Chemia ogólna - Warszawa

Chemia ogólna - Warszawa

Studia na kierunku chemia ogólna w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Chemia ogólna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Chemia ogólna w Warszawie - uczelnie niepubliczne


16.01.2024

Chemia ogólna studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Studia na kierunku chemia ogólna to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Chemia ogólna - Warszawa
Studia na kierunku chemia ogólna w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku chemia ogólna w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 25 września 2024 r. | Chemia ogólna Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku chemia ogólna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższejWyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
 
Opis kierunku

Studia na kierunku chemia ogólna zostały stworzone z myślą o osobach, które chciałyby zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk chemicznych oraz inżynierii chemicznej. W trakcie kształcenia studenci nauczą się też wykonywania różnego rodzaju eksperymentów. Poznają także tajniki metod analitycznych wykorzystywanych w procesie analizy jakości i bezpieczeństwa związków chemicznych, surowców, półproduktów, a także gotowych produktów. W planie zajęciowym mogą spodziewać się takich przedmiotów jak m.in. surowce w przemyśle chemicznym, krystalografia, chemia związków naturalnych, farmakognozja i technologia surowców roślinnych czy modelowanie i projektowanie procesów technologicznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w przemyśle kosmetycznym, chemicznym czy farmaceutycznym. Swoją karierę mogą też związać z pracą w instytucjach badawczo-naukowych i stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów na chemii ogólnej sprawią, że odnajdą się również w samodzielnych laboratoriach badań i analiz, jak i w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia ogólna w Warszawie?

Aby ubiegać się o przyjęcie na kierunek chemia ogólna w Warszawie, należy posiadać świadectwo dojrzałości oraz złożyć w terminie komplet wymaganych dokumentów.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku chemia ogólna w Warszawie?

Chemia ogólna to stale rozwijająca się nauka, a jej osiągnięcia znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W związku z tym nieustannie rośnie też zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wykształcenie chemiczne. Jeśli więc zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku chemia ogólna, przede wszystkim zdobędziesz kompleksową wiedzę chemiczną i rozwiniesz wiele cennych umiejętności z zakresu inżynierii i analityki chemicznej, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W trakcie kształcenia weźmiesz też udział w ciekawych projektach, dyskusjach czy grach symulacyjnych, co pozwoli Ci wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku chemia ogólna możemy podzielić na:

1. Typ

 • studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Podczas studiów na kierunku chemia ogólna przede wszystkim ugruntujesz oraz rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu nauk chemicznych. Poznasz zasady wykorzystania chemii w przemyśle kosmetycznym, spożywczym i farmaceutycznym, a także dowiesz się więcej na temat inżynierii i analityki chemicznej. Oprócz wiedzy teoretycznej rozwiniesz również liczne umiejętności praktyczne.

Nauczysz się m.in. przeprowadzania eksperymentów chemicznych z zastosowaniem nowoczesnej aparatury laboratoryjnej. Zyskasz też zdolności z obszaru pobierania próbek, wykonywania analiz chemicznych lub fizykochemicznych, a także przygotowywania dokumentacji technicznej, optymalizacji procesów czy wdrażania nowych metod analitycznych. Dodatkowo program studiów został przygotowany w taki sposób, aby wykształcić wysokiej klasy specjalistów pracujących w różnych obszarach gospodarki, toteż cykl kształcenia skupia się również na rozwoju u studentów zdolności kreatywnego myślenia, komunikatywności, umiejętności pracy w zespole oraz nawiązywania relacji.

Uczelnie w Warszawie - kierunek chemia ogólna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku chemia ogólna w Warszawie?

Studia na kierunku chemia ogólna trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Chemia ogólna w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku chemia ogólna w Warszawie?

Jako absolwent chemii ogólnej w Warszawie będziesz mógł liczyć na wiele ciekawych ofert pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Doskonale odnajdziesz się w instytucjach badawczo-naukowych, przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych, powiatowych stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz w laboratoriach chemicznych i analitycznych. Z powodzeniem znajdziesz też zatrudnienie w przemyśle kosmetycznym, spożywczym, farmaceutycznym czy chemicznym.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku chemia ogólna:

 • przemysł kosmetyczny,
 • przemysł chemiczny,
 • przemysł farmaceutyczny,
 • przemysł spożywczy,
 • instytucje badawczo-naukowe,
 • stacje sanitarno-epidemiologiczne,
 • laboratoria analityczne,
 • laboratoria chemiczne,
 • przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne,
 • własna działalność gospodarcza.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Chemia ogólna Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Chemia ogólna Warszawa studia stacjonarne

Chemia ogólna Warszawa studia niestacjonarne

Chemia ogólna w Warszawie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia