Studia dziennikarskie Wrocław

Studia dziennikarskie Wrocław

Studia dziennikarskie Wrocław

Największy wybór studiów

dziennikarskich we Wrocławiu

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Wrocław | woj. dolnośląskie

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego przyciąga studentów hasłem: “robić coś, myśleć nieszablonowo, być ciekawym, angażować się”. To dewiza jednego z najoryginalniejszych instytutów tego rodzaju w Polsce. To dynamicznie rozwijająca się placówka naukowa i dydaktyczna w skali ogólnopolskiej. Studenci traktowani są tu jako intelektualni partnerzy wykładowców, których zadaniem nie jest bierny odbiór zajęć i notowanie, a jako konkretni ludzie przychodzący ze swoją wiedzą i umiejętnościami, którym wykładowcy mogą podpowiadać, w jakich kierunkach nauka pozwala poznawać świat. Brzmi intrygująco? Bo tak w rzeczywistości jest.

Instytut dziennikarstwa oferuje zamiast studiów podróż intelektualną, w którą zdolni są zaangażować się tylko Ci, których cechuje odwaga i Ci, którzy mają mocne podstawy intelektualne. Tylko bowiem intelekt, inteligencja i błysk w oku pozwalają przetrwać na studiach dziennikarskich we Wrocławiu. Wykładowcy organizują liczne warsztaty we współpracy z międzynarodowymi uczelniami, na które zapraszają studentów różnych państw, podejmują dyskusje o współczesności, interkulturowości, o komunikacji i sposobie przekazywania informacji.

Podpowiadają, jakie pisma czy książki warto poznać. Wspierają rozwój intelektualny studentów, pozwalając im na samodzielne podejmowanie decyzji, wzięcie odpowiedzialności za swój los. Jeśli więc lubisz być prowadzonym za rączkę do celu, to nie wybieraj się przypadkiem na te studia dziennikarskie do Wrocławia. Ta przygoda intelektualna wymaga od studentów zaangażowania i stałego poddawania siebie i świata refleksji, która nas najlepiej kształtuje.

POPULARNE KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie we Wrocławiu

W kwestii rekrutacji na studia dziennikarskie Wrocław niczym się nie różni od pozostałych uczelni. Obowiązuje tu rekrutacja na podstawie egzaminów maturalnych. Postarajcie się zdać jak najlepiej maturę rozszerzoną z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego i języka obcego - to najlepsza mieszanka przedmiotów, pozwalająca dostać się na studia dziennikarskie we Wrocławiu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich w kraju, zatem oferta edukacyjna tego miasta należy do najciekawszych, jak również najchętniej wybieranych. Patrząc na obszar studiów dostępnych w stolicy Dolnego Śląska z łatwością można odnaleźć studia dziennikarskie, które nie od dzisiaj cieszą się sporym zainteresowaniem. Każdy kandydat, pragnący w przyszłości zasilić świat mediów, może dokonać wyboru pomiędzy nauką stacjonarną a niestacjonarną. Czy warto podjąć kształcenie w tej drugiej formie?

Oczywiście, że tak, chociaż należy pamiętać o jej cechach charakterystycznych. Na początku należy wspomnieć, że oferta niestacjonarnych studiów dziennikarskich we Wrocławiu jest bogata i interesująca. Studenci mogą zgłębiać zagadnienia związane z dziennikarstwem audiowizualnym, dziennikarstwem muzycznym, fotografią reklamową, czy twórczym pisaniem. Studia niestacjonarne nie są uboższe od tych prowadzonych w formie dziennej i pod względem merytorycznym niczym się nie różnią, wszak one także mają na celu profesjonalne przygotowanie do działalności w szeroko pojętych mediach.

Studia dziennikarskie niestacjonarne we Wrocławiu wyglądają nieco inaczej niż studia stacjonarne, a różnice pomiędzy nimi są efektem tego, iż studenci niestacjonarni uczęszczają na zajęcia w soboty i niedziele, w ramach tzw. zjazdów. Odbywanie zajęć w weekendy sprawia, że należy mocniej przyłożyć się do nauki, a także rozwinąć w sobie samodzielność, która ułatwi naukę we własnym zakresie. Ale charakter niestacjonarnych studiów dziennikarskich ma swoje zalety. Dzięki niemu przyszli dziennikarze uczą się wyszukiwania informacji, analizowania informacji, zarządzania czasem i skrupulatności. Można zatem uznać, że studia dziennikarskie niestacjonarne to nie tylko wiedza pozyskana zajęć, ale także z samego trybu studiowania.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach dziennikarskich

Kończąc studia we wrocławskim Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, będziecie zmuszeni do zadania sobie jednego z najtrudniejszych pytań: co dalej? Dokąd teraz? Co tak właściwie mogę ze sobą zrobić? Jednak dzięki przygotowaniu intelektualnemu i życiowemu odpowiedzi na tak postawione pytania szybko do Was przyjdą. Mocno ugruntowane zasady, rozsądek i doświadczenie, jakie Was nie ominie na tych studiach, pozwolą Wam szybko zabłysnąć w towarzystwie dziennikarzy, redaktorów, reporterów i właścicieli największych domów mediowych w Polsce, jak i za granicą.

Wymagać to będzie od Was pełnego zaangażowania i działania. Już w trakcie studiów poznacie tajniki know-how, jak wejść w towarzystwo, jak rozmawiać z ludźmi, by osiągać własne cele. Ważne, abyście ów cele skrystalizowali, określili i skrzętnie je realizowali. To z pewnością Was uchroni przed niebezpieczeństwem bezrobocia. Po studiach dziennikarskich możecie pracować w różnych dziedzinach - jeśli pasjonujecie się sportem, możecie zostać dziennikarzami sportowymi, pisać do pism branżowych, prowadzić programy sportowe.

Jeśli bardziej interesują Was zwierzęta - możecie szukać zatrudnienia jako specjaliść PR i marketingu w organizacjach pozarządowych zajmujących się zwierzętami. Możemy tego rodzaju przykłady przytaczać w nieskończoność. Każdy ma swojego konika,w którym jest dobry. Należy określić dziedzinę, która Was najbardziej pociąga i starać się znaleźć w niej miejsce. Po studiach dziennikarskich we Wrocławiu możecie śmiało szukać pracy w marketingu - specjalności creative writing i public relations z pewnością Wam w tym pomogą. Pamiętajcie, by cały czas ćwiczyć swoje rzemiosło, trenować, doskonalić się, aby powalić swoją konkurencję na rynku pracy!  

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI - STUDIA DZIENNIKARSKIE

Studia dziennikarskie możecie realizować na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie pracuje wspaniała kadra profesorska, wyzwalająca tradycyjne dziennikarstwo z okowów stereotypów “nieprzydatności”. To tu młodzi adepci dziennikarstwa pogłębiają wiedzę o mechanizmach rządzących światem, relacjach międzyludzkich, sposobach raportowania innym ważnych wydarzeń, pełnienia roli misjonarza informacji. Studia dziennikarskie na Uniwersytecie Wrocławskim to prawdziwe wyzwanie dla adeptów tej sztuki. 

Wydział Filologiczny

  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna spec. dziennikarstwo prasowe i online lub creative writing - studia I stopnia
  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna spec. dziennikarstwo radiowo-telewizyjne lub media relations - studia II stopnia
  • komunikacja wizerunkowa spec. communication design lub public relations - studia I stopnia
  • komunikacja wizerunkowa spec. branding lub communication design - studia II stopnia
  • Communication management - studia II stopnia w języku angielskim
  • journalism and social communication - studia II stopnia w języku angielskim
  • dziennikarstwo - studia podyplomowe
  • public relations - studia podyplomowe

Na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Filologicznym możecie podjąć pokrewne studia z zakresu informacji naukowej i bibliotekoznawstwa (studia dwustopniowe), a także publikowanie cyfrowe i sieciowe.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)