Kosmetologia

Kosmetologia

 

Kosmetologia – Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie 2021

Studia na kierunku kosmetologia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy toksykologii
 • promocja zdrowia i edukacja zdrowotna
 • mikrobiologia
 • podstawy żywienia człowieka
 • fizjologia człowieka

 

Kosmetologia jest działem dermatologii, a zajmuje się metodami leczenia i upiększania ciała. Związana jest między innymi z endokrynologią, chirurgią i medycyną wewnętrzną. Omawiając tę dziedzinę należy podkreślić, że zdobywa coraz większą popularność i z każdym rokiem kandydatów na studia przybywa. Gdzie studiować? Na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie, gdzie Kosmetologia prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Kosmetologia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie realizowany jest na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy, będącej połączeniem nauk o zdrowiu oraz specjalistycznych zagadnień z zakresu kosmetologii. Studenci uczą się planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, a także wykonywać kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań, prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowanie. Ponadto, dowiadują się jak współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny.

Studia na kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie posiadają następujące specjalności: Wizaż i kreowanie wizerunku, Wytwarzanie i marketing kosmetyków, Dietetyka w kosmetologii. Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: podstawy toksykologii, promocja zdrowia i edukacja zdrowotna, mikrobiologia, podstawy żywienia człowieka, fizjologia człowieka, biologia z genetyką, botanika kosmetyczna, estetyka, chemia kosmetyczna, kosmetologia pielęgnacyjna, dermatologia, odnowa biologiczna, stylizacja i kreowanie wizerunku, makijaż profesjonalny, biotechnologia w kosmetologii, metody oceny kosmetyków, wytwarzanie kosmetyków.

Kosmetologia to kierunek, który cieszy się coraz większą popularnością. Oczekiwania pacjentów rosną, zatem potrzebni są coraz lepiej wykwalifikowani specjaliści. Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, a także w firmach kosmetycznych.

Nie powinno być zaskoczeniem, że skoro Kosmetologia zdobywa nowe rzesze sympatyków, to znalezienie jej w ofertach edukacyjnych szkół wyższych nie jest zbyt dużym problemem. Także w Częstochowie można bez trudu ją odnaleźć; przede wszystkim w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie opinie? Dominika, studentka Kosmetologii mówi:

„UJD to uczelnia, którą mogę polecić każdemu, kto chce zdobyć wykształcenie i przybliżyć się do realizacji swoich planów.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kosmetologię na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym im. J

Absolwent kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • funkcjonowania organizmów żywych,
 • budowy i funkcji biologicznych białek, kwasów nukleinowych, węglowodanów, lipidów, hormonów i witamin,
 • substancji stosowanych w kosmetyce,
 • chorób skóry,
 • analizy kolorystycznej,
 • mechanizmów funkcjonowania organizmu ludzkiego,
 • mechanizmów reakcji immunologicznych,
 • technik masażu klasycznego i leczniczego,
 • zasad promocji zdrowia.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie znajdzie zatrudnienie w:

 • gabinetach kosmetycznych,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • firmach kosmetycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia jest konkurs dyplomów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku kosmetologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Częstochowie

Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy w Częstochowie kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Częstochowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie

 

 

Komentarze (0)