Ekonomia w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Ekonomia w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Ekonomia w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku ekonomia można podjąć na 5 uczelniach publicznych: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

Ekonomia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie

 

1. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Ekonomiczny)

Studia ekonomiczne na kierunku Ekonomia proponowane przez Wydział Ekonomiczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 150 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu finansów, gospodarki, rynku oraz rachunkowości i świetnie odnajdujesz się w przedmiotach ścisłych, to kierunek studiów Ekonomia, może być właśnie dla ciebie.

Decydując się na studiowanie kierunku Ekonomia w Warszawie, będziesz rozwijać się w zakresie przedmiotów ścisłych oraz poznasz, jak funkcjonuje współczesna gospodarka i czym kierować się na rynku. Dodatkowo w czasie zajęć nauczysz się jak przeprowadzać np. analizy finansowe i dowiesz się, jak wykorzystywać je do prowadzenia działalności gospodarczej.

Program studiów na kierunku Ekonomia opiera się na przedmiotach z zakresu finansów, gospodarki, ekonomii i rachunkowości. Niektóre z przedmiotów to m.in. ekonometria, zarządzanie, makroekonomia, rachunkowość, język obcy oraz matematyka. Studenci w toku studiów są również zobowiązani do zaliczenia praktyk zawodowych w wybranej przez nich instytucji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Ekonomia absolwenci mogą podjąć zatrudnienie m.in. w bankach, urzędach skarbowych, placówkach naukowo-badawczych, administracji państwowej oraz w handlu zagranicznym. Absolwenci mogą również otworzyć i poprowadzić własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

2. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Ekonomia będąca propozycją Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencja, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

Kierunek studiów Ekonomia przeznaczony jest dla osób, które interesują się zagadnieniami z pogranicza ekonomii, gospodarki i finansów, a także dla tych, którym przedmioty ścisłe, takie jak np. matematyka nie sprawiają trudności. Dlatego, jeśli chcesz w przyszłości zostać np. ekonomistą, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie.

W trakcie studiów na kierunku Ekonomia w Warszawie, zdobędziesz szerokie kompetencje z zakresu ekonomii, co pozwoli ci w przyszłości na zostanie specjalistą w tej dziedzinie i wykonywanie np. analiz ekonomicznych dla przedsiębiorstw. Będąc studentem, będziesz również rozwijać swoje umiejętności z wybranego języka obcego na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym, co pozwoli ci na swobodną komunikację na arenie międzynarodowej.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć na kierunku studiów Ekonomia to m.in. mikroekonomia, makroekonomia, matematyka, język obcy, finanse oraz statystyka. Studenci również w toku studiów realizują praktyki zawodowe, które pozwalają na zdobycie cennego doświadczenia na rynku pracy.

Będąc absolwentem kierunku studiów Ekonomia, będziesz mógł podjąć zatrudnienie m.in. w firmach konsultingowych, bankach, przedsiębiorstwach krajowych oraz międzynarodowych, urzędach skarbowych i administracji, a także będziesz mógł poprowadzić własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

3. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Społeczno-Ekonomiczny)

Kierunek studiów Ekonomia będący propozycją Wydziału Społeczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest realizowany w systemie jednostopniowym jako trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 100 osób)
  • niestacjonarnym 

Ekonomia jest świetnym wyborem dla osób, które w przyszłości chciałyby pracować np. w bankowości lub zajmować się tworzeniem prognoz ekonomicznych. Dlatego, jeśli odnajdujesz się w przedmiotach ścisłych i nie stanowią one dla ciebie większego wyzwania, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie.

Studiując Ekonomię w Warszawie, będziesz mieć wiele możliwości rozwoju. Poza wiedzą teoretyczną z zakresu ekonomii, matematyki czy finansów, zdobędziesz również wiele cennych umiejętności praktycznych, które pozwolą ci na poznanie narzędzi wykorzystywanych w ekonomii oraz w gospodarce. Jako student rozwiniesz również swoje kompetencje miękkie z zakresu negocjacji i mediacji, co jest przydatne nie tylko w życiu zawodowym, ale także i prywatnym.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Ekonomia to m.in. matematyka, finanse, rachunkowość, prawo finansowe, mikroekonomia oraz makroekonomia. W planie zajęć możemy również zobaczyć lektorat z wybranego języka obcego na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.

Będąc absolwentem kierunku studiów Ekonomia, możesz szukać zatrudnienia m.in. jako ekonomista, bankier, makler oraz doradca finansowy m.in. w bankach, firmach konsultingowych, międzynarodowych korporacjach, a także możesz otworzyć własną działalność gospodarczą, do czego zostaniesz świetnie przygotowany w trakcie studiów.

Dowiedz się więcej

 

4. Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Ekonomicznych)

Ekonomia będąca propozycją Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego realizowana jest w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8900 zł)

Jeśli jesteś zainteresowany mechanizmami, jakimi kieruje się gospodarka oraz ekonomia, a także chcesz poznasz konteksty, jakie wpłynęły na współczesną gospodarkę, to kierunek studiów Ekonomia może cię zainteresować. W ofercie Uniwersytetu Warszawskiego możemy znaleźć kilka specjalności, które umożliwiają studentom rozwiniecie się, w wybranej przez nich dziedzinie, są to m.in.:

  • ekonomia międzynarodowa,
  • ekonomia przedsiębiorstwa.

Studenci kierunku studiów Ekonomia, w toku studiów poznają specyfikę zawodu ekonomisty, a także dowiedzą się jak tworzyć np. analizy ekonomiczne. W czasie zajęć studenci będą również pogłębiać swoją wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych oraz kompetencji miękkich takich jak np. sztuka negocjacji i mediacji. 

Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku Ekonomia, często uzależnione są od wybranej specjalności. Niektóre z przedmiotów to m.in. finanse, rachunkowość, prawo, mikroekonomia, makroekonomia oraz statystyka. Studenci również rozwijają się poprzez uczestniczenie w praktykach zawodowych oraz w lektoracie języka obcego.

Absolwenci kierunku studiów Ekonomia, mogą szukać zatrudnienia m.in. w bankach, przedsiębiorstwach krajowych oraz międzynarodowych, placówkach naukowych, urzędach oraz administracji. Niektórzy decydują się również na poprowadzenie własnej firmy.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia ekonomiczne w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU EKONOMIA - WARSZAWA

Komentarze (0)