Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

04.02.2022

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna – Akademia Sztuki w Szczecinie 2022

Studia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Akademii Sztuki w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w AS SZCZECIN
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • psychofizjologia widzenia
 • rzeźba
 • geometria wykreślna i perspektywa
 • rysunek techniczny i projektowy
 • ergonomia
 • projektowe techniki cyfrowe
 • podstawy projektowania form przestrzennych
 • malarstwo

 

Nie powinno być zaskoczeniem, że aby określać się specjalistą w zakresie architektury wnętrz należy posiadać szeroką wiedzę nie tylko plastyczną, ale i budowlaną. Dyscyplina ta wymaga szeregu umiejętności, a także cech osobowości na czele ze skrupulatnością i dokładnością związaną z nawet najmniejszym detalem. Planując podjęcie kształcenia w tym zakresie należy przygotować się na intensywną naukę, ale niezwykle interesującą, a na dodatek stanowiącą fundament perspektywicznej działalności zawodowej. Na zainteresowanych czeka kierunek Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna, który w Akademii Sztuki w Szczecinie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna realizowany w Akademii Sztuki w Szczecinie zakłada przygotowanie przyszłego projektanta zarówno do zespołowej, jak i indywidualnej pracy, związanej z projektowaniem szeroko pojętej architektury wnętrz oraz projektowaniem mebli. Studenci uczą się projektować wnętrza mieszkalne, wnętrza użyteczności publicznej, meble, formy użytkowe, oświetlenie, przestrzenie wystawiennicze, formy architektoniczne w przestrzeni otwartej i zamkniętej, jak również opakowania. Kierunek Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Akademii Sztuki w Szczecinie prowadzony jest wyłącznie w formie stacjonarnej.

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Akademii Sztuki w Szczecinie charakteryzują się bogatym programem nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: psychofizjologia widzenia, rzeźba, geometria wykreślna i perspektywa, rysunek techniczny i projektowy, ergonomia, projektowe techniki cyfrowe, podstawy projektowania form przestrzennych, malarstwo, podstawy fotografii, historia i teoria sztuki, projektowanie architektoniczne, pracownia wirtualnej rzeczywistości, budownictwo ogólne i materiałoznawstwo, teoria sztuki współczesnej, grafika cyfrowa, projektowanie oświetlenia, grafika multimedialna, projektowanie mebla, ochrona własności intelektualnej, wizualizowanie i modelowanie 3D.

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna jest kierunkiem dostarczającym szerokiej wiedzy i różnorodnych umiejętności. Bagaż stworzony na podstawie programu kształcenia obejmuje między innymi umiejętność interpretowania zjawisk plastycznych, aranżacji przestrzeni i formy, konstruowania wizualizacji przestrzennych, doboru odpowiednich struktur i rozwiązań technicznych, posługiwania się światłem. To naturalnie tylko pewna część obszaru umiejętności, jakimi wykazują się absolwenci omawianego kierunku. Z pełnym pakietem wiedzy i kompetencji będą mogli znaleźć zatrudnienie w architektonicznych studiach projektowych, zakładach produkujących meble, pracowniach aranżacji wnętrz. Ponadto, będą mogli prowadzić działalność niezależnego projektanta.

 

Opinie

„Dokąd na studia?” – takie pytanie zadaje sobie liczne grono kandydatów. Przeglądają i porównują oferty edukacyjne, plany zajęć, a także perspektywy zawodowe, jakie czekają po zakończeniu kształcenia. Chcąc rozwijać się w przestrzeni zagadnień architektonicznych należy zwrócić uwagę na uczelnię artystyczną. W Szczecinie rolę tę pełni Akademia Sztuki. Jakie ma Akademia Sztuki w Szczecinie opinie? Matylda, studentka Architektury wnętrz i przestrzeni wirtualnej mówi:

„Studia w Akademii Sztuki w Szczecinie to ciekawa przygoda. Swoją wiedzę i umiejętności rozwijamy pod okiem doświadczonych praktyków, przedstawicieli świata sztuki i nauka pod ich skrzydłami jest czymś więcej niż tylko odbywaniem zajęć. „

 

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Szczecinie

Studia w Szczecinie

 

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNA - ważne informacje

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna studia Szczecin

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Architekturę wnętrz i przestrzeń wirtualną w Akademii Sztuki:

Absolwent kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Akademii Sztuki w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • wykonywania prac projektowych,
 • projektowania mebli,
 • projektowania architektury wnętrz,
 • projektowania wystaw,
 • metod geometrycznego kształtowania przestrzeni i form,
 • interpretowania zjawisk plastycznych,
 • intermedialnych przekazów wizualnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna:

Absolwent kierunku Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna w Akademii Sztuki w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie między innymi w:

 • architektonicznych studiach projektowych,
 • zakładach produkujących meble,
 • pracowniach aranżacji wnętrz.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia brany jest wynik dwuetapowego egzaminu wstępnego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia jest wynik egzaminu wstępnego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki w Szczecinie

Komentarze (0)