Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie studia podyplomowe – filologiczne

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie studia podyplomowe – filologiczne

Studia podyplomowe- filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok albo 1,5 roku (dwa albo trzy semestry) i kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - studia filologiczne 2024

Studia podyplomowe - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: znaleziono 4

Forma studiów
Studia podyplomowe Forma studiów
Logopedia
studia podyplomowe

zjazdy

Nauczanie języka polskiego jako obcego
studia podyplomowe

zjazdy

Surdologopedia
studia podyplomowe

zjazdy

Tłumaczenia poświadczone i specjalistyczne
studia podyplomowe

zjazdy

Grupa kierunku - studia podyplomowe

Czym są studia filologiczne- podyplomowe

Studia filologiczne, które można podjąć na studiach pierwszego i drugiego stopnia, kojarzą się z szerokim wyborem, szczególnie w warstwie językowej oraz możliwością pozyskania obszernej wiedzy i licznych umiejętności. Podyplomowe studia w tym obszarze również oferują bardzo wiele, jednak głównie skupiają się na zagadnieniach dotyczących tłumaczeń i nauczania języka. Tak właśnie wygląda oferta filologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.

Podyplomowe studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to zestaw propozycji kształcenia, dzięki którym można pozyskać teoretyczną i praktyczną wiedzę oraz udoskonalić umiejętności w jasno określonym zakresie. To przestrzeń, w której spotykają się zagadnienia dotyczące tłumaczeń audiowizualnych, tłumaczeń ustnych, tłumaczeń poświadczonych i specjalistycznych, prawa dla tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych, czy też nauczania języka polskiego jako języka obcego. Co łatwo zauważyć, rodzaj zdobywanej wiedzy uzależniony jest od wyboru konkretnego kierunku. Aby to dostrzec, warto posłużyć się kilkoma przykładami.

Słuchacze podejmujący kształcenie na kierunku Tłumaczenia poświadczone i specjalistyczne rozwijają umiejętności w zakresie języka angielskiego, niezbędne do wykonywania tłumaczeń poświadczonych oraz tekstów specjalistycznych z takich dziedzin jak: ekonomia, medycyna, prawo, technika, teksty naukowe. Ponadto, przygotowują się do egzaminu państwowego na tłumacza przysięgłego.

Słuchacze wybierający kierunek o nazwie Tłumaczenia audiowizualne nabywają umiejętności z zakresu przygotowywania i redagowania wszystkich form tłumaczeń i opracowań audiowizualnych, a zatem uczą się jak tworzyć i redagować skrypty dla lektora, wykonywać i redagować napisy dla osób niesłyszących, a także zaznajamiają się z przekładem tekstów audiowizualnych zawierających aspekty językowo- kulturowe.

Trzecim przykładem, choć nie ostatnim w tej przestrzeni kształcenia, niechaj będzie kierunek Nauczanie języka polskiego jako obcego. Celem kształcenia jest uzyskanie kwalifikacji przydatnych do nauczania języka polskiego jako obcego zarówno w krajowych instytucjach kształcących cudzoziemców, jak i w szkołach wszystkich typów i poziomów poza granicami Polski, ze szczególnym uwzględnieniem lektoratów na wydziałach slawistyki i polonistyki uniwersytetów zagranicznych.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia filologiczne w Lublinie

Praca po studiach

Obszar filologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie złożony jest z rozmaitych propozycji kształcenia. Oznacza to, że każdy słuchacz może wybrać kierunek odpowiadający zainteresowaniom oraz prowadzonym działaniom zawodowym. Absolwenci tych studiów wyróżniają się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach prawa w pracy tłumacza, analizowania informacji potrzebnych do prawidłowego wykonania tłumaczenia poświadczonego i specjalistycznego, tworzenia i redakcji skryptu dubbingowego, kultury języka polskiego, emisji głosu, czy diagnozowania potrzeb odbiorców niesłyszących i niewidomych w zakresie opracowań audiowizualnych. Pozyskana podczas studiów wiedza może być wykorzystywana między innymi przez tłumaczy przysięgłych, tłumaczy specjalistycznych, tłumaczy sądowych, tłumaczy audiowizualnych oraz nauczycieli.

Wymagania

W procesie rekrutacji na filologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.

 

Ile kosztują filologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Studia podyplomowe, niezależnie od profilu i tematyki, są formą kształcenia, za którą zwykle pobierane są opłaty. Oczywiście, nie istnieje jeden obowiązujący cennik i wysokość opłat różni się w zależności od tego, na który kierunek się zdecydujemy. Jaki jest koszt nauki na filologicznych studiach podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie? Waha się on między 4800 złotych a 8000 złotych, jednak osoby posiadające kartę absolwenta mogą liczyć na zniżki w wysokości 5 lub 10 procent.

Zobacz także

UMCS kierunki

UMCS rekrutacja

UMCS studia podyplomowe

Jak wyglądają filologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Filologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to przestrzeń kształcenia, na którą składają się rozmaite propozycje. W zestawie kierunków dominują te, poświęcone tłumaczeniom, między innymi audiowizualnym, czy specjalistycznym, jednak pośród nich funkcjonują także inne, na przykład dotyczący prawa dla tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych, w ramach którego słuchacze zaznajamiają się między innymi z prawem konstytucyjnym, cywilnym, czy podatkowym oraz doskonalą umiejętności związane z analizą dyskursu prawniczego oraz redagowaniem wzorcowych pism i dokumentów zgodnie z obowiązującym prawem.

Studia podyplomowe – filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie:

1. Poziom studiów:

  • studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia niestacjonarne
  • studia online

Ile trwają filologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Kształcenie na kierunkach należących do przestrzeni filologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie realizowane jest w trakcie dwóch albo trzech semestrów. Wszystko uzależnione jest od konkretnej oferty.

 

Jak wygląda organizacja zajęć

Programy nauczania kierunków funkcjonujących w przestrzeni filologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie realizowane są najczęściej w formie studiów niestacjonarnych, czyli weekendowych zjazdów, jednak w obszarze tym odnaleźć można kierunki prowadzone w formie kształcenia zdalnego.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia