Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku prawo w samorządzie terytorialnym to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
W czasie studiów na kierunku prawo w samorządzie terytorialnym studenci zdobędą kompleksową wiedzę na temat różnych dziedzin prawa. Ponadto zyskają wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk społecznych, prawnych i administracyjnych, a także nauczą się przygotowywać pzetargi publiczne oraz realizować działania z zakresu bezpieczeństwa i pomocy społecznej.
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Ponadto mogą podjąć pracę w jednostkach administracji publicznej, organizacjach pozarządowych i spółkach komunalnych.
Studia na kierunku prawo w samorządzie terytorialnym skierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe, które chciałyby kontynuować naukę i zdobyć kwalifikacje potrzebne do podjęcia pracy na stanowiskach kierowniczych. W procesie rekrutacji na kierunek prawo w samorządzie terytorialnym należy przedstawić dyplom ukończenia studiów oraz znać język angielski na poziomie B2.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku prawo w samorządzie terytorialnym skierowane są do absolwentów studiów licencjackich, którzy chcieliby podjąć pracę w sektorze publicznym. Kierunek ten wyróżnia się interdyscyplinarnym programem nauczania, dzięki czemu studenci zyskają wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych zagadnień oraz rozwiną szereg przydatnych umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.
Studia na kierunku prawo w samorządzie terytorialnym możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci, którzy aplikują na kierunek prawo w samorządzie terytorialnym zdobędą wiedzę z zakresu nauk prawnych, administracyjnych i politycznych. Ponadto poznają wybrane dziedziny prawa, między innymi prawo administracyjne czy budowlane. W czasie studiów dowiedzą się więcej na temat zamówień publicznych i polityki społecznej.
Oprócz wiedzy teoretycznej rozwiną także cenne umiejętności praktyczne,. Przede wszystkim poznają zasady finansowania zadań realizowanych ze środków publicznych, wnioskowania o środki z UE oraz nauczą się przygotowywać przetargi publiczne. Studenci skupią się także na doskonaleniu zdolności z zakresu zarządzania i marketingu.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku prawo w samorządzie terytorialnym trwają 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwenci kierunku prawo w samorządzie terytorialnym nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Dzięki zdobytej wiedzy i kwalifikacjom mogą podjąć pracę w sektorze publicznym. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy jednostek administracji gminnej, powiatowej i wojewódzkiej. Dobrym rozwiązaniem będzie także związanie swojej przyszłości ze spółkami komunalnymi, instytucje kontroli nad samorządem terytorialnym oraz stanowiskami kierowniczymi.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku prawo w samorządzie terytorialnym:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku PRAWO W SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia