Logistyka studia online - Łódź

Logistyka studia online - Łódź

Logistyka studia online - Łódź
Dodaj do ulubionych

Logistyka Łódź - studia online

Studia online na kierunku Logistyka to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie online. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

Kandydaci na studia w Łodzi chętnie wybierają kierunek logistyka, który daje wiele możliwości rozwoju i pracy. Studia logistyczne przeznaczone są dla osób, które chcą w przyszłości pracować w różnych sektorach gospodarki. Kierunek stanowi odpowiedź na oczekiwania współczesnego rynku pracy, który w dobie globalizacji i technologicznego rozwoju poszukuje specjalistów dbających o rozwój przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych.

Absolwenci zatrudniani są w działach logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także w jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką. Pracują również w jednostkach gospodarczych, centrach logistycznych, firmach spedycyjno-transportowych.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia online - Łódź

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z procesem rekrutacyjnym, ponieważ uczelnie ustalają go indywidualnie. Wymagania rekrutacyjne są zmienne i zależą od poziomu i trybu kształcenia. 

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Logistyka w Łodzi - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA ONLINE NA KIERUNKU LOGISTYKA W ŁODZI?

Uczelnie w Łodzi, które decydują się na kształcenie w zakresie studiów online, preferują praktyczne metody kształcenia, odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Dzięki temu studenci mają okazję zobaczyć, jak funkcjonują firmy logistyczne oraz mogą zdobywać różnego typu certyfikaty zawodowe.

Interdyscyplinarny kierunek studiów to połączenie nauk technicznych i zarządzania. Studenci nabywają wiedzę z zakresu logistyki handlu i dystrybucji, transportu, spedycji, zarządzania jakością. Mają okazję poznać najnowsze technologie, które są wykorzystywane w logistyce, jak ADC, EPC, RFID, a także uczą się modelować procesy logistyczne przy użyciu systemów informatycznych klasy CRM oraz WMS.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia online na kierunku Logistyka możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

  • studia online

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia logistyczne w Łodzi umożliwią Ci nabycie potrzebnej wiedzy ekonomiczno-menadżerskiej oraz techniczno-informatycznej. Studenci mają okazję zapoznać się z zagadnieniami odnoszącymi się do logistyki produkcji i dystrybucji, zarządzania zapasami i łańcucha dostaw, projektowania procesów logistycznych, ekonomii transportu. Zgłębiają procesy projektowania, powstawania i wdrażania aktualnych technologii informatycznych w przedsiębiorstwach logistycznych.

Masz okazję nabyć lub rozwinąć potrzebne umiejętności odnoszące się do odpowiedniego zaopatrywania produkcji, tworzenia wyposażania centrów dystrybucji, a także podejmowania konkretnych działań w przeładunkowych centrach logistycznych.

ILE TRWAJĄ STUDIA ONLINE NA KIERUNKU LOGISTYKA W ŁODZI?

Studia na kierunku Logistyka trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOGISTYKA W ŁODZI?

W zależności od nabytych kwalifikacji absolwenci logistyki zatrudniani są jako pracownicy przedsiębiorstw zajmujących się logistyką, zaopatrzeniem, dystrybucją i handlem, firm spedycyjnych przy: controllingu, harmonogramowaniu, rozliczeniach, planowaniu przepływów, specjaliści ds. obsługi klienta, specjaliści ds. handlu elektronicznego, kierownicy centrum magazynowania i dystrybucji, doradcy biznesowi w zakresie logistyki.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Logistyka:

  • przedsiębiorstwa produkcyjne i logistyczne
  • jednostki projektowe i doradcze
  • przedsiębiorstwa, które zajmują się działalnością wytwórczą i usługową
  • dział logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych
  • przedsiębiorstwa logistyczne
  • jednostki projektowe i doradcze, które zajmują się logistyką
  • firmy spedycyjno-transportowe

Odnajdziesz się na stanowisku menedżera lub specjalisty ds. zarządzania logistycznego w firmach, które zajmują się transportem, spedycją, organizacją wewnętrznych i zewnętrznych przepływów materiałów, ludzi i informacji. Możesz pracować na rynku krajowym lub zagranicznym.

Kierunki logistyka i transport w Łodzi

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Łodzi

Komentarze (0)