Inżynieria chemiczna i procesowa - Warszawa

Inżynieria chemiczna i procesowa - Warszawa

Inżynieria chemiczna i procesowa - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria chemiczna i procesowa

Odkryj inżynierię chemiczną i procesową w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Inżynieria chemiczna i procesowa studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Warszawie inżynierię chemiczną i procesową możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW).
 

Opis kierunku

Inżynieria chemiczna i procesowa to studia, dzięki którym można zdobyć wszechstronne wykształcenie inżynieryjne. Początkowo studenci poznają zagadnienia podstawowych dyscyplin takich jak biologia, chemia fizyczna czy nawet medycyna. W siatce programowej nie może zabraknąć jednak takich przedmiotów, dzięki którym studenci nauczą się wytwarzania specjalistycznych materiałów wykorzystywanych w różnorodnych odmianach przemysłu.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów mogą ubiegać się o zatrudnienie na stanowiskach inżynierów-chemików oraz inżynierów procesowych. Uczestniczą oni między innymi przy wytwarzaniu nanomateriałów, ogniw paliwowych czy też powłok o specjalnych właściwościach optycznych. Gdzie znajdą zatrudnienie? W ośrodkach badawczo-naukowych czy sektorach związanych z przemysłem biomedycznym, motoryzacyjnym, lotniczym itd.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria chemiczna i procesowa - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie?

Warto, byś odpowiednio wcześnie uświadomił sobie, że kierunki studiów takie jak inżynieria chemiczna i procesowa zarezerwowane są przede wszystkim dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy poświęcą dużo czasu na przygotowania maturalne.

Wśród przedmiotów, które powinny się znaleźć w kręgu twoich szczególnych zainteresowań, są między innymi: matematyka, chemia, czy nawet fizyka i biologia. Część z nich zdawaj na poziomie rozszerzonym – takie działanie znacznie uatrakcyjni twoją kandydaturę! Pamiętaj, że w przypadku studiów inżynieryjnych liczba osób chętnych niejednokrotnie przekracza liczbę przygotowanych miejsc!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria chemiczna procesowa w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Inżynieria chemiczna i procesowa to jedna z tych dyscyplin naukowych, w której współcześnie wciąż potrzebni są nowi specjaliści. Zakres jej działalności jest potężny i obejmuje wiele interdyscyplinarnych zagadnień. Do najpowszechniejszych jej zadań możemy zaliczyć chociażby dbanie o rozwój procesów produkcyjnych w przemyśle chemicznym. A dziś właściwie większość najpotężniejszych sektorów przemysłowych korzystać będzie z rozbudowanych rozwiązań chemicznych.

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa zadedykowane są przede wszystkim dla osób, które od zawsze czują pociąg do dyscyplin ścisłych. Jeżeli chemia jest jednym z twoich ulubionych przedmiotów szkolnych, to możesz śmiało pomyśleć o rozpoczęciu kształcenia właśnie o tym profilu. Dzięki temu będziesz mógł połączyć pasje razem z doskonałym wykształceniem, które zostanie powszechnie docenione na rynku pracy!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Inżynieryjne kierunki studiów będziesz mógł rozpocząć na uczelniach, które dysponują nie tylko doskonale przygotowaną kadrą, lecz świetnie wyposażonym zapleczem dydaktycznym. Studenci dziś chcą mieć bowiem pewność, że swoją wiedzę i umiejętności mogą rozwijać w najlepszych laboratoriach. Uczelnie w Warszawie gwarantują ten komfort! Także możesz śmiało wybrać studia w stolicy. Kształcić się będziesz pod okiem specjalistów w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

W programie kształcenia kierunków takich jak inżynieria chemiczna i procesowa nie ma miejsca na przypadkowe przedmioty. Musisz mieć świadomość, że podczas wszystkich lat kształcenia towarzyszyć ci będzie wiele wyzwań intelektualnych. Na początku szczegółowo zapoznasz się z podstawowymi dyscyplinami ścisłymi. Dzięki temu tajniki tej odmiany inżynierii będą dla ciebie dużo łatwiejsze do przyswojenia. W siatce programowej odnajdziesz przedmioty takie jak:

 • metody analityki chemicznej
 • oddziaływania molekularne
 • mechanizmy reakcji chemicznych

Ile trwają studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie?

Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA?

Dlaczego studia inżynierskie wybierane są przez tak wielu absolwentów szkół średnich? Otóż statystyki pokazują, że to one dają największą szansę na szybkie znalezienie dobrej i stabilnej pracy w zawodzie, która da naprawdę dużo satysfakcji. Dlatego też uczelnie w Warszawie nieustannie doskonalą swoją ofertę studiów inżynierskim, by osoby, wybierające studia w stolicy, miały poczucie, że ich nauka absolutnie nie idzie na marne!

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa przygotują cię przede wszystkim do pracy w sektorze przemysłowym. Swoją wiedzę i umiejętności będziesz mógł wykorzystywać w wielu obszarach. Czekają na ciebie przedsiębiorstwa:

 • kosmetologiczne
 • farmaceutyczne
 • medyczne
 • chemiczne
 • rolnicze 

 

Możesz pracować także w placówkach takich jak inspektoraty sanitarne, czy ośrodki badawcze oraz instytucje naukowe.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria chemiczna i procesowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria chemiczna i procesowa Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia