie zobowiążesz się do uczęszczania w weekendowych, kilkugodzinnych zajęciach, umożliwiając sobie tym samym zagospodarowanie całych pięciu dni roboczych. Pamiętaj tylko o wnoszeniu opłat za czesne.

 

 

Wygląd zewnętrzny od zarania dziejów był bardzo istotnym aspektem ludzkiego życia. Świadczył o ilości posiadanego majątku, statusie społecznym, a nawet sygnalizował status cywilny danego człowieka i jego ewentualną chęć do zaślubin. Niektóre plemiona afrykańskie do tej pory przybierają wojenne barwy, aby wyrazić swoją potęgę i odwagę, a współcześni ludzie zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o stan swojej skóry w perspektywie jak najlepszego samopoczucia.

Kosmetologia jest jedną z najbardziej sfeminizowanych branży, jednak coraz więcej mężczyzn decyduje się na podjęcie wyzwania związanego ze zgłębianiem tego niezwykle ciekawego kierunku. I nikogo to nie dziwi, bowiem dbanie o siebie przestało dotyczyć wyłącznie kobiet.

Znajomość najczęściej stosowanych składników chemicznych przy produkcji preparatów kosmetycznych, przeprowadzanie wszelkiego rodzaju zabiegów zmierzających do poprawy samopoczucia klientów, udzielanie ewentualnych porad dermatologicznych oraz wiele, wiele innych – to tylko część codzienności każdego kosmetologa.

Jedyną drogą do rozpoczęcia pracy w opisywanym zawodzie jest ukończenie odpowiedniego kierunku. Studia kosmetologiczne można podjąć na przykład w Kielcach i tym samym zagwarantować sobie dobrze płatną i stabilną przyszłość zawodową.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Umiejętność rozróżniania pojęć „kosmetyczka” i „kosmetolog” są niewątpliwie trudną sztuką, której podstawą jest zgłębienie wielu zagadnień z pogranicza chemii, biotechnologii, a nawet medycyny. Jako przyszły student powinieneś być przygotowany na konieczność uczestnictwa w zaawansowanym procesie samorozwoju, którego skutkiem będzie wykształcenie grona wykwalifikowanych specjalistów, zdolnych do podjęcia opieki nad każdym przyszłym klientem. Siatkę programową Kosmetologii budują między innymi następujące przedmioty:

 • kosmetologia pielęgnacyjna,
 • fizjoterapia i masaż,
 • biologia i genetyka,
 • dermatologia,
 • chemia kosmetyczna,
 • mikrobiologia i immunologia.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku kosmetologia w Kielcach realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Kielcach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Uczelnie w Kielcach stawiają sobie za punkt honoru wykształcenie specjalistów z określonych dziedzin. Niestety, niejednokrotnie sama nauka nie wystarcza, a do czerpania pełni satysfakcji z praktykowanego kierunku wymaga czegoś więcej. Zastanawiasz się zatem, jakimi predyspozycjami powinien wyróżniać się każdy z przyszłych absolwentów Kosmetologii w Kielcach? W tym akapicie znajdziesz odpowiedź na dręczące cię pytania.

Jeżeli myślisz o podjęciu Kosmetologii, zastanów się, czy wyrażasz wystarczająco duże zainteresowanie szeroko pojętymi naukami chemicznymi, a oceny, które uzyskiwałeś z chemii, zawsze były powodem do dumy. Wszystkie receptury poprawnie stworzonych preparatów do pielęgnacji cery i całego ciała bazują na odpowiednim połączeniu poszczególnych składników chemicznych. Ponadto przyda ci się nieco empatii i umiejętności współpracowania z ludźmi – codzienna praca kosmetologa nieodzownie wiąże się z obsługą klientów.

 

4. Program studiów

Podstawą kształcenia na większości kieleckich uczelni jest uposażenie przyszłych absolwentów w niezbędną wiedzę i umiejętności, dzięki którym każdy z nich rozwinie potrzebne kompetencje do podjęcia pracy w zawodzie. Program studiów stworzony dla Kosmetologii w Kielcach skupia się na elementarnych przedmiotach, dających doskonałą podstawę pod rozwój dalszych kompetencji kierunkowych.

Studenci w trakcie nauki poznają nie tylko zagadnienia ściśle medyczne, takie jak ludzka fizjologia, anatomia, czy alergologia, ale również zgłębiają podstawy psychologii, dzięki którym codzienne obcowanie z każdym klientem staje się znacznie łatwiejsze. Ważną częścią kształcenia są szczegółowe informacje z zakresu Kosmetologii, dlatego studenci będą mieli okazję nabyć wiele niezbędnych umiejętności praktycznych.

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Kielcach

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Kielcach

Studia na kierunku Kosmetologia w Kielcach, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia medyczne na kierunku Kosmetologia w Kielcach można odbyć zarówno w ramach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Zgłębianie wiedzy w ramach pierwszego stopnia studiów zajmie studentom sześć semestrów, czyli trzy lata i zostanie ukończony obroną wcześniej napisanej pracy licencjackiej. Pozytywne ukończenie tego etapu zagwarantuje możliwość natychmiastowego podjęcia pracy w zawodzie.

Studia drugiego stopnia na opisywanym kierunku studiów stanowią czasowe uzupełnienie pierwszego etapu edukacji do pięciu lat. Czyli w praktyce każdy student na ich ukończenie poświęci dodatkowe dwa lata, które zaprocentują nowymi kompetencjami i szansami na rynku pracy. Magistrzy Kosmetologii są doceniani nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Kosmetologia w Kielcach - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Kielcach

Po ukończeniu Kosmetologii na dowolnie wybranej kieleckiej uczelni będzie czekało na ciebie mnóstwo przyszłościowych perspektyw na rozpoczęcie kariery zawodowej. Absolwenci najczęściej decydują się na podjęcie współpracy z lekarzami o specjalności dermatologicznej oraz chirurgami medycyny estetycznej. Ponadto praca w prywatnych i publicznych klinikach kosmetologicznych zagwarantuje nie tylko zdobycie cennego doświadczenia, ale również wygeneruje zadowalające zarobki.

Otworzenie własnej działalności gospodarczej po ukończeniu Kosmetologii w Kielcach nie stanowi najmniejszego problemu. Zapotrzebowanie na dobrych kosmetologów nie maleje, dlatego każdemu z nich z pewnością uda się zaskarbić sobie grono zaufanych klientów.

Dla marzących o rozpoczęciu kariery naukowej otworzy się możliwość pracy we wszelkiego rodzaju laboratoriach chemicznych, których głównym zadaniem jest tworzenie, opracowywanie receptur oraz testowanie jakości istniejących już kosmetyków. Niezależnie od tego, na jaką opcję ostatecznie się zdecydujesz, jedno będzie pewne – przyszła praca zapewni ci możliwość ciągłego samorozwoju.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Kielcach?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oferuje 50 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UJK oraz na uczelni niepublicznejCena za pierwszy rok studiów wynosi około 6800 zł.

 

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Kielcach

 

czytaj dalej uczelnie w Kielcach

 

Kosmetologia studia stacjonarne - uczelnie w Kielcach

 

Kosmetologia studia niestacjonarne - uczelnie w Kielcach

 

Kosmetologia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Kielcach

 

Uczelnie w Kielcach - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (Collegium Medicum UJK) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Kielcach

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Kielcach

Podjęcie odpowiedzialnej decyzji w kwestii studiowania danego kierunku powinno zostać poprzedzone refleksjami na temat tego, czy specyfika wybranych studiów odpowiada zainteresowaniom i wrodzonym predyspozycjom kandydata. Dlatego jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, czy Kosmetologia będzie dobrym wyborem dla ciebie, spróbuj odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • Lubisz chemię, a nauka tego przedmiotu nigdy nie stanowiła dla ciebie większego problemu?
 • Potrafisz zauważyć piękno w każdym człowieku i chciałbyś je uzewnętrzniać poprzez konkretne zabiegi?
 • Interesujesz się światem produktów kosmetycznych i rozumiesz różnicę pomiędzy kosmetyczką a kosmetologiem?

Jeśli tak, to z czystym sumieniem powinieneś odwiedzić stronę internetową wybranej placówki edukacyjnej, na której chciałbyś pobierać wyższe wykształcenie, a w następnej kolejności uzupełnić znajdujący się tam formularz aplikacyjny. W ten sposób wyrazisz chęć podjęcia Kosmetologii oraz zapewnisz sobie szansę na rozpoczęcie wymarzonej nauki już w październiku.

 

Proces rekrutacji

Po wniesieniu opłaty rekrutacyjnej i poprawnym zarejestrowaniu swojej kandydatury, czeka cię chwila niepewności. Jeśli okaże się, że twoje nazwisko znalazło się na liście przyjętych na Kosmetologię w Kielcach, postaraj się o terminowe złożenie wszystkich potrzebnych dokumentów, w przeciwnym wypadku pożegnasz się z możliwością studiowania od października.

Będziesz potrzebował fotografii do legitymacji, kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz dowodu potwierdzającego twoją tożsamość.

 

STUDIA W KIELCACH - ważne informacje

kierunki studiów w Kielcach

studia w Kielcach

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

kosmetologia studia

kosmetologia studia online

studia medyczne w Kielcach

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Kielcach

Wiele kierunków studiów cieszy się niesłabnącą renomą wśród wszystkich ludzi. Jednym z nich jest bez wątpienia Kosmetologia, a opinie studentów i absolwentów na temat tego kierunku tylko potwierdza, że zdecydowanie warto rozważyć jego podjęcie.

Aleksander, student pierwszego roku Kosmetologii w Kielcach, mówi:

„Bardzo chciałem studiować Kosmetologię, jednak bałem się, że będę jedynym mężczyzną na roku. Okazało się jednak inaczej, co prawda liczba kobiet jest znacznie większa, ale nie stanowi to żadnego problemu. Kierunek jest niezwykle rozwijający i polecam jego zgłębianie wszystkim zainteresowanym.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Kielce studia i stopnia

Kosmetologia Kielce studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Kielce studia stacjonarne

Kosmetologia Kielce studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Kielcach

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia