Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo – Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Może się wydawać, że pielęgniarstwo istnieje od początku świata, lecz określając je jako oficjalną dyscyplinę wydaje się dziedziną stosunkowo młodą, gdyż profesjonalne kształcenie w jej zakresie rozpoczęto w 1860 roku. Nie zagłębiając się w historię należy stwierdzić, że jest to jedna z najważniejszych dyscyplin, którą można określić nie tylko mianem zawodu, lecz także misji, do wykonywania której nie każdy się nadaje. Dla tych, którzy chcieliby poznać zasady tej niełatwej sztuki przygotowano kierunek Pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, który prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest nabycie umiejętności korzystania z aktualnej wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki, udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom, sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki nad chorym, niepełnosprawnym i umierającym, jak również inicjowania i wspierania działań społeczności lokalnej na rzecz zdrowia.

Jakie przedmioty realizowane są przez studentów? Na przykład: anatomia, fizjologia, biochemia i biofizyka, patologia, genetyka, radiologia, promocja zdrowia, badania fizykalne, socjologia, psychologia, podstawowa opieka zdrowotna, choroby wewnętrzne i pielęgniarstwo internistyczne, rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych, badania naukowe w pielęgniarstwie, neurologia i pielęgniarstwo neurologiczne, anestezjologia i pielęgniarstwo w zagrożeniu życia, opieka paliatywna, psychiatria i pielęgniarstwo psychiatryczne, farmakologia kliniczna, diabetologia.

Pielęgniarstwo to zawód, który znajduje się na wysokim miejscu zaufania publicznego. Na tej podstawie można wyobrazić sobie, iż nie jest to zawód łatwy, jak również nauka wymaga niemałego wysiłku i zaangażowania. Ponadto, to także misja, której celem jest usprawnianie i poprawianie komfortu życia osób cierpiących, potrzebujących pomocy w szeroko rozumianym zakresie opieki. Gdzie można tę misję pełnić? Absolwenci Pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi znajdą zatrudnienie w szpitalach, przychodniach, ośrodkach medycyny pracy, zakładach pielęgnacyjno– opiekuńczych, domach opieki społecznej, sanatoriach, ośrodkach opieki paliatywnej.

Studia w Łodzi dają wiele możliwości edukacyjnych, dlatego w stolicy województwa łódzkiego każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy znajdzie coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Jakie ma Uniwersytet Medyczny w Łodzi opinie? Natalia, studentka Pielęgniarstwa mówi:

„Wybrałam sobie niełatwe studia, ale niezwykle ważne i prestiżowe. Wybrałam uczelnię, której nie trzeba przedstawiać, ponieważ należy do najlepszych w kraju. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi:

Absolwent kierunku Pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • anatomii,
 • fizjologii,
 • interpretowania dostępnych wyników w badaniu fizykalnym,
 • dokumentowania przeprowadzonego badania,
 • identyfikowania podstawowych procesów zachodzących w żywym organizmie,
 • rehabilitacji i pielęgnowania niepełnosprawnych,
 • pielęgniarstwa w zagrożeniu życia.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Pielęgniarstwo:

Absolwent kierunku Pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • szpitalach,
 • przychodniach,
 • ośrodkach medycyny pracy,
 • zakładach pielęgnacyjno– opiekuńczych,
 • domach opieki społecznej,
 • sanatoriach,
 • ośrodkach opieki paliatywnej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi brane pod uwagę są następujące przedmioty: chemia, biologia, matematyka.

*Dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku pielęgniarstwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

 

Komentarze (0)