Studia dziennikarskie Wrocław

Studia dziennikarskie Wrocław

Studia dziennikarskie Wrocław

Największy wybór studiów

dziennikarskich we Wrocławiu

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia dziennikarskie Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia dziennikarskie we Wrocławiu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, Uniwersytecie Dolnośląskim DSW. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. 

Studia dziennikarskie Wrocław
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia dziennikarskie we Wrocławiu w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy nowożytny, język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia dziennikarskie w mieście Wrocławiu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo stacjonarne I stopnia, II stopnia
Media - studia online online I stopnia, II stopnia
Media and communication in business niestacjonarne I stopnia
Media i komunikacja w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Publikowanie cyfrowe i sieciowe stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są dziennikarskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska we Wrocławiu

Kierunki dziennikarskie:

MEDIA - STUDIA ONLINE

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Kierunki dziennikarskie:

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki dziennikarskie w mieście Wrocławiu

SORTOWANIE:

Studia dziennikarskie w mieście Wrocławiu - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie 2024/2025

W kwestii rekrutacji na studia dziennikarskie Wrocław niczym się nie różni od pozostałych uczelni. Obowiązuje tu rekrutacja na podstawie egzaminów maturalnych. Postarajcie się zdać jak najlepiej maturę rozszerzoną z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego i języka obcego - to najlepsza mieszanka przedmiotów, pozwalająca dostać się na studia dziennikarskie we Wrocławiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile osób na miejsce na studia dziennikarskie we Wrocławiu

Studia dziennikarskie w Poznaniu należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Wrocławski na dziennikarstwo i komunikację społeczną ubiegało się prawie 13 kandydatów na jedno miejsce.

 

Limity miejsc na studia dziennikarskie

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów dziennikarskich odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach dziennikarskich we Wrocławiu:

 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

 • Uniwersytet Wrocławski: 90

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia dziennikarskie we Wrocławiu

Studia stacjonarne realizowane w uczelniach publicznych są bezpłatne, natomiast studia niestacjonarne, również prowadzone przez uczelnie publiczne są już formą, z którą należy zapłacić. Wszystkie formy kształcenia, czyli zarówno studia stacjonarne, jak i studia niestacjonarne w uczelniach niepublicznych są formami płatnymi.

 

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Każda uczelnia może informować o wynikach postępowania kwalifikacyjnego w innym terminie. Na szczęście, wszystkiego dowiemy się z indywidualnego profilu, założonego w internetowym systemie rejestracji kandydata.

Dowiedz się więcej wyniki rekrtuacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Każda uczelnia może wymagać od kandydatów złożenia dokumentów w innej formie. Najczęściej dostarczane są one osobiście, czyli w siedzibie uczelni albo wysyłane pocztą tradycyjną, bądź przesyłane pocztą elektroniczną. Niezależnie od formy należy pamiętać o tym, aby wymagany zestaw był kompletny.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Składanie dokumentów dotyczy wyłącznie kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia, co oznacza, że etap ten rozpoczyna się wraz z otrzymaniem informacji o wynikach naboru. Co oczywiste, każdy etap postępowania kwalifikacyjnego ma swoje ramy czasowe, których nie wolno przekroczyć. Kandydaci, którzy spóźnią się ze złożeniem dokumentów mogą zostać skreśleni z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich w kraju, zatem oferta edukacyjna tego miasta należy do najciekawszych, jak również najchętniej wybieranych. Patrząc na obszar studiów dostępnych w stolicy Dolnego Śląska z łatwością można odnaleźć studia dziennikarskie, które nie od dzisiaj cieszą się sporym zainteresowaniem.

Każdy kandydat, pragnący w przyszłości zasilić świat mediów, może dokonać wyboru pomiędzy nauką stacjonarną a niestacjonarną. Czy warto podjąć kształcenie w tej drugiej formie? Oczywiście, że tak, chociaż należy pamiętać o jej cechach charakterystycznych. Na początku należy wspomnieć, że oferta niestacjonarnych studiów dziennikarskich we Wrocławiu jest bogata i interesująca.

Studenci mogą zgłębiać zagadnienia związane z dziennikarstwem audiowizualnym, dziennikarstwem muzycznym, fotografią reklamową, czy twórczym pisaniem. Studia niestacjonarne nie są uboższe od tych prowadzonych w formie dziennej i pod względem merytorycznym niczym się nie różnią, wszak one także mają na celu profesjonalne przygotowanie do działalności w szeroko pojętych mediach.

