Robotyzacja procesów wytwórczych

Robotyzacja procesów wytwórczych

22.03.2024

Robotyzacja procesów wytwórczych – Politechnika Lubelska rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych na Politechnice Lubelskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, kończą się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych w POLLUB
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

Robotyzacja procesów wytwórczych główne przedmioty:

  • matematyka
  • podstawy metod obliczeniowych
  • mechanika techniczna
  • fizyka
  • grafika inżynierska
  • historia techniki
  • podstawy statystyki stosowanej
  • inżynieria materiałowa
  • podstawy elektrotechniki
  • metrologia wielkości geometrycznych
  • planowanie i metody zapewnienia jakości

 

Czy ktoś potrafi wyobrazić sobie jakąkolwiek produkcję bez robota przemysłowego? Niegdyś stanowiły one jedynie alternatywę dla pracy człowieka. Dzisiaj są po prostu niezastąpione i ułatwiają niezliczone procesy. Ale jednak ktoś musi roboty zaprogramować, nakierować na odpowiednie zadanie, czuwać nad ich pracą. Tym zajmują się specjaliści. A gdzie najpierw się kształcą? Na Politechnice Lubelskiej, na kierunku Robotyzacja procesów wytwórczych, prowadzonym na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat efektywnego wykorzystywania komputerów i robotów przemysłowych w systemach produkcyjnych, jak również nabycie umiejętności ich programowania. Studenci uczą się integrować roboty przemysłowe z urządzeniami pomocniczymi, projektować układy sterowania robotem i pojazdem autonomicznym, a także poznają zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przemyśle. Robotyzacja procesów wytwórczych to także możliwość pozyskania certyfikatów zawodowych takich jak: Six Sigma, CAD, EPICOR, czy programowania sterowników PLC. Robotyzacja procesów wytwórczych na Politechnice Lubelskiej to kierunek prowadzony wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku Robotyzacja procesów wytwórczych na Politechnice Lubelskiej charakteryzują się bogatym programem nauczania, na który składają się następujące przedmioty: matematyka, fizyka, grafika inżynierska, historia techniki, podstawy statystyki stosowanej, inżynieria materiałowa, podstawy elektrotechniki, metrologia wielkości geometrycznych, planowanie i metody zapewnienia jakości, obróbka ubytkowa, tworzywa polimerowe, mechanika techniczna, komputerowe modelowanie zjawisk i procesów, wytrzymałość materiałów, napędy elektryczne w robotyce, napędy pneumatyczne i hydrauliczne, wizyjne systemy pomiarowe, sensory i pomiary wielkości nieelektrycznych, podstawy konstrukcji maszyn, podstawy eksploatacji robotów, dokumentacja techniczna maszyn.

Robotyzacja procesów wytwórczych na Politechnice Lubelskiej to kierunek praktyczny, ponieważ ponad połowa realizowanych zajęć to projekty i laboratoria, w czasie których studenci uczą się programowania robotów, sterowników, czy komputerów. Dzięki prowadzonemu programowi nabywają zdolności dostosowywania procesu produkcyjnego do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa i zamówień klientów, w tym do realizacji indywidualnych, spersonalizowanych zamówień typowych dla ery handlu internetowego. A z czym dokładnie wiąże się zdobyte wykształcenie? Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w szeroko pojętym przemyśle, jako specjaliści z obszarów automatyzacji, robotyzacji oraz integracji procesów wytwórczych.

 

Opinie

Studia w Lublinie dają szerokie możliwości edukacyjne, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy powinien znaleźć coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając Robotyzację procesów wytwórczych warto wiedzieć, która uczelnia zapewni najlepsze przygotowanie do życia zawodowego. Jakie ma Politechnika Lubelska opinie? Kamil, student Robotyzacji procesów wytwórczych mówi:

„Do studiowania na Politechnice Lubelskiej przekonał mnie prestiż tej uczelni, ciekawe zajęcia, praktyczne podejście do nauki, a także samo miasto, w których studenci czują się fantastycznie.”

Gdzie studiować robotyzację procesów wytwórczych na Politechnice Lubelskiej

Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych prowadzone są przez Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej zlokalizowany przy ul. Nadbystrzyckiej 36 w Lublinie.

Kontakt:

tel. (81) 538 42 84

https://wm.pollub.pl/

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Lublinie

Studia w Lublinie

 

 

ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH - ważne informacje

Robotyzacja procesów wytwórczych studia Lublin

​Robotyzacja procesów wytwórczych studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Robotyzację procesów wytwórczych na Politechnice Lubelskiej:

Absolwent kierunku Robotyzacja procesów wytwórczych na Politechnice Lubelskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • automatyzacji procesów przemysłowych,
  • teorii algorytmów,
  • mechaniki klasycznej i mechaniki technicznej,
  • zmienności własności mechanicznych i trwałości materiałów stosowanych w konstrukcjach robotów przemysłowych,
  • metod pomiarowych wykorzystywanych w systemach automatyki i robotyki przemysłowej,
  • metod obliczeniowych i ich zastosowania do analizy i rozwiązywania problemów technicznych,
  • teorii sterowania,
  • napędów stosowanych w maszynach, robotach oraz urządzeniach technologicznych,
  • metod pomiaru wielkości geometrycznych i zasad tolerowania elementów maszyn,
  • technologii wytwarzania i procesów wytwórczych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Robotyzacja procesów wytwórczych:

Absolwent kierunku Robotyzacja procesów wytwórczych na Politechnice Lubelskiej może znaleźć zatrudnienie jako:

  • inżynier procesu,
  • specjalista do spraw wdrożeń,
  • inżynier konstruktor,
  • specjalista do spraw produkcji,
  • specjalista do spraw obsługi i serwisowania urządzeń automatyki przemysłowej,
  • projektant zautomatyzowanych systemów wytwórczych,
  • specjalista do spraw utrzymania ruchu.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka, informatyka, matematyka, język polski, język angielski, język obcy nowożytny

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

O przyjęcie na studia drugiego stopnia (w zależności od kierunku studiów) mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają tytuł zawodowy magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędny lub inny dokument uprawniający do podjęcia studiów wyższych. Szczegółowych informacji udzielają wydziałowe komisje rekrutacyjne.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Lubelska

Komentarze (0)