Psychologia

Psychologia

Psychologia

27.01.2022

Psychologia – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2022

Studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku psychologia w UPJP KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku psychologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Historia myśli filozoficznej
 • Logika ogólna - wprowadzenie
 • Biologiczne podstawy zachowania
 • Wprowadzenie do psychologii
 • Chrześcijańska filozofia człowieka

 

Psychologia od lat należy do najpopularniejszych kierunków studiów. Trudno się temu dziwić, wszak dyscyplina ta zajmuje się człowiekiem, czyli najciekawszym obiektem badań. W jaki sposób powstają emocje? Dlaczego reagujemy tak, a nie inaczej? Co ma wspólnego reklama telewizyjna z psychologią? Tego wszystkiego można dowiedzieć się na kierunku Psychologia, który oferuje Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Kierunek Psychologia realizowany na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie posiada charakter praktyczny. Na początku, studenci zdobywają wiedzę na temat podstawowych procesów i zjawisk psychologicznych, a także sposobów ich opisywania i wyjaśniania w obrębie różnych kierunków i szkół psychologicznych. Następnie, posiadając mocny fundament, studenci przenoszą się w poszczególne obszary dziedziny, zgłębiając między innymi psychologię edukacji i coachingu, psychologię w biznesie i reklamie, psychologię kliniczną z psychoterapią, czy psychologię duchowości i formacji.

 

Nabywane umiejętności

Psychologia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie jest kierunkiem dostarczającym wielu umiejętności. Absolwenci potrafią organizować i wspomagać różne formy edukacji na poszczególnych etapach rozwoju człowieka, diagnozować i rozwiązywać sytuacje trudne w środowisku pracy, prowadzić szkolenia i rekrutacje, działacz na rzecz promocji zdrowia psychicznego, czy wspierać jednostkę i rodzinę w trudnych chwilach życiowych.

 

Praca po studiach

Z pokaźnym bagażem wiedzy i umiejętności, absolwenci Psychologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w ośrodkach leczenia uzależnień, placówkach ochrony zdrowia, firmach szkoleniowych, działach HR, agencjach reklamowych, poradniach zdrowia psychicznego.

 

Opinie

Studia w Krakowie to niezwykle szeroki obszar zarówno kształcenia, jak i możliwości zawodowych. Każdego roku krakowskie uczelnie wybierane są przez liczną rzeszę kandydatów, a jednym z jaśniejszych punktów na edukacyjnej mapie miasta zdecydowanie jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Czy planując studiować Psychologię warto zwrócić uwagę na tę uczelnię? Jakie ma Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie opinie? Patrycja, studentka Psychologii mówi:

„Studia psychologiczne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II są wyjątkowe. Staramy się rzeczywiście poznać i zrozumieć drugiego człowieka, dowiedzieć się jakie emocje kierują jego zachowaniem, jak radzi sobie w trudnych sytuacjach. To studia praktyczne, dzięki którym profesjonalnie możemy przygotować się do wykonywania przyszłego zawodu.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

PSYCHOLOGIA - ważne informacje

Psychologia studia Kraków

Psychologia studia

Psychologia studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Psychologię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie:

Absolwent kierunku Psychologia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • biologicznych podstaw zachowania,
 • procesów poznawczych,
 • emocji i motywacji,
 • organizowania i wspomagania różnych form edukacji,
 • coachingu,
 • metod i narzędzi wspierających procesy kadrowe,
 • oddziaływania reklamy.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Psychologia:

Absolwent kierunku Psychologia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • ośrodkach leczenia uzależnień,
 • placówkach ochrony zdrowia,
 • firmach szkoleniowych,
 • działach HR,
 • agencjach reklamowych,
 • poradniach zdrowia psychicznego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Komentarze (0)