Studia dziennikarskie niestacjonarne we Wrocławiu wyglądają nieco inaczej niż studia stacjonarne, a różnice pomiędzy nimi są efektem tego, iż studenci niestacjonarni uczęszczają na zajęcia w soboty i niedziele, w ramach tzw. zjazdów. Odbywanie zajęć w weekendy sprawia, że należy mocniej przyłożyć się do nauki, a także rozwinąć w sobie samodzielność, która ułatwi naukę we własnym zakresie.

Ale charakter niestacjonarnych studiów dziennikarskich ma swoje zalety. Dzięki niemu przyszli dziennikarze uczą się wyszukiwania informacji, analizowania informacji, zarządzania czasem i skrupulatności. Można zatem uznać, że studia dziennikarskie niestacjonarne to nie tylko wiedza pozyskana zajęć, ale także z samego trybu studiowania.

czytaj dalej studia dziennikarskie niestacjonarne (zaoczne) we Wrocławiu

 

Jak wyglądają studia dziennikarskie we Wrocławiu?

Studia dziennikarskie we Wrocławiu nastawione są na pozyskanie wiedzy i umiejętności związanych z pracą dziennikarza i redaktora w radiu, prasie i telewizji, jak również wiedzy i umiejętności niezbędnych do działania w innych rolach, takich jak kierownik produkcji, realizator dźwięku, organizator wydarzeń muzycznych, czy redaktor portali internetowych, bądź copywriter. Studia oferują poznanie różnorodnych obszarów działań; od przygotowywania materiałów filmowych, przez przygotowywanie materiałów audio, po tworzenie profesjonalnych fotografii.

Najpopularniejsze kierunki dziennikarskie we Wrocławiu: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Współczesne studia dziennikarskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Praca po studiach dziennikarskich

Absolwenci studiów dziennikarskich znajdują zatrudnienie mediach, agencjach kreatywnych, portalach internetowych, studiach fotograficznych, agencjach public relations, agencjach reklamowych, rzecznictwie prasowym, instytucjach zorientowanych na budowanie własnego wizerunku.

 

Zarobki

Średnie zarobki we Wrocławiu na popularnych stanowiskach związanych z dziennikarstwem wahają się od 3900 zł do 8200 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska).

 

Typ studiów

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego przyciąga studentów hasłem: “robić coś, myśleć nieszablonowo, być ciekawym, angażować się”. To dewiza jednego z najoryginalniejszych instytutów tego rodzaju w Polsce. To dynamicznie rozwijająca się placówka naukowa i dydaktyczna w skali ogólnopolskiej.

Studenci traktowani są tu jako intelektualni partnerzy wykładowców, których zadaniem nie jest bierny odbiór zajęć i notowanie, a jako konkretni ludzie przychodzący ze swoją wiedzą i umiejętnościami, którym wykładowcy mogą podpowiadać, w jakich kierunkach nauka pozwala poznawać świat. Brzmi intrygująco? Bo tak w rzeczywistości jest.

Instytut dziennikarstwa oferuje zamiast studiów podróż intelektualną, w którą zdolni są zaangażować się tylko Ci, których cechuje odwaga i Ci, którzy mają mocne podstawy intelektualne. Tylko bowiem intelekt, inteligencja i błysk w oku pozwalają przetrwać na studiach dziennikarskich we Wrocławiu.

Wykładowcy organizują liczne warsztaty we współpracy z międzynarodowymi uczelniami, na które zapraszają studentów różnych państw, podejmują dyskusje o współczesności, interkulturowości, o komunikacji i sposobie przekazywania informacji.

Podpowiadają, jakie pisma czy książki warto poznać. Wspierają rozwój intelektualny studentów, pozwalając im na samodzielne podejmowanie decyzji, wzięcie odpowiedzialności za swój los. Jeśli więc lubisz być prowadzonym za rączkę do celu, to nie wybieraj się przypadkiem na te studia dziennikarskie do Wrocławia. Ta przygoda intelektualna wymaga od studentów zaangażowania i stałego poddawania siebie i świata refleksji, która nas najlepiej kształtuje.

 

Studia dziennikarskie we Wrocławiu możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Forma:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Zdecydowałeś, że w najbliższym czasie rozpoczniesz kształcenie na kierunkach dziennikarskich we Wrocławiu? Jeżeli tak, to wkrótce staniesz przed wyborem jednego z kierunków licencjackich pierwszego stopnia. Ukończenie sześciu semestrów wypełnionych po brzegi przedmiotami, które rozwiną twoje kompetencje, zaprocentuje uzyskaniem dyplomu potwierdzającego twoje wyższe wykształcenie.

Na tym twoja przygoda ze studiami nie musi się kończyć, możesz bowiem aplikować na jeden z dziennikarskich kierunków drugiego stopnia. Dwuletni cykl kształcenia zostanie zwieńczony obroną pracy magisterskiej, co otworzy przed tobą wiele nowych możliwości zawodowych. Wrocławskie kierunki podyplomowe adresowane są zarówno dla absolwentów studiów pierwszego, jak i drugiego stopnia.

Podczas planowania studiowania wyższego musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolisz kształcenie dzienne, opierające się na przyswajaniu wiedzy podczas pięciu dni roboczych w tygodniu, czy też z dowolnych powodów wolałbyś uczyć się w weekendy? Pamiętaj, że nie wszystkie kierunki dziennikarskie możesz podjąć zaocznie.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów dziennikarskich we Wrocławiu

Popularność kierunków dziennikarskich wynika między innymi z ich interdyscyplinarności. Studenci podczas całego cyklu edukacji poszerzają nie tylko wiedzę teoretyczną na temat funkcjonowania współczesnych mediów i innych środków masowego przekazu, ale również uczą się tworzenia wysokiej jakości tekstów przyjemnych w odbiorze dla danej grupy docelowej, doskonalą posiadane kompetencje interpersonalne ze szczególnym uwzględnieniem technik autoprezentacji i skutecznej komunikacji.

W ofercie wrocławskich uczelni wyższych nie mogło zabraknąć najbardziej atrakcyjnych propozycji. Znajdziesz tutaj dziennikarstwo i komunikację społeczną, czyli kierunek wszechstronny, dzięki któremu staniesz się atrakcyjnym pracownikiem między innymi dla mass-mediów i wydawnictw prasowych. Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo adresowane jest głównie do osób zainteresowanych sposobem przekazu specjalistycznych, naukowych informacji. Publikowanie cyfrowe i sieciowe pozwoli ci na zdobycie umiejętności swobodnego poruszania się w przestrzeni internetowej.

 

Kierunki dziennikarskie we Wrocławiu - rekrutacja 2024/2025

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki dziennikarskie we Wrocławiu?

Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: gatunków dziennikarskich oraz tworzenia różnorodnych przekazów medialnych. Absolwenci studiów dziennikarskich odnajdują się w pracy w mediach, agencjach reklamowych, agencjach PR-owych, social mediach, marketingu.

Studia dziennikarskie we Wrocławiu możesz realizować na dwóch uczelniach wyższych. Zastanów się odpowiednio wcześnie, która z placówek spełni twoje główne oczekiwania, bowiem ewentualna zmiana miejsca kształcenia może wiązać się ze zmarnowaniem dotychczas poświęconego czasu.

Do wyboru będziesz miał placówkę publiczną oraz prywatną. Zarówno Uniwersytet Wrocławski jak i Dolnośląska Szkoła Wyższa dysponują wykwalifikowaną kadrą wykładowców, gotowych do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki dziennikarskiej.

Warto, abyś przed aplikacją na jedną z uczelni zapoznał się z oferowanymi programami stażowymi, ewentualnymi opcjami pomocy w zorganizowaniu praktyk studenckich, a także przeanalizował siatkę kształcenia wybranych kierunków dziennikarskich.

 

Gdzie studiować kierunki dziennikarskie we Wrocławiu

 • Uniwersytet Dolnośląski DSW
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu


Kierunki dziennikarskie - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu

 • Uniwersytet Wrocławski

czytaj dalej uczelnie publiczne we Wrocławiu

 

 

Kierunki dziennikarskie - uczelnie niepubliczne (prywatne) we Wrocławiu

 • Uniwersytet Dolnośląski DSW
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie prywatne we Wrocławiu

 

 

Jakie kierunki dziennikarskie we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Popularyzacja seriali, książek i filmów kryminalnych, w których główną rolę odgrywają wnikliwi dziennikarze, niejednokrotnie przyczyniający się do rozwiązywania skomplikowanych spraw, którym nie potrafią podołać nawet policjanci, spowodowała, że liczba chętnych do podjęcia kierunków dziennikarskich jeszcze bardziej wzrosła.

Czy w prawdziwym życiu kariera dziennikarska może być tak spektakularna, interesująca i dochodowa? Z pewnością tak, o ile wybierzesz tę właściwą ścieżkę kształcenia wyższego. Różni ludzi pod definicją dobrej pracy rozumieją coś zupełnie odmiennego. Dla jednych będzie to zatrudnienie zapewniające ponadprzeciętnie wysokie dochody, inni docenią możliwość pełnoetatowej pracy bez konieczności wychodzenia z domu, dla jeszcze innych ogromną zaletą będzie elastyczność w zakresie czasu pracy oraz pewnego rodzaju swoboda w realizacji zobowiązań.

Powinieneś uwzględnić czynniki, na których zależy ci najbardziej zanim ostatecznie zdecydujesz się aplikować na jeden z kierunków dziennikarskich. Wielu przyszłych kandydatów na studia wyższe dokładnie analizuje mocne i słabe strony swojego charakteru, a następnie poddaje refleksji swoje oczekiwania co do efektów kształcenia.

Warto pamiętać, że w karierze dziennikarskiej doceniane są nie tylko kompetencje wyniesione ze studiów wyższych, ale również umiejętność poradzenia sobie w każdej sytuacji społecznej, również tej najbardziej stresującej, wysokie zdolności komunikacyjne, interpersonalne oraz dobrze rozwinięta charyzma. Dlatego tak ważne jest rozwijanie unikalnych umiejętności podczas studiów wyższych. Możesz brać udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i programach wymian studenckich, aby lepiej zadbać o swoją przyszłość.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Specjalista ds. komunikacji zewnętrznej
 • Specjalista ds. polityki informacyjnej
 • Rzecznik prasowy
 • Dziennikarz telewizyjny
 • Dziennikarz radiowy
 • Dziennikarz prasowy
 • Redaktor
 • Copywriter
 • Organizator mediów lokalnych i internetowych
 • Bloger
 • Specjalista ds. kampanii wizerunkowych
 • Specjalista ds. reklamy

 

Różnorodność w obszarze kierunków dziennikarskich pozwoli ci na zatrudnienie w wielu obszarach zawodowych. Absolwenci podejmują pracę w rozgłośniach radiowych, próbują swoich sił w działalności blogerskiej, tworzą wysokiej jakości teksty reklamowe, prowadzą sondaże uliczne, organizują media lokalne i internetowe oraz stają się prawdziwymi specjalistami do spraw komunikacji zewnętrznej. Jak sam widzisz, możliwości na ukształtowanie swojej kariery zawodowej jest wiele. Tylko od ciebie zależy, jak je wykorzystasz.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Zanim wybierzesz uczelnię wyższą we Wrocławiu, powinieneś pamiętać o kilku podstawowych elementach procesu decyzyjnego, które pozwolą ci na dokonanie najlepszej z możliwych decyzji. Przede wszystkim przeanalizuj program kształcenia. Większość uczelni wyższych posiada przejrzyste strony internetowe, na których bez trudu odnajdziesz siatkę studiów.

Tym samym dowiesz się, jakich zajęć praktycznych i teoretycznych wykładów będziesz mógł się spodziewać. Rozważ wzięcie udziału w dniach otwartych wrocławskich uczelni wyższych. Są one idealną okazją do rozmowy z wykładowcami, zebrania opinii od studentów interesujących cię kierunków oraz wstępnego zapoznania się z rozkładem budynku.

Nie zapomnij o zapoznaniu się z wiarygodnymi danymi statystycznymi, które poinformują cię o tym, na jakie zatrudnienie mogą liczyć absolwenci danej szkoły wyższej. Jako że wybór może istotnie wpłynąć na twoją przyszłość, podejdź do niego na poważnie, trzeźwo analizując wszystkie za i przeciw.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię
 

Czy warto iść na studia dziennikarskie we Wrocławiu?

Okres studiów wyższych jest nie tylko doskonałym czasem na pogłębianie wiedzy kierunkowej, ale również zdobywaniem nowych wartościowych znajomości, odkrywaniem swoich pasji i rozwijaniem różnorodnych zainteresowań. Jest to również czas pośredni pomiędzy beztroską nastoletniego życia, a odpowiedzialnym dorosłym życiem.

Być może właśnie te czynniki powodują, że dla wielu absolwentów był to jeden z najlepszych okresów w życiu. Wrocław to jeden z największych i jednocześnie najbardziej elitarnych ośrodków akademickich w kraju, dlatego zdecydowanie warto rozważyć aplikację na tamtejsze studia dziennikarskie.

Współcześnie informacje ze świata dobiegają do nas ze wszystkich stron. Radio, telewizja, internet, prasa papierowa a nawet rozmowa z innymi ludźmi dostarcza nam nowej wiedzy. Jak zweryfikować, które informacje są prawdziwe? Czy można w pełni ufać najpopularniejszym mediom?

