Logistyka - Łódź

Logistyka - Łódź

Logistyka - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

logistyka

Odkryj logistykę w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Logistyka studia Łódź | woj. łódzkie

Zdawać by się mogło, że kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w każdej gałęzi przemysłu jest angażowanie do współpracy kompetentnych w kwestii wykonywania powierzonych zadań pracowników. Poniekąd to prawda – transport surowców na znaczne odległości nie byłby możliwy, gdyby nie doskonali kierowcy samochodów ciężarowych, pilotów oraz kapitanów statków.

Jednak siłą napędową każdej pracy jest jej sprawna organizacja. Harmonia pomiędzy pracownikami każdego ze szczebli, którzy jedynie poprzez współpracę są w stanie osiągnąć wyznaczone cele, skrupulatnie opracowana strategia działania poszczególnych składowych większej działalności gospodarczej – wszystko to i wiele innych funkcji spełniają dobrze wykształceni logistycy, bez pracy których ciężko byłoby o poprawne działanie całego organizmu przedsiębiorstwa.

W odpowiedzi na ciągle rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na absolwentów studiów logistycznych, wiele polskich uczelni postanowiło wprowadzić ofertę edukacyjną z obszaru tego kierunku. Logistyka jest interdyscyplinarną nauką, której spektrum zawiera skomplikowane zagadnienia ekonomiczne, administracyjne, geograficzne oraz z zakresu zarządzania.

 

Dla kogo ten kierunek

Jednym z większych atutów studiów logistycznych Łodzi jest to, że nie są one ściśle powiązane z konkretnym obszarem gospodarki – wyspecjalizowani logistycy są nieocenieni zarówno w przemyśle transportowym, spożywczym, administracyjnym, marketingowym, jak i zaopatrzeniowym. W związku z tym absolwent będzie miał ogromne pole manewru jeśli chodzi o wybór przyszłego zawodu.

Duży wybór, tym razem w kwestii miejsca podjęcia studiów na kierunku Logistyka w Łodzi, stwarzają także łódzkie uczelnie. Aż cztery z nich postanowiły wzbogacić swoją ofertę edukacyjną właśnie o ten kierunek, dzięki czemu każdy student będzie mógł dokonać świadomego wyboru, jak najbardziej odpowiadającego indywidualnym oczekiwaniom.

Jeśli jesteś zorganizowany i czujesz, że sprawdziłbyś się również w organizowaniu i kontrolowaniu przebiegu różnorakich procesów, stawiasz na wszechstronne wykształcenie i szukasz interdyscyplinarnego kierunku, chciałbyś mieć dobrze płatną pracę, na poszukiwanie której nie poświęcisz dużo czasu, to studia na kierunku Logistyka w Łodzi zostały stworzone właśnie dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK LOGISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Logistyka w Łodzi?

Żeby dostać się na studia w Łodzi na kierunku Logistyka, należy bardzo dobrze przygotować się do przedmiotów takich, jak matematyka, wiedza o społeczeństwie, geografia, historia oraz język obcy nowożytny, gdyż są one wiodące w procesie rekrutacji na ten kierunek na większości łódzkich uczelni.

Warto pamiętać, że procedury rekrutacyjne nie są niezmienne, dlatego żeby nie przeżyć przykrego rozczarowania, należy na bieżąco śledzić ustalenia władz danego wydziału.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Logistyka w Łodzi?

Logistykę w Łodzi można studiować na Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej, Społecznej Akademii Nauk oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej – jeśli więc myślisz o podjęciu studiów właśnie na tym  kierunku, wybór będziesz miał ogromny.

Przygotuj się na naukę planowania, organizowania, zarządzania oraz kontrolowania różnorakich procesów, czy przepływu produktów w celu uzyskania zadowolenia klienta, który prawdopodobnie przyczyni się do rozreklamowania przedsiębiorstwa, a tym samym pozyskania kolejnych zainteresowanych oferowanymi usługami.

