Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
Studia na kierunku prawo w samorządzie terytorialnym na Uczelni Łazarskiego w Warszawie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Samorząd terytorialny to rodzaj samorządu obejmującego wszystkie osoby, które mieszkają na terenie określonej jednostki podstawowego podziału terytorialnego. Wykonuje on różnego rodzaju zadania, między innymi w zakresie podnoszenia stanu gospodarczego, kulturalnego i zdrowotnego. Co oczywiste, wszystkie działania wymagają podstaw prawnych i sprawnego poruszania się po ich przestrzeni. W jaki sposób nabyć umiejętności posługiwania się przepisami prawnymi? Na odpowiednich studiach, a te realizuje Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.
Kształcenie na kierunku Prawo w samorządzie terytorialnym w Uczelni Łazarskiego w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy między innymi z zakresu działania instytucji publicznych, finansowania zadań realizowanych ze środków publicznych, zasad tworzenia prawa miejscowego, przygotowywania przetargów publicznych, czy wykonywania zawieranych umów. Celem kierunku jest przygotowanie kadry wyspecjalizowanej w zakresie wykonywania przez samorząd zadań własnych z dziedziny polityki publicznej, administrowania sprawami wspólnoty samorządowej, zagospodarowania przestrzennego, gospodarki, podatków, realizacji inwestycji publicznych, zamówień publicznych, czy polityki społecznej.
Studia na kierunku Prawo w samorządzie terytorialnym w Uczelni Łazarskiego w Warszawie oparte są na bogatym programie kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:
Studenci Prawa w samorządzie terytorialnym uczą się jak skutecznie wnioskować o środki z budżetu Unii Europejskiej, przygotowywać przetargi publiczne i nadzorować umowy o zamówienie publiczne, składach oferty, wykonywać umowy zawarte przez przedsiębiorców z samorządem.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu kształcenia? Absolwenci Prawa w samorządzie terytorialnym będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w administracji gminnej, administracji powiatowej, administracji wojewódzkiej, spółkach komunalnych, administracji straży miejskiej, organizacjach pozarządowych, przedsiębiorstwach prywatnych realizujących zadania publiczne, instytucjach kontroli.
Studia w Warszawie to olbrzymia przestrzeń kształcenia, w której każdy kandydat znajdzie coś dla siebie. Osoby zainteresowane zagadnieniami prawa i administracji bez problemu odnajdą odpowiednie miejsce do zdobycia wykształcenia. Jednym z nich jest omawiana przez nas szkoła wyższa. Jakie ma Uczelnia Łazarskiego w Warszawie opinie? Dominika, studentka Prawa w samorządzie terytorialnym mówi:
„Łazarski to jedna z najlepszych uczelni w kraju. Studia dają satysfakcję, a także poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wiem, że ze zdobytym wykształceniem poradzę sobie na rynku pracy.”
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
PRAWO W SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM - ważne informacje
Absolwent kierunku Prawo w samorządzie terytorialnym w Uczelni Łazarskiego w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Prawo w samorządzie terytorialnym w Uczelni Łazarskiego w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie