Logistyka

Logistyka

Logistyka

07.07.2022

Logistyka – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 2022

Studia na kierunku logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku logistyka w UEK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Limity miejsc - rekrutacja 2022/2023

 • studia stacjonarne II stopnia: 72
 • studia niestacjonarne II stopnia: 65

 

Program kształcenia na kierunku Logistyka nastawiony jest na pozyskanie wiedzy z zakresu zarządzania oraz wiedzy i umiejętności związanych z organizacją i projektowaniem, koordynacją oraz bezpośrednim nadzorem funkcjonowania logistyki i łańcuchów dostaw. Studenci uczą się jak planować, organizować i realizować procesy logistyczne w podmiotach gospodarczych oraz wdrażać systemowe rozwiązania logistyczne stosowane w zarządzaniu przedsiębiorstwem, jak również rozwiązywać problemy związane z zarządzaniem procesami.

Absolwenci studiów na kierunku Logistyka posiadają obszerną wiedzę i liczne umiejętności. Potrafią sprawnie poruszać się po zagadnieniach dotyczących rachunkowości zarządczej, metod i systemów zarządzania jakością w logistyce, standaryzacji i optymalizacji operacyjnych procesów zakupowych, zarządzania magazynem, czy zarządzania bezpieczeństwem. Z wszechstronnym wykształceniem będą mogli pracować na przykład w przedsiębiorstwach spedycyjno- transportowych, logistycznych centrach dystrybucji, czy firmach doradczych.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • międzynarodowe centra logistyczne
 • międzynarodowe łańcuchy dostaw
 • strategiczne zarządzanie logistyczne
 • strategie rozwoju biznesu
 • transport międzynarodowy i intermodalny

 

Mówiąc o logistyce wiele osób ma na myśli wyłącznie transport. To błąd. Logistyka to coś znacznie szerszego, składającego się z większej ilości elementów. Naturalnie, jest to dyscyplina zajmująca się przesyłaniem towarów, ale związana jest także z planowaniem, koordynowaniem, minimalizowaniem kosztów, minimalizowaniem ryzyka, zachowaniem odpowiedniego poziomu i jakości usług. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to warto poznać tę dziedzinę bliżej. Na zainteresowanych czeka kierunek Logistyka, prowadzony na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Logistyka realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie zakłada pozyskanie wiedzy z zakresu zarządzania, a także nabycie wiedzy i umiejętności związanych z organizacją, projektowaniem, koordynacją i bezpośrednim nadzorem funkcjonowania logistyki i łańcuchów dostaw.

Studia na kierunku Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie obejmują między innymi takie przedmioty jak: międzynarodowe centra logistyczne, międzynarodowe łańcuchy dostaw, strategiczne zarządzanie logistyczne, strategie rozwoju biznesu, transport międzynarodowy i intermodalny, zarządzanie zakupami i zaopatrzeniem w łańcuchu dostaw, komunikacja w organizacji, marketing w logistyce, metody i systemy zarządzania jakością w logistyce, zarządzanie i organizacja przedsiębiorstw, zarządzanie relacjami z klientem.

Czym wyróżniają się absolwenci Logistyki? Znają strategie funkcjonowania podmiotów gospodarczych, znaczenie konkurowania jakością w logistycznej obsłudze klienta, potrafią planować, organizować i realizować procesy logistyczne, a także wdrażać systemowe rozwiązania logistyczne stosowane w zarządzaniu przedsiębiorstwem. A co po studiach? Absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie między innymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych, firmach transportowych, jednostkach administracyjnych

 

Opinie

Kraków to bardzo ważny ośrodek akademicki, a kierunki studiów w Krakowie tworzą razem bardzo długą listę interesujących dyscyplin, które każdego roku przyciągają nowe rzesze kandydatów na studia. W szerokiej ofercie dydaktycznej swoje miejsce ma również Logistyka. Ale w której uczelni ją studiować? Czy omawiany przez nas uniwersytet będzie trafionym, edukacyjnym pomysłem? Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie opinie? Sebastian, student Logistyki mówi:

„Logistyka to przyszłościowy kierunek, dlatego warto go studiować. Warto też studiować na znaczącej uczelni. Dlatego wybrałem Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

LOGISTYKA - ważne informacje

Logistyka studia Kraków

Logistyka studia

Logistyka studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Logistykę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie:

Absolwent kierunku Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizowania i interpretacji świata organizacji i procesów zarządzania,
 • zarządzania produkcją i usługami,
 • identyfikacji zasadniczych elementów składowych procesów i systemów logistycznych,
 • definiowania łańcucha dostaw,
 • przeprowadzania analizy procesowej łańcucha dostaw,
 • infrastruktury logistycznej,
 • logistyki produkcji i dystrybucji,
 • normalizacji i zarządzania jakością w logistce,
 • ekonomiki transportu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Logistyka:

Absolwent kierunku Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • przedsiębiorstwach logistycznych,
 • jednostkach projektowych i doradczych,
 • firmach transportowych,
 • jednostkach administracyjnych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Komentarze (0)