Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Programowanie i bazy danych
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia podyplomowe to inwestycja. Słuchacze poszerzają zakres wiadomości, zdobywają dodatkową wiedzę, podwyższają kwalifikacje, a wszystko po to, aby móc wykorzystać je w życiu zawodowym. Co ważne, nowy zestaw wiedzy, umiejętności i kompetencji można wykorzystać minimum na dwa sposoby – w obecnym miejscu pracy oraz w poszukiwaniach nowych wyzwań. Mówiąc o tej formie kształcenia należy wyraźnie zaznaczyć, że jest ona przeznaczona wyłącznie dla tych, którzy mają za sobą naukę na studiach pierwszego i drugiego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich. Jak sama nazwa podpowiada, są to studia dedykowane tym, którzy mogą pochwalić się posiadaniem dyplomu.
Obszar informatycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie złożony jest z kilku propozycji kształcenia. Dotyczą one zagadnień analizy danych, programowania, baz danych, administrowania sieciami komputerowymi, a także nauczania programowania i informatyki we wszystkich typach szkół. Programy nauczania charakteryzują się dużą różnorodnością, a słuchacze – w zależności od wybranego kierunku – zaznajamiają się między innymi z: statystyką opisową, weryfikacją hipotez parametrycznych i nieparametrycznych, tworzeniem stron www, modelowaniem sieci komputerowych, systemami operacyjnymi, programowaniem obiektowym, algorytmami i strukturami danych, grafiką rastrową i wektorową, programowaniem urządzeń mobilnych, sieciami neuronowymi, czy projektowaniem 3D.
Zobacz także
Studia podyplomowe są najlepszym rozwiązaniem, jeśli poczujemy, że stoimy w miejscu. Aktualizowanie i uzupełnianie wiedzy, nabywanie nowych umiejętności, poznawanie nowych zagadnień prowadzi do posiadania bardzo mocnego atutu, który można wykorzystać w poszukiwaniu nowej pracy, jak również w staraniach o awans. Co warto podkreślić, na wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki zapotrzebowanie rynku nie maleje, co stawia absolwentów w dobrej pozycji.
Osoby kończące naukę na informatycznych studiach podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie posiadają kwalifikacje przydatne do rozwiązywania praktycznych problemów z zakresu przetwarzania danych za pomocą specjalistycznego oprogramowania statystycznego, analizowania zagadnień badawczych, programowania komputerów i urządzeń mobilnych, zarządzania sieciami komputerowymi, programowania baz danych, a także nauczania programowania i informatyki.
W procesie rekrutacji na informatyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Studia podyplomowe, niezależnie od tego jaką tematyką się zajmują, należą najczęściej do odpłatnej formy kształcenia. Tak jest też w przypadku informatycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Koszt nauki uzależniony jest od wyboru konkretnej propozycji kształcenia i stanowi przedział między 3500 złotych a 4849,65 złotych.
Zobacz także
Podyplomowe studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to zestaw kilku propozycji kształcenia, które skupiają się wokół zagadnień analizy danych, administrowania sieciami komputerowymi, programowania, baz danych oraz nauczania informatyki w szkole. Co warto zaznaczyć, warunkiem ukończenia niektórych kierunków jest zdanie egzaminów i uzyskanie zaliczeń z przedmiotów objętych programem nauczania, bądź dodatkowo zaliczenie obowiązkowych praktyk. A czy kierunki te posiadają cechy wspólne? Tak. Wspólnym mianownikiem jest czas, bowiem proces kształcenia obejmuje dwa semestry.
Studia podyplomowe – informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Informatyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów.
Zajęcia w ramach informatycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie realizowane są w ramach weekendowych zjazdów, które odbywają się zwykle co dwa tygodnie.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie