ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE

ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE

ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE studia – kierunek studiów

Współcześnie, w dobie powstawania nowych przedsiębiorstw, otwierania się na rynki zagraniczne i co z tego wynika wzmożonej współpracy międzynarodowej, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w gospodarce, polityce i kulturze międzynarodowej i potrafiących zarządzać przedsiębiorstwami współpracującymi z zagranicznymi kontrahentami. W związku z tym nikogo nie powinien dziwić fakt, że w ofertach uczelni wyższych pojawia się wiele ciekawych kierunków oscylujących wokół stosunków międzynarodowych.

Jednym z ciekawszych i niezwykle perspektywicznych jest zarządzanie międzynarodowe. Program tych nowatorskich studiów skierowany jest do wszystkich osób o zdolnościach przywódczych i oraz wszechstronnych i wielopłaszczyznowych zainteresowaniach związanych z kwestiami międzynarodowymi. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie międzynarodowe?

Jako student tego niezwykle interesującego i zarazem perspektywicznego kierunku ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacisz ją o zupełnie nowe, istotne elementy związane z niezwykle bogatą i złożoną dyscypliną, jaką jest zarządzanie międzynarodowe. W programie kształcenia znajduje się wiele ciekawych i przede wszystkim rozwijających zajęć teoretycznych i warsztatów praktycznych, na których zapoznasz się z ogólną sytuacją międzynarodową wraz z kwestiami politycznymi i gospodarczymi.

Ponadto, jako student rozwiniesz swoje umiejętności z obszaru prowadzenia handlu zagranicznego czy realizacji inwestycji międzynarodowych Oprócz wiedzy kierunkowej wykształcisz także kompetencje miękkie, ze szczególnym uwzględnieniem zasad prawidłowej komunikacji oraz prowadzenia skutecznych negocjacji biznesowych. Podczas studiów ugruntujesz swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie lub korporacji.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle interesującego i perspektywicznego kierunku będziesz posiadał wieloaspektowe wykształcenie z zakresu zarządzania, znajomości gospodarczej, kulturowej i politycznej sytuacji międzynarodowej, a także kilku innych, istotnych dla tej dziedziny aspektów. Uzyskane, podczas studiów kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i dynamicznych branżach.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych instytucjach, firmach i korporacjach. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm prowadzących współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej zawodowej przyszłości z działami logistycznymi, finansowymi lub HR. Znajomość języka obcego oraz rynków międzynarodowych umożliwi Ci podjęcie kariery międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na ten nowatorski kierunek, jakim jest zarządzanie międzynarodowe, wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich oscylujących wokół pokrewnych zagadnień.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE:

 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • znajomość podstaw marketingu
 • umiejętność nadzorowania handlu międzynarodowego
 • znajomość polityki i gospodarki międzynarodowej
 • umiejętność pozyskiwania funduszy europejskich
 • umiejętność zarządzania łańcuchem dostaw
 • znajomość podstaw rachunkowości
 • znajomość międzynarodowych stosunków gospodarczych
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy teoretycznej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE:

 • dział marketingu
 • dział HR
 • dział finansowy
 • dział logistyki
 • firmy prowadzące współpracę z zagranicznymi kontrahentami
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • stanowiska menadżerskie i kierownicze

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE

Komentarze (0)