W trakcie studiów logistycznych oferowanych przez uczelnie w Łodzi będziesz miał okazję udoskonalić swoje umiejętności matematyczne poprzez zgłębienie szczegółowej wiedzy statystycznej oraz ekonometrycznej, niezbędnej do zarządzania systemem logistycznym przedsiębiorstw, analizy rynku pod wybranym kątem oraz interpretacji istniejących już danych. Na zajęciach warsztatowych nauczysz się obsługi specjalistycznych programów komputerowych, służących do wykonywania bardziej złożonych analiz statystycznych oraz poznasz inne narzędzia, które z pewnością przydadzą ci się w późniejszej pracy.

 

Czego nauczysz się podczas studiów

Ze względu na to, że logistyka zatacza swoje kręgi wokół całego globu, będziesz musiał poznać podstawy funkcjonowania odmiennych kultur i ich zwyczajów, co nie tylko znacznie wzbogaci twoje kompetencje interpersonalne, ale również pomoże w nawiązaniu niezwykle ważnej sieci kontaktów. A co najważniejsze – zostaniesz gruntownie przeszkolony w kwestii planowania, realizowania i kontrolowania przepływu surowców z punktu A do B w celu zachowania jakości transportowanych surowców, terminu dostawy oraz innych czynników, które ostatecznie będą miały wpływ na zadowolenie klienta, które jest kluczowe dla zawodu związanego z logistyką.

Chyba sam zdążyłeś już zauważyć, że nauka na studiach logistycznych na kierunku Logistyka w Łodzi nie będzie należała do najłatwiejszych, jednak możliwości zawodowe, które będą czekać na absolwentów tego kierunku z pewnością wynagrodzą z nawiązką wszelkie niedogodności.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

LOGISTYKA ŁÓDŹ STUDIA ZAOCZNE

 

logistyka studia Łódź

 

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Łodzi?

Czas trwania studiów na kierunku Logistyka oraz otrzymanych po ich ukończeniu tytułów różni się w zależności od wybranej łódzkiej uczelni. Student pierwszego stopnia Logistyki na Politechnice Łódzkiej będzie musiał przygotować się na siedem semestrów nauki zwieńczonej uzyskaniem tytułu inżyniera, podczas gdy na Uniwersytecie Łódzkim nauka trwa o semestr krócej, a absolwent staje się licencjatem.

Nauka na studiach drugiego stopnia dopełnia czas trwania studiów pierwszego stopnia do pięciu lat, czyli na Politechnice Łódzkiej będzie to półtora roku, a na Uniwersytecie Łódzkim – dwa lata.

Uczelnie niepubliczne obowiązuje taki sam czas trwania studiów, jak Uniwersytet Łódzki.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Łodzi?

Zanim zdecydujesz się na aplikację na studia na kierunku Logistyka w Łodzi, powinieneś upewnić się, czy zdołasz napisać egzamin maturalny z wiodących dla danej uczelni przedmiotów. Najczęściej jest to matematyka, geografia, WOS, język obcy nowożytny.

Do matury z tych przedmiotów warto przygotować się odpowiednio wcześnie, aby mieć realne szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych – liczba kandydatów często przewyższa przewidziane przez władze uczelni miejsca. Kiedy już wiesz na pewno, że logistyka - jeden z popularnch kierunków studiów w Łodzi to coś, z czym chciałbyś związać przyszłość, pozostaje wybrać łódzką uczelnię, która zaoferuje ci możliwość edukacji w wybranym zakresie. Obecnie studia na kierunku Logistyka w Łodzi można podjąć aż na czterech uczelniach!

 

Proces rekrutacji

Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Społeczna Akademia Nauk oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna czekają na chętnych do zasilenia szeregów studentów Logistyki w Łodzi.

Jeśli aplikujesz na studia pierwszego stopnia, będziesz musiał wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych – kandydaci z największą liczbą punktów zostaną przyjęci jako pierwsi. W przypadku kandydatury na studia drugiego stopnia, przydadzą ci się dobre oceny uzyskane we wcześniejszych etapach nauki.

Kiedy masz już pewność, że uzyskane przez ciebie wyniki są satysfakcjonujące, możesz przystąpić do pierwszego kroku w procesie rekrutacji. Staniesz przed koniecznością wypełnienia odpowiednich rubryk, znajdującej się na stronie internetowej wybranego instytutu, tabeli wartościami procentowymi z przedmiotów wiodących. Te zostaną przeliczone na punkty i na ich podstawie będą wybrani najlepsi kandydaci na ten kierunek.

Jeśli już wiesz, że znalazłeś się na liście przyjętych szczęśliwców, pozostanie ci tylko skompletowanie odpowiednich dokumentów (kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografii o wymiarach 35X45mm oraz formularza aplikacyjnego) i dostarczenie ich na biurko wyznaczonej komisji rekrutacyjnej.

zasady rekrutacji na studia

 

logistyka studia w Łodzi

 

Jaka praca po studiach na kierunku Logistyka w Łodzi?

Jako absolwent studiów na kierunku Logistyka w Łodzi będziesz mógł zatrudnić się w wielu obszarach przemysłu, bowiem wykształcenie, które zdobędziesz, nie ograniczy cię do żadnej z jego odmian – Logistyka jest powiązana z każdym sektorem rynku.

Będziesz mógł zatrudnić się w przemyśle transportowym, potrzebującym kompetentnego koordynatora dostaw zarówno w kwestii jakości przewożonych produktów, jak i samej trasy oraz czasu wykonania poszczególnych zleceń. Działy logistyczne międzynarodowych przedsiębiorstw będą ci wdzięczne za zasilenie ich grona ogromem wyniesionych ze studiów na kierunku Logistyka w Łodzi kompetencji, dzięki którym znacznie podniosą się zyski owej firmy, na czym skorzystasz i ty.

W związku z wykształceniem z zakresu zarządzania logistyką przedsiębiorstw oraz odpowiednimi kompetencjami interpersonalnymi, będziesz w stanie otworzyć własną, dobrze prosperującą działalność gospodarczą na rynku krajowym lub międzynarodowym. Ponadto otworzy się przed tobą możliwość podjęcia pracy w jednostkach projektowych i doradczych, zajmujących się logistyką, jednostkach gospodarczych, centrach logistycznych oraz firmach spedycyjno-transportowych, gdzie będziesz miał okazję wykazać się niemal wszystkimi umiejętnościami, które posiądziesz w trakcie studiów na kierunku Logistyka w Łodzi.

Szczegółowe analizy i prognozy rynku pracy, tworzone między innymi przez absolwentów studiów na kierunku Logistyka w Łodzi, najlepiej pokazują, że uzyskane podczas studiów logistycznych w Łodzi kwalifikacje można wykorzystać w pracy dla niemal każdej gałęzi przemysłu – szerokie zapotrzebowanie na praktyków tej jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin nie będzie malało również w szerszej perspektywie czasowej.

W związku z powyższym, ukończenie studiów na kierunku Logistyka w Łodzi jest równoznaczne z  gwarancją znalezienia dobrze płatnej i stabilnej pracy, którą doskonale dopasujesz do własnych zainteresowań, o ile tylko ostatecznie zdecydujesz się na podjęcie studiów na tym kierunku.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Logistyka w Łodzi?

Zastanawiasz się, czy studia na kierunku Logistyka w Łodzi będą dobrym wyborem, ale wciąż nie podjąłeś ostatecznej decyzji? Wybierając przyszłą ścieżkę edukacji warto zasugerować się opiniami innych.

 

Kamil, student pierwszego roku Logistyki w Łodzi mówi:

„Logistyka to nie są studia dla każdego. Kilku kolegów z roku zrezygnowało, bo okazało się, że organizacja samych siebie ich przerasta, a co dopiero zajęcie się nią w życiu zawodowym. Jednak jeśli masz odpowiednie predyspozycje do tego kierunku, na pewno będziesz zadowolony. Ja jestem.”

KIERUNKI LOGISTYKA I TRANSPORT W ŁODZI

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)