Chociaż na te odpowiedzi nie ma jednoznacznej odpowiedzi, to niewątpliwie dziennikarze powinni kierować się w swojej pracy pewną etyką zawodową i wysoką wiarygodnością. Dlatego jest to zawód tylko dla wybranych, chcących realizować swego rodzaju misję, polegającą na przekazywaniu społeczeństwu wiadomości za pośrednictwem różnych gatunków informacyjnych.

Wybierając studia dziennikarskie we Wrocławiu, wybierasz gwarancję uzyskania pragmatycznych kompetencji, które zostaną docenione w wielu obszarach zawodowych nie tylko na arenie krajowej. Najwybitniejsi studenci mogą liczyć na finansowe wsparcie stypendialne od uczelni, możliwość udziału w międzynarodowych wymianach studenckich oraz różnorodnych programach stażowych.

Również poza uczelniami znajdziesz coś dla siebie – szereg atrakcji, imprez masowych adresowanych do studentów oraz absolwentów, wydarzenia kulturowe i sportowe pozwolą ci zregenerować siły potrzebne na aktywne uczestnictwo w zajęciach i wykładach. Wrocław jest miastem wielu możliwości, dlatego być może warto, abyś związał z nim kilka najbliższych, studenckich lat?

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach dziennikarskich

Kończąc studia we wrocławskim Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, będziecie zmuszeni do zadania sobie jednego z najtrudniejszych pytań: co dalej? Dokąd teraz? Co tak właściwie mogę ze sobą zrobić? Jednak dzięki przygotowaniu intelektualnemu i życiowemu odpowiedzi na tak postawione pytania szybko do Was przyjdą.

Mocno ugruntowane zasady, rozsądek i doświadczenie, jakie Was nie ominie na tych studiach, pozwolą Wam szybko zabłysnąć w towarzystwie dziennikarzy, redaktorów, reporterów i właścicieli największych domów mediowych w Polsce, jak i za granicą.

Wymagać to będzie od Was pełnego zaangażowania i działania. Już w trakcie studiów poznacie tajniki know-how, jak wejść w towarzystwo, jak rozmawiać z ludźmi, by osiągać własne cele. Ważne, abyście ów cele skrystalizowali, określili i skrzętnie je realizowali.

To z pewnością Was uchroni przed niebezpieczeństwem bezrobocia. Po studiach dziennikarskich możecie pracować w różnych dziedzinach - jeśli pasjonujecie się sportem, możecie zostać dziennikarzami sportowymi, pisać do pism branżowych, prowadzić programy sportowe.

Jeśli bardziej interesują Was zwierzęta - możecie szukać zatrudnienia jako specjaliść PR i marketingu w organizacjach pozarządowych zajmujących się zwierzętami. Możemy tego rodzaju przykłady przytaczać w nieskończoność. Każdy ma swojego konika,w którym jest dobry. Należy określić dziedzinę, która Was najbardziej pociąga i starać się znaleźć w niej miejsce.

Po studiach dziennikarskich we Wrocławiu możecie śmiało szukać pracy w marketingu - specjalności creative writing i public relations z pewnością Wam w tym pomogą. Pamiętajcie, by cały czas ćwiczyć swoje rzemiosło, trenować, doskonalić się, aby powalić swoją konkurencję na rynku pracy! 

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI - STUDIA DZIENNIKARSKIE

Studia dziennikarskie możecie realizować na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie pracuje wspaniała kadra profesorska, wyzwalająca tradycyjne dziennikarstwo z okowów stereotypów “nieprzydatności”. To tu młodzi adepci dziennikarstwa pogłębiają wiedzę o mechanizmach rządzących światem, relacjach międzyludzkich, sposobach raportowania innym ważnych wydarzeń, pełnienia roli misjonarza informacji. Studia dziennikarskie na Uniwersytecie Wrocławskim to prawdziwe wyzwanie dla adeptów tej sztuki. 

Wydział Filologiczny

 • dziennikarstwo i komunikacja społeczna spec. dziennikarstwo prasowe i online lub creative writing - studia I stopnia
 • dziennikarstwo i komunikacja społeczna spec. dziennikarstwo radiowo-telewizyjne lub media relations - studia II stopnia
 • komunikacja wizerunkowa spec. communication design lub public relations - studia I stopnia
 • komunikacja wizerunkowa spec. branding lub communication design - studia II stopnia
 • Communication management - studia II stopnia w języku angielskim
 • journalism and social communication - studia II stopnia w języku angielskim
 • dziennikarstwo - studia podyplomowe
 • public relations - studia podyplomowe

Na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Filologicznym możecie podjąć pokrewne studia z zakresu informacji naukowej i bibliotekoznawstwa (studia dwustopniowe), a także publikowanie cyfrowe i sieciowe.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)