Studia online w Łodzi

Studia online w Łodzi

Studia online w Łodzi

Największy wybór studiów

online w Łodzi

Odkryj kierunki studiów online i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia online w Łodzi 2021

Studia online w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia realizowany jest w większkosci zdalnie przez internet. Pomimo wirtualnego charakteru studiów i tak należy kilka razy fizycznie pojawić się na uczelni, gdyż w tradycyjnej formie odbywają się zaliczenia i egzaminy, bądź spotkania z wykładowcami i konsultacje. 

Studia w formie online zazwyczaj trwją 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończą się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia online w Łodzi można realizować na 3 uczelniach niepublicznych: Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Oferta dydatktyczna studiów online w Łodzi jest wyjątkowo bogata. Do popularnych kierunków należą między innymi: prawo, zarządzanie, dietetyka, ekonomia, logistyka oraz pielęgniarstwo.

Popularne kierunki studiów w Łodzi

Wszystkie kierunki studiów online w Łodzi

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Uczelnie w Łodzi (studia online)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Kierunki studiów: 43

Studia podyplomowe: 155

ul. Sterlinga 26 90-212 Łódź +48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01 POKAŻ WIĘCEJ

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kierunki studiów: 20

Studia podyplomowe: 32

ul. Sienkiewicza 9 90-113 Łódź Tel. 42 664 66 66 POKAŻ WIĘCEJ

Studia podyplomowe online - kierunki w Łodzi

Grupa kierunków
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Jak wyglądają studia online w Łodzi

Za podjęciem studiów online stoi przede wszystkim komfort nauki. Do odbywania zajęć i zdobywania wiedzy wystarczy jedynie laptop i sprawny Internet, a w murach uczelni należy pojawiać się tylko co pewien czas.

Ale taki tryb nauki nie jest rozwiązaniem dla każdego, ponieważ istnieją kierunki, których po prostu nie da się studiować zdalnie. Są to kierunki o mocnym charakterze praktycznym, specjalistyczne, wymagające bezpośredniego udziału w zajęciach, kontaktu z drugim człowiekiem, czy określonym urządzeniem.

Pomimo rozwijającej się technologii, a także faktu, iż rzeczywiście w przypadku niektórych kierunków nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ich ramach kształcić się w trybie zdalnym, to jednak trudno wyobrazić sobie studia na kierunku aktorskim, reżyserii filmowej, fizjoterapii, malarstwie czy kierunku lekarskim nie uczestnicząc w zajęciach fizycznie i bezpośrednio. Co to oznacza? Oznacza to, że decydując się na studia online należy pamiętać o tym, że mają one ograniczoną przestrzeń, ograniczony zasób kierunków.

Można długo dyskutować na temat tego, czy studia online posiadają więcej zalet czy wad, ale nie można nie dostrzegać tego, że stale się rozwijają, stając się pełnoprawnym trybem kształcenia. W końcu forma odbywania zajęć nie powinna być najważniejsza. Najważniejsza jest zdobywana wiedza.

 

Studia online 2021 / 2022 w Łodzi

Studia online, podobnie jak studia w formie tradycyjnej, można podzielić na różne grupy. Co zrozumiałe, nie będą one tak złożone, ale można przypuszczać, iż rozrost przestrzeni kształcenia zdalnego jest tylko kwestią czasu. Obecnie studia przez Internet traktowane są jako pewna nowość, czasem jak ciekawostka, dlatego nie wszystkie uczelnie je oferują. Naturalnie, obszar studiów zdalnych nigdy nie będzie tak szeroki jak obszar studiów tradycyjnych, z racji charakteru niektórych kierunków, o których już wspomnieliśmy.

Podział, który obowiązuje w każdej formie kształcenia to podział na stopnie. W przestrzeni studiów online realizowanych w Łodzi taki podział również funkcjonuje, a zatem możemy wybrać studia pierwszego stopnia, drugiego stopnia, czy jednolite studia magisterskie.

 

Podział studiów online ze względu na zainteresowania

Przestrzeń studiów online zmienia się i niekoniecznie musi to być efekt galopującego postępu technologicznego. Okazuje się bowiem, że istnieją takie zagadnienia i takie tematy, które nie muszą być omawiane wyłącznie w salach, przy użyciu tablicy bądź projektora. To prowadzi do kolejnego podziału. Nie jest to podział funkcjonujący ze względów technicznych, tylko podział ze względu na zainteresowania.

Podział ze względu na zainteresowania istnieje w każdym trybie kształcenia. Obowiązuje on również w studiach przez Internet, pomimo iż przestrzeń ich jest jeszcze niezbyt szeroka. W obecnych ofertach edukacyjnych bez trudu odnajdziemy kierunki filologiczne, prawnicze, ekonomiczne, czy humanistyczne.

 

Kierunki studiów online w Łodzi

Kierunków kształcenia realizowanych w trybie zdalnym przybywa, choć większość z nich ma określony charakter, a mianowicie w znacznej mierze oferują one pozyskanie wiedzy teoretycznej. Warto podkreślać, że nie każdy kierunek nadaje się do realizowania przez Internet i nie każdy rodzaj wykształcenia można zdobyć w taki sposób.

Lista kierunków prowadzonych w takiej formule dlatego ma taką długość, ponieważ są to kierunki, w ramach których nauka online nie powoduje żadnych uszczupleń w procesie realizowania programu.

Jakie kierunki możemy studiować w Łodzi? W trybie online dostępne są między innymi: Administracja, Filologia polska, Zarządzanie, Psychologia, Informatyka, czy Kulturoznawstwo.

Łatwo zauważyć, że wymienione kierunki nie wymagają zajęć o charakterze ćwiczeń, czy laboratoriów. Łatwo również zrozumieć, że studia online opierają się na dużej samodzielności studentów. I w przypadku wymienionych dyscyplin jest to jak najbardziej do zrealizowania.

 

Gdzie studiować online w Łodzi?

Studia online powstały po to, aby zdobywać wykształcenie niezależnie od położenia. Nie oznacza to jednak, że każda łódzka uczelnia oferuje zdalny tryb realizowania studiów. Obecnie studia w trybie online są domeną uczelni niepublicznych. To głównie one proponują taką formę nauki, dając studentom większą swobodę i nierzadko również poprawiając im komfort kształcenia.

Studia dają wiedzę i wykształcenie, a dokumentem poświadczającym jest dyplom. Ale aby otrzymać dyplom niektórych łódzkich uczelni, zwłaszcza tych publicznych, należy jednak zdecydować się na tradycyjną formę nauki. Niestety, jeśli marzy nam się dyplom inżyniera na kierunku Mechanika i budowa maszyn musimy zdecydować się na studia w standardowej formule.

Śmiało można założyć, że taki kierunek jeszcze długo nie będzie funkcjonował w katalogach kierunków prowadzonych w trybie zdalnym.

 

Jak wybrać studia, aby mieć dobrą pracę?

Podobne pytania będą stawiane prawdopodobnie zawsze. Niezależnie od studiowanego kierunku w głowach młodych ludzi zawsze pojawi się jakaś, nawet najdrobniejsza wątpliwość co do wyboru edukacyjnej drogi. To naturalne. Z drugiej strony jednak rynek wszystko weryfikuje i nierzadko bywa dosyć bolesny.

Dlaczego? Pomimo tego że nie ma studiów lepszych i gorszych, a także nie ma kierunków bardziej i mniej ciekawych, to jednak na rynku istnieje większe zapotrzebowanie na daną wiedzę, tak jak na inną wiedzę istnieje zapotrzebowanie mniejsze, bądź chwilowo nawet w ogóle nie istnieje.

Warto jednak wszystkich uspokoić. Na liście kierunków realizowanych w Łodzi w formie online widnieją kierunki, które oferują pozyskanie wiedzy i umiejętności, na które zapotrzebowanie nie minie zbyt prędko. W dzisiejszych czasach, oprócz poszerzania horyzontów i dokładania wiadomości warto zabiegać o zdobywanie nowych umiejętności, na przykład językowych.

 

Jak wybrać uczelnię w Łodzi?

Jak już wspomnieliśmy, studia w trybie online są domeną uczelni niepublicznych. Oznacza to, że wybór nie jest wcale tak skomplikowany, zwłaszcza że zdarza się, iż jedna uczelnia oferuje inną paletę kierunków niż druga uczelnia. Osoby zastanawiające się nad wyborem takiej formy kształcenia mają wybór stosunkowo duży. Łódzkie szkoły wyższe oferują kierunki z obszarów różnych dyscyplin, od administracji, przez pedagogikę po zarządzanie.

Jak wybrać odpowiednią? Należy zaznajomić się z programami kształcenia i sprawdzić, czy realizowane zagadnienia odpowiadają naszym edukacyjnym potrzebom oraz ewentualnym planom na przyszłość zawodową.

 

Czy warto iść na studia online?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli pragniemy przeżyć przygodę, nawiązać liczne znajomości, dołączyć do kół naukowych to oczywiście studiowanie w trybie online należy wykluczyć. Jeśli zależy nam wyłącznie na gromadzeniu wiadomości, a zagadnienia związane ze sferą emocji spychamy na dalszy plan, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastanowić się nad taką formą kształcenia.

Nie ma studiów lepszych i gorszych. Najistotniejsze jest nasze wykształcenie oraz radość z faktu, iż je zdobywamy.

czytaj dalej

Studia online w Polsce

studia online w Poznaniu

studia online w Trójmieście

studia online w Szczecinie

studia online w Warszawie

 

Komentarze (0)