Chemia medyczna - Warszawa

Chemia medyczna - Warszawa

Studia na kierunku chemia medyczna w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Chemia medyczna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie chemia medyczna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Technologia chemiczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku technologia chemiczna

15.01.2024

Chemia medyczna studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Chemia medyczna w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Chemia medyczna - Warszawa
Studia na kierunku chemia medyczna w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku chemia medyczna w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Chemia medyczna Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku chemia medyczna możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Chemii UW) oraz Politechnice Warszawskiej (Wydział Chemiczny PW).
 

Opis kierunku

Chemia medyczna to interdyscyplinarny kierunek. Został on stworzony z myślą o osobach, które chciałyby przyczyniać się do rozwoju nauk medycznych, ale nie widzą się w roli lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego. W trakcie kształcenia studenci otrzymają gruntowne wykształcenie ścisłe. Poznają tajniki pracy laboratoryjnej, szczegółowo zostaną zaznajomieni z biologią komórki. W planie zajęciowym studenci mogą spodziewać się przedmiotów takich jak np. chemia nieorganiczna i bionieorganiczna, metody instrumentalne w bioanalizie i diagnostyce, spektroskopia i biospektroskopia, synteza i charakterystyka związków o znaczeniu farmakologicznym, a także toksykologia.

 

Praca po studiach

Chemia medyczna to kierunek, który pozwala na wszechstronny rozwój zawodowy. Jego absolwenci znajdą pracę między innymi w laboratoriach diagnostycznych, wszelkich placówkach ochrony zdrowia — zajmując się między innymi badaniami klinicznymi. Nieobcy im będzie również rozwój zawodowy w przemyśle farmaceutycznym oraz biomedycznym — np. projektując nowe leki, zajmując stanowiska w działach rozwoju, a nawet marketingu.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunku chemia medyczna w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że na studia na kierunku chemia medyczna dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Z pełną powagą potraktuj swoje przygotowania maturalne – dzięki temu będziesz mieć wymierne szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych.

Przedmioty, które zagwarantują ci taką możliwość to między innymi: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Pamiętaj, by część z nich zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA MEDYCZNA?

Współcześnie jesteśmy świadkami niesamowitego rozwoju nauk medycznych. Stoją za nim nie tylko lekarze, którzy dbają o wysokie standardy profilaktyki oraz leczenia. Jednym z obszarów, pozytywnie wpływającym na ten progres, jest także chemia medyczna. To dzięki niej prowadzone są chociażby różnorodne badania laboratoryjne, co doskonali jakość diagnostyki medycznej. Chemia medyczna stanowi zatem interdyscyplinarną dziedzinę nauki, ponieważ podstawowe zdobycze chemiczne znajdują praktyczne zastosowanie w medycynie.

Nikogo nie trzeba przekonywać także, że dziś cierpimy na niedostatek specjalistów w branży medycznej. Brakuje nie tylko lekarzy, lecz także pielęgniarek i wykwalifikowanych laborantów. Jeśli czujesz zatem, że przedmioty ścisłe są twoją mocną stroną i chciałbyś rozwijać się w jednej z najbardziej prestiżowej i pożądanej obecnie branży, to studia na kierunku chemia medyczna będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku chemia medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku chemia medyczna w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Część z kierunków studiów znajduje się w ofercie wyłącznie jednego ośrodka akademickiego w danym mieście. Dzieje się tak ze względu na specyfikę danego profilu kształcenia. Jeśli ma on wysoce specjalistyczny charakter, to potrzeba nie tylko doskonale wykwalifikowanej kadry. Liczą się także doskonale wyposażone sale, czy dostęp do nowoczesnych laboratoriów. Wszystko to mają do zaoferowania studia w Warszawie na kierunku chemia medyczna. Rozpoczniesz je na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że czuwać będzie nad twoim wykształceniem kadra najlepszych specjalistów.

Każdy student, który rozpocznie przygodę z tym kierunkiem, musi mieć pewność, że czeka na niego szereg specjalistycznych przedmiotów. Zanim jednak do tego dojdzie potrzebne jest doskonałe opanowanie podstawowych zagadnień ścisłych, które korelują chociażby z biologią, czy fizyką. W trakcie wszystkich lat kształcenia będziesz się uczyć między innymi o tym, jak:

  • projektować leki
  • analizować właściwości biologiczne leków

 

Będziesz prowadzić wszechstronne badania farmaceutyczne oraz biochemiczne, których celem będzie dalszy rozwój nauk medycznych.

Uczelnie w Warszawie - kierunek chemia medyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Chemii UW) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku chemia medyczna w Łodzi?

Studia na kierunku Chemia medyczna w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Chemia medyczna w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CHEMIA MEDYCZNA?

Uczelnie w Warszawie robią wszystko, by zapewnić swoim studentom wykształcenie, które pozwoli na podjęcie efektownych aktywności zawodowych. Dziś każdy absolwent studiów chciałby mieć bowiem pewność, że jego aktywności zawodowe w pełni odzwierciedlać wiedzę i umiejętności nabyte podczas wszystkich lat nauki wyższej. Dlatego też programy kształcenia poszczególnych kierunków studiów wypełnione są przede wszystkim ćwiczeniami praktycznymi. Tak też dzieje się w przypadku kierunków takich jak chemia medyczna. Podstawą jest wiedza, to umiejętności zostaną jednak najpełniej docenione przez pracodawców.

Studia na kierunku chemia medyczna przygotują cię do takich aktywności zawodowych, podczas których będziesz mógł podejmować owocną współpracę z przedstawicielami innych dyscyplin ścisłych – lekarzami, biomedykami, czy farmaceutami. Czeka na ciebie praca w:

  • różnych ośrodkach badawczych
  • przedsiębiorstwach farmakologicznych
  • laboratoriach farmakologicznych

 

Swoje umiejętności będziesz mógł wykorzystywać podczas projektowania leków, czy badania ich wpływu na pacjentów. Laboratoria diagnostyczne także będzie można zaliczyć do twoich podstawowych miejsc zatrudnienia.

Gdzie studiować na kierunku chemia medyczna w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Warszawskim oraz jako specjalność na Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek chemia medyczna w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Chemia medyczna w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Chemia medyczna Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Chemia medyczna Warszawa studia stacjonarne

Chemia medyczna w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia