Zarządzanie międzynarodowe

Zarządzanie międzynarodowe

Zarządzanie międzynarodowe

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - kierunki studiów

Zarządzanie międzynarodowe – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 2021

Studia na kierunku zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku zarządzanie międzynarodowe znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • międzynarodowe rynki finansowe
 • logistyczne korporacje globalne
 • zarządzanie w zespołach wielokulturowych
 • centra usług wspólnych
 • zarządzanie projektami
 • międzynarodowe badania społeczne
 • dyplomacja w biznesie międzynarodowym

 

Biznes przekracza granice. Zarówno te geograficzne, jak i kulturowe. Z czym to się wiąże? To coś znacznie więcej niż wysyłanie towarów poza granice kraju. To nowy rodzaj myślenia o prowadzeniu działalności, który opiera się nie tylko na wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, ale także umiejętności współpracy z innymi kręgami kulturowymi, a także oceny ryzyka, jakie może się z nią wiązać. Na zainteresowanych tym zagadnieniem czeka kierunek Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest on prowadzony na studiach drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Zarządzanie międzynarodowe realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie zakłada rozwijanie umiejętności i kompetencji w zakresie rozwiązywania problemów, pracy zespołowej, szczególnie w zakresie współpracy z osobami i organizacjami wywodzącymi się z różnych kultu, jak również łączenia różnorodnej wiedzy i odnajdywania się w problemach o charakterze ponadnarodowym. Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie jest kierunkiem prowadzonym zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia na kierunku Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie obejmują między innymi takie przedmioty jak: międzynarodowe rynki finansowe, logistyczne korporacje globalne, zarządzanie w zespołach wielokulturowych, centra usług wspólnych, zarządzanie projektami, międzynarodowe badania społeczne, dyplomacja w biznesie międzynarodowym, biznes w gospodarkach wschodzących, tworzenie i analiza systemów klasy Big Data, międzynarodowe łańcuchy dostaw.

W ramach studiów na kierunku Zarządzanie międzynarodowe studenci uczą się jak realizować swoje cele w otoczeniu międzynarodowym, jak rozwiązywać problemy organizacji i zarządzania, jak interpretować zjawiska społeczno- ekonomiczne, analizować i diagnozować sytuację i strategię działań, a także podejmować decyzje. Z szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w korporacjach międzynarodowych, firmach doradczych, międzynarodowych centrach logistycznych, organizacjach międzynarodowych, fundacjach i stowarzyszeniach.

 

Opinie

Kraków to bardzo ważny ośrodek akademicki, a kierunki studiów w Krakowie tworzą razem bardzo długą listę interesujących dyscyplin. W szerokiej przestrzeni dydaktycznej swoje miejsce ma również Zarządzanie międzynarodowe. Ale w której uczelni studiować? Czy omawiany przez nas uniwersytet będzie trafionym, edukacyjnym pomysłem? Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie opinie? Wiktor, student Zarządzania międzynarodowego mówi:

„Wybrałem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, ponieważ proponuje zdobycie wiedzy nowoczesnej, ważnej dla współczesnego biznesu. Z dyplomem tej uczelni bez problemów odnajdę się na rynku pracy.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE - ważne informacje

Zarządzanie międzynarodowe studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Zarządzanie międzynarodowe na UEK:

Absolwent kierunku Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • przywództwa w zarządzaniu międzynarodowym,
 • międzynarodowych rynków finansowych,
 • zarządzania zasobami ludzkimi,
 • handlu międzynarodowego,
 • prawa międzynarodowego publicznego,
 • międzynarodowych stosunków politycznych,
 • ekonomii międzynarodowej,
 • finansowania projektów innowacyjnych,
 • dyplomacji w biznesie międzynarodowym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie międzynarodowe:

Absolwent kierunku Zarządzanie międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • korporacjach międzynarodowych,
 • firmach doradczych,
 • międzynarodowych centrach logistycznych,
 • organizacjach międzynarodowych,
 • fundacjach i stowarzyszeniach.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie międzynarodowe - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie kierunki

Jakie są kierunki zarządzania w Krakowie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)