Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu 2021

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • socjologia mediów
  • historia Polski XX wieku
  • historia prasy
  • styl i kultura języka
  • źródła informacji dla dziennikarza
  • gatunki dziennikarskie
  • fotografia prasowa

 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna nieprzerwanie stanowi jeden z popularniejszych kierunków kształcenia, gdyż niejednego człowieka fascynuje świat mediów i przyciąga niczym magnes. Czym powinien charakteryzować się dziennikarz? Kreatywnością, nieustępliwością, umiejętnością słuchania i wyszukiwania informacji, precyzją…cech dobrego żurnalisty jest znacznie więcej i możne je wymieniać bez końca. Świat informacji staje się coraz większy. Dzisiaj, posiadając wyłącznie telefon komórkowy, ale będąc w centrum wydarzeń możemy stać się dziennikarzami. Wiadomości są niemal wszędzie. Na tych, którzy chcieliby dzielić się ze światem ważnymi informacjami czeka kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. A gdzie? W Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu to nowoczesne spojrzenie na tę dziedzinę. Założeniem kształcenia jest praktyczne przygotowanie do zawodu dziennikarza, pracującego w różnego rodzaju mediach. Studenci zaznajamiają się z procesami życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego, jak również poznają znaczenie mediów masowych w życiu i funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej to kierunek, którego program realizowany jest przez ekspertów z dziedziny mediów społecznościowych, dziennikarstwa i public relations, a zajęcia odbywają się w pracowniach multimedialnych, komputerowych i fotograficznych, a także w specjalistycznej pracowni motion capture, czy laboratorium dźwięku.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: socjologia mediów, historia Polski XX wieku, historia prasy, styl i kultura języka, źródła informacji dla dziennikarza, gatunki dziennikarskie, fotografia prasowa, warsztat językowy dziennikarza, koncepcje psychologiczne człowieka, elementy reklamy i marketingu, współczesna scena polityczna, emisja głosu z kulturą żywego słowa, współczesne systemy medialne w Polsce i na świecie, etyka mediów, sztuka perswazji.

Umiejętności pozyskane w toku studiów stanowią obszerną przestrzeń kwalifikacji, którymi dobry dziennikarz powinien się charakteryzować. Jak już wspomnieliśmy, świat mediów potrafi przyciągnąć, lecz bywa niełatwy, nieprzewidywalny i oprócz solidnego warsztatu należy posiadać jeszcze cierpliwość, upór i konsekwencję. A co zrobić z tak dużym bagażem pozyskanej na studiach wiedzy? Absolwenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie w redakcjach prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych, jak również instytucjach kultury, biurach prasowych, działach marketingu i reklamy, związkach i stowarzyszeniach muzycznych, agencjach fotograficznych, agencjach koncertowych, działach Public Relations, agencjach organizujących targi motoryzacyjne, agencjach kreatywnych.

Kierunki studiów we Wrocławiu tworzą wspólnie bardzo długą listę dyscyplin, a Dziennikarstwo i komunikacja społeczna zajmuje tam swoje miejsce. Pośród wielu ofert edukacyjnych niejeden kandydat na studia gubi się, a nawet nabiera wątpliwości co do swojej drogi kształcenia.

 

Jakie ma Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu opinie?

Natalia, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej mówi:

„Wybrałam studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu z kilku względów. W żadnej innej uczelni nie widziałam tak ciekawych, nowoczesnych specjalności, a także nie widziałam takiego grona wykładowców. Właśnie to przekonało mnie do nauki w DSW. „

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia dziennikarskie wybrać

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia dziennikarskie we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki dziennikarskie we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Dolnośląska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)