Psychologia - studia online

Psychologia - studia online

Dodaj do ulubionych

Psychologia - studia online - kierunek studiów

Studia na kierunku Psychologia - studia online to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku psychologia - studia online
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów online
Poziom studiów studia I stopnia oraz jednolite
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku psychologia - studia online rozpocznie się 20 kwietnia 2022 r. i potrwa do 31 października 2022 r. | psychologia - studia online - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności psychologia - studia online możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | psychologia - studia online - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia psychologiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku psychologia - studia online: psychologia kreatywnego rozwoju, psychologia zdrowia i jakości życia.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku psychologia - studia online na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę: świadectwo maturalne uprawniające do podjęcia studiów wyższych, opłata rekrutacyjna oraz semestralna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Psychologia - studia online stopień: (I)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 5 lat
tryb: online
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Psychologia - studia online +

Filia w Jaśle stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Sieradzu stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Świdnicy stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Trzciance stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Warszawie stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Wodzisławiu Śląskim stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Studia online AHE w Łodzi stopień: (I)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 5 lat,
tryb: online

Specjalności na kierunku psychologia - studia online

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Psychologia - studia online stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: online

Psychologia - studia online - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Psychologia - studia online studia I stopnia

Psychologia - studia online studia jednolite magisterskie

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia - studia online

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku psychologia - studia online

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów? Przede wszystkim zagłębisz tajniki skutecznej i empatycznej rozmowy, będącej przecież podstawą zawodu psychologa. Zostaną ci przedstawione narzędzia oraz techniki, dzięki którym w skuteczny sposób będziesz niósł pomoc ludziom w rozmaitych sytuacjach życiowych. Poszerzysz swoją tolerancję, aby twoi przyszli klienci czuli się zaakceptowani i w pełni zrozumiani.

Psychologia nie ogranicza się tylko do obszaru klinicznego - nauczysz się motywowania ludzi do wykonywania pracy, będziesz w stanie pomóc w wyborze drogi kształcenia najbardziej pasującej do danej osoby, a także dowiesz się, czym są przekazy podprogowe i dlaczego logo reklamowe umieszczane jest na górze broszur czy stron internetowych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • motywowania i wspierania rozwoju osobistego człowieka
 • efektywnej pracy w grupie
 • analizowania i interpretowania procesów zachodzących w relacjach międzyludzkich
 • diagnozowania zaburzeń psychicznych i wdrażania odpowiedniej dla danego przypadku metod terapeutycznych
 • efektywnego komunikowania się z ludźmi
 • metod udzielania wsparcia psychicznego i pomocy psychologicznej
 • stymulowania zachowań kreatywnych i przedsiębiorczych

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia - studia online?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia psychologiczne i społeczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem młodych absolwentów szkół średnich, którzy chcieliby uzyskać wszechstronną wiedzę, odnoszącą się do procesów myślowych, emocjonalnych i zachowań człowieka. Psychologia – studia online zostały stworzone w celu odpowiedzenia na potrzeby współczesnego rynku pracy oraz aspirację osób głodnych psychologicznej wiedzy i umiejętności, którzy z dowolnych powodów chcieliby studiować w formie zdalnej.

Jeśli rozpoczniesz psychologię – studia online, zyskasz szeroką wiedzę teoretyczną, dotyczącą podstaw funkcjonowania ludzkiego mózgu i układu nerwowego, diagnozowania i rozpoznawania przypadłości psychicznych, przeprowadzania skutecznych z diagnostycznego punktu widzenia rozmów z klientami w każdym wieku, a także rozumienia powszechnych zjawisk socjologicznych.

 

Studia na kierunku Psychologia - studia online możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Psychologia – studia online to również praktyczne zajęcia, odbywające się w siedzibie uczelni, dzięki którym opanujesz techniki komunikacyjne, przećwiczysz interwencje psychologiczne z kolegami z grupy, wzmocnisz pewność siebie dzięki licznym przemówieniom publicznym oraz poszerzysz posiadane kompetencje interpersonalne, niezwykle istotne w czasie kontaktu z każdym klientem, niezależnie od stanu jego zdrowia i kondycji psychicznej.

Wykłady i niektóre z zajęć podczas kształcenia na psychologii – studiach online odbywają się za pośrednictwem platformy e-learningowej, oszczędzając tym samym czas na dojazdy do siedziby uczelni każdemu studentowi. Część zajęć będzie odbywała się jednak stacjonarnie, ponieważ wykształcenie niektórych, bardzo cennych z psychologicznego punktu widzenia kompetencji, byłoby utrudnione podczas wyłącznie zdalnego kształcenia.

 

2. Dla kogo ten kierunek

Psychika ludzka jest "tworem" kształtującym się już od pierwszych miesięcy życia. Niestety nie ma obowiązku przechodzenia odpowiednich szkoleń instruktażowych obejmujących swoim zasięgiem instrukcję, w której byłoby dokładnie objaśnione, jak zajmować się dzieckiem, aby było ono zdolne do prawidłowego funkcjonowania psychicznego w przyszłości.

Na środowisko wychowawcze nie składa się jednak wyłącznie najbliższa rodzina - to także szkoła, koła zainteresowań czy nawet sytuacje obserwowane przez dziecko na co dzień na ulicach miast. Wniosek nasuwa się sam - z niemożliwością graniczy wychowanie człowieka w stu procentach odpornego na trudności czekające go w przyszłości ze strony wszechogarniających stresorów oraz własnej psychiki.

W czasach, kiedy coraz więcej ludzi nie umie poradzić sobie z własnymi emocjami, lękami i uporczywymi zachowaniami, nad którymi nie mają kontroli, zapotrzebowanie na psychologów jest niezwykle duże. Studia na kierunku psychologia - studia online otwierają drogę do jednego z najtrudniejszych zawodów, niosących za sobą ogromną odpowiedzialność za drugiego człowieka.

Marzysz o zawodzie psychologa? Umiesz dysponować swoim czasem, aby pogodzić naukę w trybie online z codziennym życiem? Spróbuj szczęścia na studiach na kierunku psychologia - studia online!

 

3. Gdzie studiować Psychologię - studia online

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Psychologia - studia online:

Ile trwają studia na kierunku psychologia - studia online?

Studia na kierunku Psychologia - studia online trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Psychologia – studia online to kierunek, który nieco różni się czasem trwania od psychologii przeprowadzanej stacjonarnie. Studenci decydujący się na kształcenie w formie elektronicznej, będą mieli okazję przyswoić kierunkowe kompetencje w trzy lata. Po sześciu semestrach nauki zyskają szansę na obronę pracy licencjackiej. Studia można realizować również w trybie studiów jednolitych magisterskich, których okres trwania wynosi pięć lat.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku psychologia - studia online?

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku psychologia - studia online? Zasilisz grono specjalistów klinicznych niosących pomoc ludziom zmagającym się z rozmaitymi problemami i zaburzeniami psychicznymi. Zostaniesz doradcą zawodowym pomagającym młodzieży w wybraniu dalszej drogi kształcenia, a dorosłym - najlepszej dla nich pracy.

Będziesz mógł wziąć udział w długotrwałym procesie resocjalizacji więźniów i podopiecznych zakładów poprawczych. Korporacje będą ci wdzięczne za motywowanie pracowników do podjęcia bardziej wydajnej pracy. Spektrum wyboru jest ogromne.

 

Absolwent kierunku psychologia - studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • prywatnych klinikach psychologicznych
 • szpitalach, klinikach, hospicjach
 • działach HR
 • placówkach związanych z doradztwem zawodowym
 • przedszkolach, szkołach, domach dziecka
 • zakładach karnych i więziennictwie
 • placówkach dla trudnej młodzieży
 • domach poprawczych
 • ośrodkach terapii uzależnień
 • agencjach reklamowych
 • organizacjach rządowych i pozarządowych

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PSYCHOLOGIA - STUDIA ONLINE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA - STUDIA ONLINE

Komentarze (6)

zaintrsoany odpowiedz

czy studiowanie online psychologii ma sens?

tomasz zych odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

psychologia online na AHE to największy scam na jaki dałem się naciągnąć.

Karolina W odpowiedzi do: tomasz zych odpowiedz

Jakieś konkrety?

M. W odpowiedzi do: tomasz zych odpowiedz

Można wiedzieć dlaczego?

PsychOlka odpowiedz

Hejka, ja kończyłam psychologię dzieci i młodzieży ze wspoaganiem rozwoju na WSKZ, ale widziałam, że mają bardzo dużo kierunków z psychologii. Sama się zastanawiam, czy nie zaczać czegoś nowego, bo jestem bardzo zadowolona. :)

studia odpowiedz

Jestem po studiach mgr z psychologii, ale szukam jakiś dodatkowych studiów, bo chce się wyspecjalizować. Może są tu jacyś absolwencji psychologii pozytywnej albo psychologii sportu i mogą mi coś polecić?