Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Wrocław

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Wrocław

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Wrocław

Studia we Wrocławiu

dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Odkryj kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Łukasz Kadziewicz, polski siatkarz, stwierdził: „Prawdziwy dziennikarz musi mieć świadomość, że należy do środowiska opiniotwórczego, że jego teksty czytają tysiące, a nawet miliony kibiców, więc czasami delikatniej trzeba podchodzić do pewnych problemów”. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to bardzo ważny kierunek studiów, który pozwoli zadbać o pisarski warsztat, stronę opiniotwórczą i zdroworozsądkowy osąd.

Przyszli studenci będą musieli zgłębić kulturę i historię państwa, a także muszą wykazać zainteresowanie sytuacją społeczną i polityczną, która rozgrywa się na arenie krajowej i międzynarodowej. Ważne są własne zdanie, komunikatywność i predyspozycje językowe. Jeśli chcesz dążyć do prawdy i pragniesz współpracować z ludźmi, studia we Wrocławiu na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna są właśnie dla Ciebie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU JEST KIERUNEK DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna we Wrocławiu?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna są bardzo popularne. Kandydaci muszą spełnić określone wymogi kwalifikacyjne, które umożliwią im rekrutowanie na studia.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, warto zdawać przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Przede wszystkim weź pod uwagę język polski, a także historię, historię sztuki, geografię, wiedzę o społeczeństwie, matematykę, biologię, chemię, fizykę, filozofię.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni we Wrocławiu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Dolnośląska Szkoła Wyższa Dolnośląska Szkoła Wyższa Termin rekrutacji I stopnia:
od 25.03.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 25.03.2020
Dowiedz się więcej
Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 13.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 13.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI DZIENNIKARSTWO I INFORMACJA W MIEŚCIE WROCŁAWIU

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

 

Program studiów i przedmioty

Dziennikarz szuka prawdy i przedstawia społeczeństwu rzetelnie sprawdzone informacje. W dzisiejszym świecie liczą się fakty i poprawna komunikacja, która ułatwia egzystowanie ludzi. Uczelnie we Wrocławiu, które gwarantują kształcenie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, znajdziesz poniżej. Studia tego typu realizowane są przez najlepszych w swoim fachu rzeczników prasowych, dziennikarzy, negocjatorów, specjalistów do spraw komunikacji społecznej.

W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • systemy medialne w Polsce i na świecie 
 • teoria i historia mediów audiowizualnych
 • Public Relations
 • fotografia prasowa
 • wprowadzenie do kultury współczesnej
 • nauka o komunikowaniu
 • retoryka i erystyka

 

Program kształcenia dostosowywany jest do realizowanych specjalności, a zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń, warsztatów, wykładów, seminariów.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Abiturienci dziennikarstwa i komunikacji społecznej odnajdują się na rynku mediów tradycyjnych (prasa, radio, TV), w komunikacji profesjonalnej czy w pracy w nowych mediach. Studia dziennikarskie pozwalają odnaleźć się w dziennikarstwie audiowizualnym, prasowym, muzycznym, sportowym, radiowo-telewizyjnym, a także w fotografii reklamowej, dziennikarskiej, artystycznej.

Absolwenci zatrudniani są w:

 • serwisach i portalach internetowych 
 • biurach prasowych
 • wydawnictwach
 • działach marketingu
 • wydziałach promocji i komunikacji instytucji publicznych i samorządowych

 

Pełnią różnego rodzaju funkcje, chociażby menedżera Public Relations, specjalisty do spraw komunikacji zewnętrznej, specjalisty do spraw reklamy, redaktora, rzecznika prasowego, specjalisty do spraw kampanii wizerunkowych, doradcy do spraw stosunków międzynarodowych.

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)