Inżynieria systemów biotechnicznych studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie
Studia na kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawieto studiainżynierskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia)i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).
Studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie
Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych możesz podjąćna 1 uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Inżynierii Produkcji SGGW).
Opis kierunku
Inżynieria systemów biotechnicznych to studia w Warszawie, dzięki którym można zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie z pogranicza biologii, fizyki, a także innych nauk inżynieryjnych. Studenci są wyposażani między innymi w wiedzę i umiejętności związane z projektowaniem, a także budową czy eksploatacją nowoczesnych maszyn wykorzystywanych w przemyśle rolniczym, leśnym czy spożywczym. W programie kształcenia tego kierunku nie może zabraknąć przedmiotów poświęconych grafice inżynierskiej, maszynoznawstwu czy podstawom konstrukcji maszyn. Ponadto, studenci zapoznają się z podstawowymi zasadami tworzenia, rozwoju i zarządzania różnymi formami indywidualnej przedsiębiorczości oraz z ich regulacjami prawnymi i zasadami etycznymi.
Praca po studiach
A co można robić po zakończeniu nauki? Absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie w gospodarstwach rolnych i agroturystycznych. Dobrze odnajdują się w przedsiębiorstwach i organizacjach, które wspierają modernizację sektora rolniczego, a także w biujrach projektowych i istytuacj naukowych sprzętu rolniczego i leśnego. Na absolwentów czekają również stanowiska w przedsiębiorstwach przemysłowe czy zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego. Ponadto, mogą poszukiwać pracy w jednostkach administracji samorządowej i gospodarczej.
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie?
Musisz mieć świadomość, że studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych zarezerwowane są wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, to swoją naukę powinieneś rozpocząć bardzo szybko.
Przygotowania do egzaminów maturalnych powinny stanowić dla ciebie priorytet. Przedmioty, dzięki którym będziesz mógł realizować w przyszłości swoje intelektualne marzenia, to między innymi: matematyka, biologia, chemia, czy nawet fizyka.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA SYSTEMÓW BIOTECHNICZNYCH?
Obecnie rozwój technologiczny wymaga także korzystania z zasobów naturalnych. Współcześnie stoimy jednak przed wieloma wyzwaniami, jakie niesie ze sobą tak intensywna eksploatacja środowiska. Towarzyszy nam ciągły paradoks – jednocześnie chcemy z niego czerpać, lecz wiemy także, że to nieustanne wykorzystanie doprowadziło nas do kryzysu ekologicznego. Dlatego też tak ważne jest posługiwanie się narzędziami, które wprowadzać będą warunki zbilansowanego rozwoju. Biotechnologia to jedna z dziedzin, która ma szansę na wprowadzanie tych rozwiązań, ponieważ zajmuje się wykorzystywaniem procesów biologicznych w przemyśle.
Z kolei inżynieria systemów biotechnicznych zajmuje się już ściślej wykorzystywaniem wszelkich narzędzi, urządzeń i systemów, które funkcjonują w środowisku naturalnym i poprawiają jakość naszego życia. Studia o tym profilu zadedykowane są dla osób o rozbudowanych zdolnościach ścisłych. Jeśli jesteś osobą, która nie boi się zatem intelektualnych wyzwań i nie obca jest ci także dbałość o środowisko naturalne, to dzięki kształceniu na tym kierunku będziesz mógł osiągnąć naprawdę dużo!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych możemy podzielić na:
1. Typ:
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
studia stacjonarne
Studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Jeśli wybierasz się na studia w Warszawie, to już dziś zapoznaj się z ofertą, jaka została przygotowana przez stołeczne ośrodki akademickie. Wybierz taki profil kształcenia, który najlepiej odpowiadać będzie twoim oczekiwaniom i aspiracją. Wśród gąszczu propozycji na pewno znajdziesz coś dla siebie. Osoby o zacięciu inżynierskim mogą wybrać studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych. Znalazły się one w ofercie przygotowanej przez uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej.
Jeśli do kształcenia na tym kierunku podejdziesz z pasją i zaangażowaniem, to nie będzie on dla ciebie stanowić problemu. Musisz mieć jednak świadomość, że podczas wszystkich lat nauki zetkniesz się z wieloma przedmiotami także z podstawowych zagadnień ścisłych. Oczywiście pasjonatom matematyki, czy fizyki w ogóle nie będzie to przeszkadzało. Oprócz tego będziesz się uczyć na studiach jak:
projektować
konstruować
programować
eksploatować
Maszyny oraz systemy urządzeń wykorzystywanych w biosferze
Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria systemów biotechnicznych:
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Ile trwają studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie?
Studia na kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie - czas trwania
Poziom studiów
czas trwania
otrzymywany tytuł
studia I stopnia
3,5 roku
inżynier
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA SYSTEMÓW BIOTECHNICZNYCH?
Uczelnie w Warszawie śledzą dziś uważnie tendencje, jakie pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia. A trzeba napisać wprost, że statystki pokazują, że to właśnie absolwenci studiów inżynierskich mają największe szanse, by znaleźć satysfakcjonującą pracę w zawodzie. Warto obrać zatem ten profil kształcenia wyższego, by nie martwić się w przyszłości o pracę. Przenalizuj swoje cele – dzięki temu unikniesz rozczarowań związanych z kształceniem wyższym.
Kierunki studiów takie jak inżynieria systemów biotechnicznych przygotują cię do pracy w różnorodnych gałęziach przemysłu. Można stwierdzić zatem, że jeśli ukończysz ten profil kształcenia, to posiądziesz interdyscyplinarne wykształcenie. Czekają na ciebie takie sektory jak przemysł:
rolniczy
spożywczy
chemiczny
motoryzacyjny
Wybierz ten, który sprawiać ci będzie najwięcej satysfakcji. Każdy z nich czerpie bowiem z zasobów naturalnych. Możesz pracować także we wszelkich instytucjach, które świadczą usługi na rzecz rolnictwa.
Gdzie studiować na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie?
Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat
rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni
klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec
zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie
prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.
Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2,
00 – 908 Warszawa 46https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeMhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpgWojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
ul. Mieszka I 61C w Szczeciniehttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiaE5fdoIqkcRtavOUi3m7UIhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/8f212-collegium-balticum.jpgCollegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych