Fizjoterapia

Fizjoterapia

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy w Częstochowie - kierunki studiów

 

Fizjoterapia – Uniwersytet Humanistyczno- Pedagogiczny im. Jana Długosza w Częstochowie 2021

Studia na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Humanistyczno-Pedagogicznym w Częstochowie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • psychologia ogólna z elementami psychoterapii
 • zdrowie publiczne
 • historia rehabilitacji
 • anatomia prawidłowa i funkcjonalna człowieka
 • anatomia palpacyjna
 • biologia medyczna

 

Fizjoterapia to nauka o metodach leczenia środkami naturalnymi, które oparte są na różnych formach energii fizycznej. Jej priorytetowym celem jest rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Usługi fizjoterapeutyczne mogą być wykonywane tylko przez profesjonalistów, zatem chcąc pomagać innym należy najpierw ukończyć naukę. A gdzie? Na Uniwersytecie Humanistyczno- Pedagogicznym im. Jana Długosza w Częstochowie.

Kierunek Fizjoterapia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie realizowany jest na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Założeniem kształcenia jest przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci pozyskują dogłębną wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych, jak i kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii. Czym powinien wyróżniać się kandydat na ten kierunek? Powinien być osobą, która potrafi pracować z ludźmi, charakteryzuje się otwartością, a także dobrą sprawnością fizyczną.

Studia na kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie odznaczają się bogatym programem kształcenia. Jakie przedmioty są w nim zawarte? Na przykład: psychologia ogólna z elementami psychoterapii, zdrowie publiczne, historia rehabilitacji, anatomia prawidłowa i funkcjonalna człowieka, anatomia palpacyjna, biologia medyczna, fizjologia ogólna i fizjologia bólu, biofizyka, biomechanika kliniczna, pierwsza pomoc przedmedyczna, patologia ogólna, odnowa biologiczna, terapia manualna, genetyka, fizjoterapia w wieku rozwojowym, farmakologia w fizjoterapii, fizjologia wysiłku fizycznego z diagnostyką fizjologiczną, kinezyterapia, kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu.

Omawiany przez nas kierunek szczególnie należy do przyszłościowych, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nie powinno maleć. Coraz mocniej dbamy o zdrowie i sprawność fizyczną, a życie w ciągłym biegu sprawia, że wszelakiego rodzaju schorzenia dopadają nas coraz częściej. Absolwenci Fizjoterapii na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie znajdą zatrudnienie w szpitalach, specjalistycznych przychodniach, gabinetach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, sanatoriach, warsztatach terapii zajęciowej.

Kierunki studiów w Częstochowie to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza? Aby wybrać najlepiej wystarczy upewnić się, otrzymując odpowiedź na pytanie: jakie ma Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie opinie? Karolina, studentka Fizjoterapii mówi:

„Wybrałam studia w UJD wiedząc, że właśnie ta uczelnia najlepiej przygotuje mnie do wykonywania zawodu. To nowoczesna uczelnia ze wspaniałym gronem wykładowców, zatem polecam ją każdemu.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Fizjoterapię na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym im. J

Absolwent kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • anatomii prawidłowej człowieka,
 • funkcjonowania poszczególnych układów człowieka, zwłaszcza związanych z poruszaniem się, sterowaniem ruchami i wysiłkiem fizycznym,
 • interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu,
 • metodyki nauczania ruchu,
 • fizjoterapii klinicznej w dysfunkcjach narządu ruchu,
 • fizjoterapii klinicznej w chorobach narządów wewnętrznych,
 • zasad działania przedmiotów ortopedycznych stosowanych w rehabilitacji,
 • zdrowia publicznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie znajdzie zatrudnienie w:

 • szpitalach,
 • specjalistycznych przychodniach,
 • gabinetach rehabilitacyjnych,
 • ośrodkach gimnastyki korekcyjnej,
 • uzdrowiskach,
 • sanatoriach,
 • publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia,
 • warsztatach terapii zajęciowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku fizjoterapia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Częstochowie

Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Częstochowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie

 

 

Komentarze (0)