Inżynieria systemów biotechnicznych - Warszawa

Inżynieria systemów biotechnicznych - Warszawa

Inżynieria systemów biotechnicznych - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria systemów biotechnicznych

Odkryj inżynierię systemów biotechnicznych w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Inżynieria systemów biotechnicznych studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

W Warszawie inżynierię systemów biotechnicznych możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Inżynierii Produkcji SGGW).
 

Opis kierunku

Inżynieria systemów biotechnicznych to studia w Warszawie, dzięki którym można zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie z pogranicza biologii, fizyki, a także innych nauk inżynieryjnych. Studenci poznają między innymi wiedzę i umiejętności związane z projektowaniem, a także budową czy eksploatacją nowoczesnych maszyn wykorzystywanych w przemyśle rolniczym, leśnym czy spożywczym.

 

Praca po studiach

W programie kształcenia tego kierunku nie może zabraknąć przedmiotów poświęconych grafice inżynierskiej, maszynoznawstwu czy podstawom konstrukcji maszyn. A co można robić po zakończeniu nauki? Na absolwentów czekają gospodarstwa rolne, przedsiębiorstwa przemysłowe czy zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria systemów biotechnicznych - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek INŻYNIERIA SYSTEMÓW BIOTECHNICZNYCH

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Inżynieria systemów biotechnicznych stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych zarezerwowane są wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, to swoją naukę powinieneś rozpocząć bardzo szybko.

Przygotowania do egzaminów maturalnych powinny stanowić dla ciebie priorytet. Przedmioty, dzięki którym będziesz mógł realizować w przyszłości swoje intelektualne marzenia, to między innymi: matematyka, biologia, chemia, czy nawet fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA SYSTEMÓW BIOTECHNICZNYCH?

Obecnie rozwój technologiczny wymaga także korzystania z zasobów naturalnych. Współcześnie stoimy jednak przed wieloma wyzwaniami, jakie niesie ze sobą tak intensywna eksploatacja środowiska. Towarzyszy nam ciągły paradoks – jednocześnie chcemy z niego czerpać, lecz wiemy także, że to nieustanne wykorzystanie doprowadziło nas do kryzysu ekologicznego. Dlatego też tak ważne jest posługiwanie się narzędziami, które wprowadzać będą warunki zbilansowanego rozwoju. Biotechnologia to jedna z dziedzin, która ma szansę na wprowadzanie tych rozwiązań, ponieważ zajmuje się wykorzystywaniem procesów biologicznych w przemyśle.

Z kolei inżynieria systemów biotechnicznych zajmuje się już ściślej wykorzystywaniem wszelkich narzędzi, urządzeń i systemów, które funkcjonują w środowisku naturalnym i poprawiają jakość naszego życia. Studia o tym profilu zadedykowane są dla osób o rozbudowanych zdolnościach ścisłych. Jeśli jesteś osobą, która nie boi się zatem intelektualnych wyzwań i nie obca jest ci także dbałość o środowisko naturalne, to dzięki kształceniu na tym kierunku będziesz mógł osiągnąć naprawdę dużo!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jeśli wybierasz się na studia w Warszawie, to już dziś zapoznaj się z ofertą, jaka została przygotowana przez stołeczne ośrodki akademickie. Wybierz taki profil kształcenia, który najlepiej odpowiadać będzie twoim oczekiwaniom i aspiracją. Wśród gąszczu propozycji na pewno znajdziesz coś dla siebie. Osoby o zacięciu inżynierskim mogą wybrać studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych. Znalazły się one w ofercie przygotowanej przez uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej.

Jeśli do kształcenia na tym kierunku podejdziesz z pasją i zaangażowaniem, to nie będzie on dla ciebie stanowić problemu. Musisz mieć jednak świadomość, że podczas wszystkich lat nauki zetkniesz się z wieloma przedmiotami także z podstawowych zagadnień ścisłych. Oczywiście pasjonatom matematyki, czy fizyki w ogóle nie będzie to przeszkadzało. Oprócz tego będziesz się uczyć na studiach jak:

  • projektować
  • konstruować
  • programować
  • eksploatować

 

Maszyny oraz systemy urządzeń wykorzystywanych w biosferze

Ile trwają studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie?

Studia na kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA SYSTEMÓW BIOTECHNICZNYCH?

Uczelnie w Warszawie śledzą dziś uważnie tendencje, jakie pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia. A trzeba napisać wprost, że statystki pokazują, że to właśnie absolwenci studiów inżynierskich mają największe szanse, by znaleźć satysfakcjonującą pracę w zawodzie. Warto obrać zatem ten profil kształcenia wyższego, by nie martwić się w przyszłości o pracę. Przenalizuj swoje cele – dzięki temu unikniesz rozczarowań związanych z kształceniem wyższym.

Kierunki studiów takie jak inżynieria systemów biotechnicznych przygotują cię do pracy w różnorodnych gałęziach przemysłu. Można stwierdzić zatem, że jeśli ukończysz ten profil kształcenia, to posiądziesz interdyscyplinarne wykształcenie. Czekają na ciebie takie sektory jak przemysł:

  • rolniczy
  • spożywczy
  • chemiczny
  • motoryzacyjny

 

Wybierz ten, który sprawiać ci będzie najwięcej satysfakcji. Każdy z nich czerpie bowiem z zasobów naturalnych. Możesz pracować także we wszelkich instytucjach, które świadczą usługi na rzecz rolnictwa.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria systemów biotechnicznych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Inżynierii Produkcji SGGW) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria systemów biotechnicznych w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria systemów biotechnicznych Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria systemów biotechnicznych Warszawa studia stacjonarne

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Warszawie

Rozwiń

Popularne kierunki biologiczne i przyrodnicze niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia