Logistyka

Logistyka

Logistyka – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 2021

Studia na kierunku logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • międzynarodowe centra logistyczne
 • międzynarodowe łańcuchy dostaw
 • strategiczne zarządzanie logistyczne
 • strategie rozwoju biznesu
 • transport międzynarodowy i intermodalny

 

Mówiąc o logistyce wiele osób ma na myśli wyłącznie transport. To błąd. Logistyka to coś znacznie szerszego, składającego się z większej ilości elementów. Naturalnie, jest to dyscyplina zajmująca się przesyłaniem towarów, ale związana jest także z planowaniem, koordynowaniem, minimalizowaniem kosztów, minimalizowaniem ryzyka, zachowaniem odpowiedniego poziomu i jakości usług. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to warto poznać tę dziedzinę bliżej. Na zainteresowanych czeka kierunek Logistyka, prowadzony na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Kierunek Logistyka realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie zakłada pozyskanie wiedzy z zakresu zarządzania, a także nabycie wiedzy i umiejętności związanych z organizacją, projektowaniem, koordynacją i bezpośrednim nadzorem funkcjonowania logistyki i łańcuchów dostaw.

Studia na kierunku Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie obejmują między innymi takie przedmioty jak: międzynarodowe centra logistyczne, międzynarodowe łańcuchy dostaw, strategiczne zarządzanie logistyczne, strategie rozwoju biznesu, transport międzynarodowy i intermodalny, zarządzanie zakupami i zaopatrzeniem w łańcuchu dostaw, komunikacja w organizacji, marketing w logistyce, metody i systemy zarządzania jakością w logistyce, zarządzanie i organizacja przedsiębiorstw, zarządzanie relacjami z klientem.

Czym wyróżniają się absolwenci Logistyki? Znają strategie funkcjonowania podmiotów gospodarczych, znaczenie konkurowania jakością w logistycznej obsłudze klienta, potrafią planować, organizować i realizować procesy logistyczne, a także wdrażać systemowe rozwiązania logistyczne stosowane w zarządzaniu przedsiębiorstwem. A co po studiach? Absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych, firmach transportowych, jednostkach administracyjnych.

Kraków to bardzo ważny ośrodek akademicki, a kierunki studiów w Krakowie tworzą razem bardzo długą listę interesujących dyscyplin, które każdego roku przyciągają nowe rzesze kandydatów na studia. W szerokiej ofercie dydaktycznej swoje miejsce ma również Logistyka. Ale w której uczelni ją studiować? Czy omawiany przez nas uniwersytet będzie trafionym, edukacyjnym pomysłem? Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie opinie? Sebastian, student Logistyki mówi:

„Logistyka to przyszłościowy kierunek, dlatego warto go studiować. Warto też studiować na znaczącej uczelni. Dlatego wybrałem Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Logistykę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie:

Absolwent kierunku Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizowania i interpretacji świata organizacji i procesów zarządzania,
 • zarządzania produkcją i usługami,
 • identyfikacji zasadniczych elementów składowych procesów i systemów logistycznych,
 • definiowania łańcucha dostaw,
 • przeprowadzania analizy procesowej łańcucha dostaw,
 • infrastruktury logistycznej,
 • logistyki produkcji i dystrybucji,
 • normalizacji i zarządzania jakością w logistce,
 • ekonomiki transportu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Logistyka:

Absolwent kierunku Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • przedsiębiorstwach logistycznych,
 • jednostkach projektowych i doradczych,
 • firmach transportowych,
 • jednostkach administracyjnych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia logistyczne wybrać

Studia na kierunku Logistyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia logistyczne w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie kierunki

Jakie są kierunki logistyczne w Krakowie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)